ECB lankytojų centras

Kodėl svarbu, kad kainos būtų stabilios, kokį poveikį tai daro jūsų perkamajai galiai? Kaip užtikriname, kad jūsų santaupos banke būtų saugios? Kokie svarbiausi Europos pasiekimai? Atsakymai į šiuos ir dar daug kitų klausimų – mūsų Lankytojų centre.

Apsilankymo pradžioje išklausysite ECB gido pateikiamą informaciją. Po to galėsite naudotis interaktyviomis pateiktimis ir informatyviomis vaizdinėmis priemonėmis – jos jums padės geriau suprasti, kas mes esame ir ką mes darome. Taip pat galėsite užduoti klausimų. Apsilankymo metu galėsite naudotis Lankytojų centre esančiais planšetiniais kompiuteriais.

Negalite atvykti?


Siūlome virtualaus apsilankymo mūsų Lankytojų centre galimybę, kad ir kurioje pasaulio vietoje būtumėte! Jei turite virtualios realybės akinius, būtinai juos užsidėkite – pasijusite, tarsi iš tiesų vaikščiotumėte po mūsų Lankytojų centrą. Daugiau informacijos apie naudojimąsi virtualios realybės režimu rasite Dažniausiai užduodamų klausimų skiltyje.

Informacija lankytojams

Apsilankymų laikas
Pirmadieniais ir penktadieniais – 16.00 val. (Vidurio Europos laiku)
Antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais – 10.30 val. (Vidurio Europos laiku)
Apsilankymo trukmė
90 minučių
Išankstinė registracija
 • Užsiregistruoti apsilankymui galite parašydami mums e. pašto adresu visitor.centre@ecb.europa.eu.
 • Dėl apsilankymo galima kreiptis ne anksčiau negu prieš tris mėnesius ir likus ne mažiau kaip keturioms savaitėms iki norimos apsilankymo dienos.
 • Dėl informacijos apie jūsų asmens duomenų tvarkymą žr. mūsų pareiškimą dėl privatumo.
Kalba
Ekskursijos vyksta anglų ir vokiečių kalbomis (e. laiške nurodykite norimą kalbą). Planšetiniuose kompiuteriuose informacija pateikiama anglų, ispanų, italų, nyderlandų, prancūzų ir vokiečių kalbomis.
Įėjimas
Nemokamas. Turėkite su savimi galiojančią nacionalinę asmens tapatybės kortelę arba pasą.
Grupės dydis
Pavieniai asmenys arba ne didesnės kaip 45 dalyvių grupės – e. laiške nurodykite, keliems asmenims rezervuojamas apsilankymas.
Minimalus amžius
Rekomenduojamas minimalus amžius – 16 metų.

Jau užsiregistravote?

Čia rasite praktinės informacijos, padėsiančios pasirengti apsilankymui. Be to, pasilikite užtektinai laiko saugumo patikrai.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ką galima pamatyti ir nuveikti Lankytojų centre?

Lankytojų centre siūloma įvairios tekstinės informacijos bei vaizdinės ir interaktyvios medžiagos apie ECB darbą ir veiklą, pavyzdžiui apie:

 • ECB misiją – palaikyti kainų stabilumą;
 • ECB indėlį į finansų sistemos stabilumo užtikrinimą nustatant ir mažinant įvairią riziką ir prižiūrint bankus;
 • euro vaidmenį vienijant Europos žmones, verslo įmones ir šalis;
 • ECB institucinę sandarą ir Europos pasiekimus.

Ar kada nors susimąstėte apie tai, ką reiškia būti ECB valdančiosios tarybos nariu? Ateikite į specialiai lankytojams sukurtą analogišką Valdančiosios tarybos posėdžių salę ir, žiūrėdami panoraminį vaizdo įrašą, sužinokite daugiau apie tai, ką daro ECB.

Apsilankymo pradžioje taip pat galite pasiimti planšetinį kompiuterį – jame rasite daugiau informacijos apie ECB, ES nacionalinius centrinius bankus ir euro zoną.

Kaip užsiregistruoti apsilankymui?

Parašykite e. laišką adresu visitor.centre@ecb.europa.eu jame pateikdami šią informaciją:

 • trumpas jūsų grupės apibūdinimas;
 • dalyvių skaičius;
 • norima kalba (anglų ar vokiečių);
 • jums tinkančios apsilankymo datos pagal mūsų siūlomus laikus (žr. aukščiau).

Gavę e. laišką, patikrinsime, ar galime patenkinti jūsų prašymą ir per savaitę su jumis susisieksime.

Pagal ką nusprendžiate, ar patenkinti prašymus apsilankyti?

Apsilankymų grafikas sudaromas prašymų pateikimo eiliškumo tvarka. Pirmenybę teikiame pas mus dar nebuvusiems lankytojams. Be to, siekiame užtikrinti, kad galimybę apsilankyti gautų įvairių tautybių lankytojai.

Kokiomis kalbomis parengta Lankytojų centro medžiaga?

Parodos tekstai ir garso įrašai parengti trimis kalbomis: anglų, prancūzų ir vokiečių.

Užsiregistravę lankytojai gali naudotis planšetiniais kompiuteriais, kuriuose informacija parengta šešiomis kalbomis: anglų, ispanų, italų, nyderlandų, prancūzų ir vokiečių.

Gal numatyta specialių apsilankymų ir jaunesniesiems lankytojams?

Šiuo metu neturime specialios programos jaunesniesiems lankytojams. Rekomenduojamas minimalus amžius – 16 metų.

Kuriose ECB pastato dalyse galiu lankytis?

Lankytojų centras įkurtas ECB pastato dalyje, kuri anksčiau buvo didmeninė turgavietė Grossmarkthalle. Leidimas patekti į biurų bokštus nebus suteiktas.

Jei norite sužinoti daugiau apie Grossmarkthalle istoriją, rekomenduojame susisiekti su Elsaesser fondu.

Kaip atvykti į ECB?

Rekomenduojame naudotis viešuoju transportu, nes galimybės pasistatyti automobilį netoli ECB ribotos. Artimiausios viešojo transporto stotelės yra Frankfurt Ostendstraße (atvykstant priemiestiniais traukiniais (S-Bahn)), Ostbahnhof (atvykstant metro (U-Bahn), regioniniais traukiniais ir autobusu) bei Ostbahnhof/Sonnemannstraße (atvykstant tramvajumi ir autobusu).

Stovėjimo aikštelėje prie pagrindinio įėjimo yra kelios vietos, skirtos dideles grupes vežantiems autobusams. Jeigu pageidaujate rezervuoti vieną šių stovėjimo vietų, praneškite mums e. laišku. Prašome atkreipti dėmesį į tai, kad negalime garantuoti, jog jūsų prašymas bus patenkintas.

Ar galiu atvykti į Lankytojų centrą neužsiregistravęs ekskursijai su gidu?

Lankytojų centre galite apsilankyti tik užsiregistravę į ekskursiją su gidu, kurios vyksta pirmiau nurodytais laikais. Savaitgaliais ir nedarbo dienomis centras uždarytas. Tačiau virtualus apsilankymas galimas bet kuriuo metu. Su virtualios realybės akiniais toks apsilankymas bus dar tikroviškesnis!

Kaip galiu pasinaudoti virtualaus apsilankymo režimu naudojantis virtualios realybės akiniais?

Parsisiųskite į mobilųjį telefoną (iOS, Android) programėlę Google Street View. Susiraskite Europos Centrinį Banką ir spustelėkite vieną iš oficialių ECB (pastato vidaus) nuotraukų. Virtualios realybės režimą įjunkite paspausdami virtualios realybės akinių ženkliuką, esantį viršutiniame dešiniajame kampe, įmontuokite savo telefoną į virtualios realybės įtaisą ir mėgaukitės pasinėrimu į mūsų realybę.

Po apsilankymo norėčiau pasidalinti savo nuomone. Kaip tai padaryti?

Siekiame nuolat tobulinti savo lankytojų programą, todėl jūsų nuomonė mums svarbi. Nuomone ir įspūdžiais galite dalintis per mūsų programėlę www.menti.com (atsidarę suveskite kodą 10 43 43).