ECB lankytojų centras

Kodėl svarbu, kad kainos būtų stabilios, kokį poveikį tai daro jūsų perkamajai galiai? Kaip užtikriname, kad jūsų santaupos banke būtų saugios? Kokie svarbiausi Europos pasiekimai? Atsakymai į šiuos ir dar daug kitų klausimų – mūsų Lankytojų centre.

Apsilankymo pradžioje išklausysite ECB gido pateikiamą informaciją. Paskui galėsite susipažinti su interaktyvia ekspozicija ir informatyviomis vaizdinėmis priemonėmis – jos jums padės geriau suprasti, kas mes esame ir ką mes darome. Taip pat galėsite užduoti klausimų. Apsilankymo metu galėsite naudotis Lankytojų centre esančiais planšetiniais kompiuteriais.

Negalite atvykti?


Siūlome virtualiojo apsilankymo mūsų Lankytojų centre galimybę, kad ir kurioje pasaulio vietoje būtumėte! Jei turite virtualiosios realybės akinius, būtinai juos užsidėkite – pasijusite tarsi iš tiesų vaikščiotumėte po mūsų Lankytojų centrą. Daugiau informacijos apie naudojimąsi virtualiosios realybės režimu rasite Dažnai užduodamų klausimų skiltyje.

Informacija lankytojams

Apsilankymų laikas
pirmadieniais ir penktadieniais – 16.00 val. (Vidurio Europos laiku)
antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais – 10.30 val. (Vidurio Europos laiku)
Apsilankymo trukmė
90 minučių
Registracija
 • Užsiregistruoti apsilankymui galite parašydami mums e. pašto adresu visitor.centre@ecb.europa.eu .
 • VDėl apsilankymo galima kreiptis ne anksčiau negu prieš tris mėnesius ir likus ne mažiau kaip keturioms savaitėms iki norimos apsilankymo dienos.
 • Dėl informacijos apie jūsų asmens duomenų tvarkymą žr. mūsų pareiškimą dėl privatumo.
Kalba
Ekskursijos vyksta anglų ir vokiečių kalbomis. Planšetiniuose kompiuteriuose informacija pateikiama anglų, ispanų, italų, nyderlandų, prancūzų ir vokiečių kalbomis.
Įėjimas
Nemokamas. Turėkite su savimi galiojančią nacionalinę asmens tapatybės kortelę arba pasą.
Grupės dydis
Pavieniai asmenys arba ne didesnės kaip 45 dalyvių grupės – e. laiške nurodykite, keliems asmenims rezervuojamas apsilankymas.
Rekomenduojamas minimalus amžius – 16 metų

Jau užsiregistravote?

Čia rasite praktinės informacijos, kuri padės pasirengti apsilankymui. Be to, pasilikite užtektinai laiko saugumo patikrai.

Dažnai užduodami klausimai

Ką galima pamatyti ir nuveikti Lankytojų centre?

Lankytojų centro ekspoziciją sudaro įvairi tekstinė, vaizdinė ir interaktyvi medžiaga apie ECB darbą ir veiklą, pavyzdžiui, apie:

 • ECB misiją – palaikyti kainų stabilumą;
 • ECB indėlį į finansų sistemos stabilumo užtikrinimą nustatant ir mažinant įvairią riziką ir prižiūrint bankus;
 • euro vaidmenį vienijant Europos žmones, įmones ir šalis;
 • ECB institucinę sandarą ir Europos laimėjimus.

Ar kada nors susimąstėte apie tai, ką reiškia būti ECB valdančiosios tarybos nariu? Ateikite į lankytojams įrengtą imitacinę Valdančiosios tarybos posėdžių salę ir žiūrėdami panoraminį vaizdo įrašą sužinokite daugiau apie tai, ką ECB daro.

Jau apsilankymo pradžioje galite pasiimti planšetinį kompiuterį, kuriame rasite daugiau informacijos apie ECB, ES nacionalinius centrinius bankus ir euro zoną.

Kaip užsakyti apsilankymą?

Parašykite e. laišką adresu visitor.centre@ecb.europa.eu jame pateikdami šią informaciją:

 • trumpas jūsų grupės apibūdinimas;
 • dalyvių skaičius;
 • norima kalba (anglų ar vokiečių);
 • jums tinkančios apsilankymo datos pagal mūsų siūlomus laikus (žr. aukščiau).

Gavę e. laišką, patikrinsime, ar galime patenkinti jūsų prašymą ir per savaitę su jumis susisieksime.

Pagal ką nusprendžiate, ar patenkinti prašymus apsilankyti?

Apsilankymų grafikas sudaromas prašymų pateikimo eiliškumo tvarka. Pirmenybę teikiame pas mus dar nebuvusiems lankytojams. Be to, siekiame užtikrinti, kad visų tautybių lankytojai turėtų vienodas galimybes apsilankyti.

Kokiomis kalbomis parengta Lankytojų centro medžiaga?

Parodos tekstai ir garso įrašai parengti anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis.

Užsiregistravę lankytojai gali naudotis planšetiniais kompiuteriais, kuriuose informacija parengta šešiomis kalbomis: anglų, ispanų, italų, nyderlandų, prancūzų ir vokiečių.

Gal numatyta specialių apsilankymų ir jaunesniesiems lankytojams?

Šiuo metu specialios programos jaunesniesiems lankytojams neturime. Rekomenduojamas minimalus amžius – 16 metų.

Kuriose ECB pastato dalyse galiu lankytis?

Lankytojų centras įkurtas ECB pastato dalyje, kur anksčiau buvo didmeninė turgavietė Grossmarkthalle. Patekti į biurų bokštus nebus galima.

Jei norite sužinoti daugiau apie Grossmarkthalle istoriją, rekomenduojame susisiekti su Elsaesser fondu.

Kaip atvykti į ECB?

Rekomenduojame naudotis viešuoju transportu, nes galimybės pasistatyti automobilį netoli ECB yra ribotos. Artimiausios viešojo transporto stotelės: Frankfurt Ostendstraße atvykstant priemiestiniais traukiniais (S-Bahn), Ostbahnhof atvykstant metro (U-Bahn), regioniniais traukiniais ir autobusu ir Ostbahnhof/Sonnemannstraße atvykstant tramvajumi ir autobusu.

Stovėjimo aikštelėje prie pagrindinio įėjimo yra kelios vietos, skirtos dideles grupes vežantiems autobusams. Jeigu pageidaujate rezervuoti vieną šių stovėjimo vietų, praneškite mums el. laišku. Prašome atkreipti dėmesį į tai, kad negalime garantuoti, jog jūsų prašymas bus patenkintas.

Ar galiu atvykti į Lankytojų centrą neužsiregistravęs ekskursijai su gidu?

Lankytojų centre galite apsilankyti tik užsiregistravę į ekskursiją su gidu, kurios vyksta pirmiau nurodytais laikais. Savaitgaliais ir nedarbo dienomis centras uždarytas. Tačiau virtualusis apsilankymas galimas bet kuriuo metu. Su virtualiosios realybės akiniais jis bus dar tikroviškesnis!

Kaip pradėti virtualųjį apsilankymą su virtualiosios realybės akiniais?

Parsisiųskite į mobilųjį telefoną (iOS, Android) programėlę Google Street View. Susiraskite Europos Centrinį Banką ir spustelėkite vieną iš oficialių ECB (pastato vidaus) nuotraukų. Įjunkite virtualiosios realybės režimą paspausdami virtualiosios realybės akinių ženkliuką, esantį viršutiniame dešiniajame kampe, įstatykite savo telefoną į virtualiosios realybės įtaisą ir leiskitės į ekskursiją po Lankytojų centrą.