Menu
Nejnovější informace naleznete v anglické verzi této stránky.

Návštěvnické centrum ECB

Proč je důležitá stabilita cen a co to znamená pro vaši kupní sílu? Jak zajišťujeme, aby byly vaše úspory v bance v bezpečí? Jakých hlavních úspěchů Evropa dosáhla? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalšího najdete v našem návštěvnickém centru.

Prohlídky začínají úvodním slovem průvodce ECB. Pak se budete moci podívat na interaktivní displeje a informační obrazové materiály, abyste se dozvěděli více o tom, kdo jsme a co děláme, a budete mít také příležitost zeptat se na to, co vás zajímá. K dispozici vám budou také tablety.

Nemůžete přijít osobně?


Zúčastněte se virtuální prohlídky a prohlédněte si naše návštěvnické centrum, ať jste kdekoliv na světě! Pokud máte brýle pro virtuální realitu, nasaďte si je a váš zážitek bude ještě intenzivnější! Více informací o tom, jak používat režim virtuální reality naleznete níže v nejčastějších dotazech.

Informace pro návštěvníky

Začátek prohlídky
pondělí a pátek v 16.00 SEČ
úterý, středa a čtvrtek v 10:30 SEČ
Délka prohlídky
90 minut
Registrace
Jazyk prohlídky
Angličtina nebo němčina. Tablety obsahují informace v angličtině, francouzštině, holandštině, italštině, němčině a španělštině.
Vstupné
Zdarma, je však třeba předložit platný občanský průkaz nebo pas.
Velikost skupiny
Jednotlivci nebo skupiny do 45 účastníků – počet míst, který si přejete rezervovat, uveďte prosím ve svém emailu.
Minimální věk
Doporučujeme věk nejméně 16 let.

Rezervaci už máte?

Přečtěte si několik praktických informací, které vám pomohou se na návštěvu připravit. Pamatujte prosím na to, že je třeba si před prohlídkou ponechat dostatek času na bezpečnostní kontrolu.

Nejčastější dotazy

Co mohu v návštěvnickém centru vidět a dělat?

Návštěvnické centrum nabízí množství textových, vizuálních a interaktivních prvků, které vysvětlují činnosti ECB, ke kterým patří:

  • úloha ECB udržovat stabilní ceny
  • úloha ECB chránit finanční systém vyhledáváním a zmírňováním rizik a dohledem nad bankami
  • úloha eura při spojování lidí, podniků a zemí v celé Evropě
  • institucionální rámec ECB a úspěchy Evropy.

Už jste si někdy říkali, jaké to asi je být součástí Rady guvernérů ECB? Posaďte se do repliky zasedací místnosti Rady guvernérů a pomocí panoramatického videa se blíže seznamte s tím, co v ECB děláme.

Můžete si také vzít na začátku prohlídky tablet a získat tak přístup k dalším informacím o ECB, národních centrálních bankách zemí EU a eurozóně.

Jak mohu požádat o prohlídku?

Zašlete email na visitor.centre@ecb.europa.eu a uveďte v něm tyto údaje:

  • stručný popis vaší skupiny
  • počet účastníků
  • jazyk prohlídky (angličtina nebo němčina)
  • návrh vhodných termínů s přihlédnutím k návštěvní době (viz výše)

Zjistíme, zda můžeme vašemu požadavku vyhovět, a do týdne se vám ozveme.

Jak žádosti o prohlídky vyhodnocujete?

Termíny přidělujeme především podle pořadí došlých žádostí. Přednost dáváme návštěvníkům, kteří k nám zavítají poprvé, a dále se snažíme o rovnovážné zastoupení jednotlivých zemí.

V jakých jazycích je obsah k dispozici?

Texty a zvukový obsah výstavních panelů jsou ve třech jazycích: angličtině, francouzštině a němčině.

Registrovaní návštěvníci vybavení tabletem mají přístup k podrobnějším informacím v šesti jazycích: angličtině, francouzštině, holandštině, italštině, němčině a španělštině.

Nabízíte zvláštní návštěvy pro mladé zájemce?

V současné době nikoli. Doporučujeme minimální věk 16 let.

Jaké části budovy ECB mohu navštívit?

Návštěvnické centrum je umístěno v bývalé tržnici Grossmarkthalle. Přístup do věží s kancelářskými prostory není možný.

Pokud máte zájem se o historii Grossmarkthalle dozvědět více, doporučujeme, abyste se obrátili na nadaci Elsaesser Foundation.

Jak se do ECB dostanu?

Doporučujeme použít veřejnou dopravu – možnosti parkování kolem ECB jsou omezené. Nejbližší zastávky veřejné dopravy jsou Frankfurt Ostendstraße (příměstská dráha S-Bahn), Ostbahnhof (metro U-Bahn, regionální vlaky a autobus) a Ostbahnhof/Sonnemannstraße (tramvaj a autobus).

V případě velkých skupin je k dispozici několik parkovacích míst pro autobusy a autokary vedle hlavního vchodu. Chcete-li si jedno z těchto parkovacích míst zajistit, informujte nás prosím emailem. Upozorňujeme však, že nemůžeme zaručit, že tento váš požadavek budeme schopni splnit.

Mohu návštěvnické centrum navštívit bez rezervace prohlídky s průvodcem?

Návštěvnické centrum lze navštívit pouze v rámci prohlídky s průvodcem v návštěvní době uvedené výše. O víkendech a státních svátcích je zavřené. Můžete je však navštívit kdykoli prostřednictvím virtuální prohlídky. Pro ještě realističtější zážitek si nasaďte brýle pro virtuální realitu!

Jak se můžu zúčastnit virtuální prohlídky s virtuálními brýlemi?

Na svém mobilním telefonu si nainstalujte aplikaci Google Street View (iOS, Android). Najděte si Evropskou centrální banku a klepněte na jednu z oficiálních fotografií ECB ukazující vnitřek budovy. Stiskněte symbol virtuálních brýlí v pravém horním rohu. Tím přepnete na režim virtuální reality. Vložte svůj telefon do zařízení a nechejte se pohltit novým zážitkem!