Návštěvnické centrum ECB

Proč je důležité, aby ceny zůstaly stabilní, a co to znamená pro vaši kupní sílu? Jak zajišťujeme, aby byly vaše úspory v bance bezpečné? Jakých hlavních úspěchů Evropa dosáhla? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalšího najdete v našem návštěvnickém centru.

Prohlídky začínají úvodním slovem průvodce ECB. Pak budete pak mít dostatek času na interaktivní displeje a informační obrazové materiály, díky nimž se můžete dozvědět, co jsme a co děláme, ale i možnost klást otázky. K dispozici vám budou také tablety.

Nemůžete přijít osobně?


Zúčastněte se virtuální prohlídky a prohlédněte si naše návštěvnické centrum, ať jste kdekoliv na světě! Pokud máte brýle pro virtuální realitu, nasaďte si je a váš zážitek bude ještě intenzivnější! Více informací o tom, jak používat režim virtuální reality naleznete níže v nejčastějších dotazech.

Informace pro návštěvníky

Návštěvní doba
pondělí a pátek v 16.00 SEČ
úterý, středa a čtvrtek v 10.30 SEČ
Délka prohlídky
90 minut
Předběžná rezervace
Jazyk prohlídky
Angličtina nebo němčina (jazyk prosím uveďte ve svém emailu). Tablety obsahují informace v angličtině, francouzštině, holandštině, italštině, němčině a španělštině.
Vstupné
Zdarma, je však třeba předložit platný občanský průkaz nebo pas.
Velikost skupiny
Jednotlivci nebo skupiny do 45 účastníků – počet míst, který si přejete rezervovat, uveďte prosím ve svém emailu.
Minimální věk
Doporučujeme minimální věk 16 let.

Rezervaci už máte?

Přečtěte si několik praktických informací, které vám pomohou se na návštěvu připravit. Pamatujte prosím na to, že je třeba si před prohlídkou ponechat dostatek času na bezpečnostní kontrolu.

Nejčastější dotazy

Co mohu v návštěvnickém centru vidět a dělat?

Návštěvnické centrum nabízí množství textových, vizuálních a interaktivních prvků, které vysvětlují činnost ECB včetně:

  • úlohy ECB udržovat stabilní ceny
  • úlohy ECB chránit finanční systém vyhledáváním a zmírňováním rizik a dohledem nad bankami
  • úlohy eura při spojování lidí, podniků a zemí v celé Evropě
  • institucionálního rámce ECB a úspěchů Evropy.

Už jste se někdy zajímali, jaké to je být součástí Rady guvernérů ECB? Posaďte se do repliky zasedací místnosti Rady guvernérů a pomocí panoramatického videa se blíže seznamte s tím, co v ECB děláme.

Můžete si také na začátku prohlídky vzít tablet a získat tak přístup k dalším informacím o ECB, národních centrálních bankách zemí EU a eurozóně.

Jak mohu požádat o prohlídku?

Zašlete email na visitor.centre@ecb.europa.eu a uveďte v něm tyto údaje:

  • stručný popis vaší skupiny
  • počet účastníků
  • jazyk prohlídky (angličtina nebo němčina)
  • návrh vhodných termínů s přihlédnutím k návštěvní době (viz výše)

Zjistíme, zda můžeme vašemu požadavku vyhovět, a do týdne se vám ozveme.

Jak žádosti o prohlídky vyhodnocujete?

Termíny přidělujeme především podle pořadí došlých žádostí. Přednost dáváme návštěvníkům, kteří k nám zavítají poprvé, a dále se snažíme o rovnovážné zastoupení jednotlivých zemí.

V jakých jazycích je obsah k dispozici?

Texty a zvukový obsah výstavních panelů jsou ve třech jazycích: angličtině, francouzštině a němčině.

Registrovaní návštěvníci vybavení tabletem mají přístup k podrobnějším informacím v šesti jazycích: angličtině, francouzštině, holandštině, italštině, němčině a španělštině.

Nabízíte zvláštní návštěvy pro mladé zájemce?

V současné době nikoli. Doporučujeme minimální věk 16 let.

Jaké části budovy ECB mohu navštívit?

Návštěvnické centrum je umístěno v místě bývalé tržnice Grossmarkthalle. Přístup do kancelářských prostor není možný.

Pokud máte zájem se o historii Grossmarkthalle dozvědět více, doporučujeme, abyste se obrátili na nadaci Elsaesser Foundation.

Jak se do ECB dostanu?

Doporučujeme použít veřejnou dopravu – parkovací kapacity kolem ECB jsou omezené. Nejbližší zastávky veřejné dopravy jsou Frankfurt Ostendstraße (S-Bahn), Ostbahnhof (U-Bahn, regionální vlaky a autobus), a Ostbahnhof/Sonnemannstraße (tramvaj a autobus).

V případě velkých skupin je k dispozici několik parkovacích míst pro autobusy a autokary vedle hlavního vchodu. Chcete-li si jedno z těchto parkovacích míst zajistit, informujte nás prosím emailem. Upozorňujeme však, že nemůžeme zaručit, že tento váš požadavek budeme schopni splnit.

Mohu návštěvnické centrum navštívit bez rezervace prohlídky s průvodcem?

Návštěvnické centrum lze navštívit pouze v rámci prohlídky s průvodcem v návštěvní době uvedené výše. O víkendech a státních svátcích je zavřené. Můžete je však navštívit kdykoli prostřednictvím virtuální prohlídky. Pro ještě realističtější zážitek si nasaďte brýle pro virtuální realitu!

Jaký je přístup na virtuální prohlídku pomocí virtuálních brýlí?

Na svém mobilním telefonu si nainstalujte aplikaci Google Street View (iOS, Android). Najděte si Evropskou centrální banku a označte jednu z oficiálních fotografií ECB ukazující vnitřek budovy. Stiskněte znak na brýlích v pravém horním rohu. Tím zapnete režim virtuální reality. Vložte svůj mobilní telefon do zařízení a získáte nezapomenutelné zážitky!

Zúčastnil jsem se prohlídky a rád bych se podělil o zkušenost. Jak to mohu udělat?

Náš program pro návštěvníky se neustále snažíme zdokonalovat a vaše podněty vítáme. Můžete nám je sdělit na www.menti.com. Zadávací kód je 10 43 43.