Menu

EKP külastuskeskus

Miks on hinnastabiilsus oluline ja millist mõju avaldab see ostujõule? Kuidas tagatakse pangahoiuste turvalisus? Millised on olnud Euroopa olulisimad saavutused? Külastuskeskusest saavad huvilised vastused nii nendele kui ka paljudele muudele küsimustele.

Külastuse juhatab sisse EKP töötaja. Seejärel saavad külastajad tutvuda interaktiivse väljapaneku ja mitmekesise pildimaterjaliga, et uurida lähemalt EKP ülesannete ja tegevuse kohta. Ühtlasi on võimalus esitada küsimusi. Külastajatele on kättesaadavad ka tahvelarvutid.

Huvilised, kellel ei ole võimalik ise kohale tulla, saavad keskusega tutvuda virtuaalkülastuse teel. Haaravama kogemuse saamiseks kasutage VR-kõrvaklappe. Lähemat teavet saab korduma kippuvatest küsimustest allpool.

Teave külastajatele

Külastusajad
E ja R 16.00 (Kesk-Euroopa aja järgi)
T, K, N 10.30 (Kesk-Euroopa aja järgi)
Külastuse kestus
90 minutit
Registreerimine
Keelevalik
Külastused toimuvad inglise või saksa keeles. Külastuskeskuse tahvelarvutites on teave kättesaadav hispaania, hollandi, inglise, itaalia, prantsuse ja saksa keeles.
Sissepääs
Külastused on tasuta, sissepääsuks tuleb esitada kehtiv ID-kaart või pass.
Rühma suurus
Oodatud on nii üksikkülastajad kui ka rühmad. Rühmas võib olla kuni 45 osalejat (palume märkida osalejate arv e-kirjas).
Vanus
Soovitame alates 16. eluaastast.

Kas külastusaeg on juba broneeritud?

Siit leiate praktilist teavet, mis aitab külastuseks valmistuda. Ühtlasi palume kõigil külastajatel varuda piisavalt aega turvakontrolli läbimiseks.

Korduma kippuvad küsimused

Mida külastuskeskus huvilistele pakub?

Külastuskeskusest saavad huvilised mitmekesise teksti- ja pildimaterjali ning interaktiivsete rakenduste kaudu teavet EKP ülesannete ja tegevuste kohta, muu hulgas tutvustatakse:

  • EKP eesmärki hoida inflatsioonimäära madala ja stabiilsena;
  • EKP ülesannet kaitsta finantssüsteemi, tuvastades ja leevendades riske ning tehes järelevalvet pankade üle;
  • euro rolli inimeste, ettevõtete ja riikide ühendamisel kogu Euroopas;
  • EKP institutsioonilist raamistikku ja Euroopa saavutusi.

Mis tunne oleks osaleda EKP nõukogu istungil? Võtke istet järeletehtud istungisaalis ja vaadake panoraamvideot, et saada EKP tegevusest täpsemat ülevaadet.

Tahvelarvutitest saavad huvilised lähemat teavet EKP, ELi liikmesriikide keskpankade ja euroala kohta.

Kuidas külastust taotleda?

Palume saata e-kiri aadressil visitor.centre@ecb.europa.eu ja esitada järgmised andmed:

  • rühma lühikirjeldus;
  • osalejate arv;
  • eeliskeel (inglise või saksa);
  • võimalikud külastuskuupäevad (arvestades eespool toodud külastusaegu).

Teile antakse nädala jooksul teada, kas külastustaotlust on võimalik rahuldada.

Kuidas taotlusi hinnatakse?

Taotlused rahuldatakse peamiselt nende laekumise järjekorras. Eelkõige antakse võimalus esmakülastajatele, püüdes ühtlasi tagada eri riikidest pärit huviliste tasakaalustatud esindatuse külastusgruppides.

Millistes keeltes on külastuskeskuse väljapanek kättesaadav?

Väljapaneku teksti- ja audiomaterjalid on kättesaadavad inglise, prantsuse ja saksa keeles.

Registreeritud külastajad, kellele antakse külastuse ajal kasutamiseks tahvelarvutid, saavad tutvuda lisamaterjalidega kuues keeles: hispaania, hollandi, inglise, itaalia, prantsuse ja saksa keeles.

Kas EKP pakub erikülastusi noorematele huvilistele?

Praegu EKP noorematele huvilistele eriprogrammi ei paku. Külastajate soovitatav vanus on alates 16. eluaastast.

Millist osa EKP peahoonest on võimalik külastada?

Külastuskeskus asub endise Grossmarkthalle alal. Külastajatel ei ole sissepääsu kontorihoonetesse.

Kui soovite tutvuda lähemalt Grossmarkthalle ajalooga, soovitame võtta ühendust Martin Elsaesseri fondiga.

Kuidas kohale tulla?

Soovitame kasutada ühistransporti, kuna parkimisvõimalused EKP peamaja ümbruses on piiratud. Lähimad peatused on Frankfurt Ostendstraße (linnalähirong (S-Bahn)), Ostbahnhof (metroo (U-Bahn), regionaalrongid, linnaliinibuss) ja Ostbahnhof/Sonnemannstraße (tramm, linnaliinibuss).

Suuremate gruppide jaoks on peasissekäigu kõrval mõned parkimiskohad bussidele. Parkimiskoha broneerimise soovist palume teada anda e-kirja teel. Palume siiski arvestada, et kõiki taotlusi ei ole alati võimalik rahuldada.

Kas külastuskeskusesse saab tulla ka ekskursioonile registreerumata?

Külastuskeskusega saab tutvuda ainult eespool toodud külastusaegadel toimuvate ekskursioonide käigus. Nädalavahetustel ja riigipühadel on keskus suletud. Virtuaalkülastust on aga võimalik teha igal ajal. Realistlikuma kogemuse saamiseks soovitame kasutada VR-prille.

Kuidas kasutada virtuaalkülastuse ajal VR-kõrvaklappe?

Laadi oma nutitelefoni Google Street View rakendus (iOS, Android). Sisesta otsingusse Euroopa Keskpank ja klikka ühel EKP ametlikul fotol, millel kujutatakse hoonet seestpoolt. VR-režiimi käivitamiseks klikka ülal paremal asuval VR-kõrvaklappide ikoonil, ühenda telefon VR-seadmega ja naudi haaravat esitlust.