European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Makroekonominės prognozės

Makroekonominės prognozės rengiamos siekiant numatyti ir suprasti būsimą ekonomikos būklę platesniu mastu. Jose pateikiama informacija apie ekonomikos augimą, infliaciją, darbo užmokestį, užimtumą ir prekybą.

Eurosistemos ir ECB ekspertai rengia euro zonos ir platesnės pasaulio ekonomikos makroekonomines prognozes. Jos padeda ECB valdančiajai tarybai įvertinti ekonomikos raidą ir riziką kainų stabilumui.

Prognozės skelbiamos keturis kartus per metus (kovo, birželio, rugsėjo ir gruodžio mėnesiais).

2023 m. kovo mėn.
Glaustai

Infliacijos prognozė

2023 m., mažiau kylant bendram energijos kainų lygiui, infliacija turėtų toliau mažėti. Slūgstant kainų spaudimui ir nuosekliai ryškėjant ECB pinigų politikos priemonių poveikiui, iki 2 % tikslinio lygio infliacija turėtų sumažėti 2025 m. antrąjį pusmetį.

Daugiau
Bendrojo vidaus produkto prognozė

Mažėjant infliacijai, atsigaunant namų ūkių pajamoms ir stiprėjant užsienio paklausai, ateinančiais ketvirčiais padidės augimas. Nors griežtėja finansavimo sąlygos, euro zonos ekonomika 2023 m. turėtų augti 1,0 %, o 2024 ir 2025 m. – 1,6 %.

Daugiau

Visas tekstas

Čia išsamiai aprašytas euro zonos ekonomikos perspektyvos vertinimas.

Skaityti prognozes

Dabartinės ir ankstesnės prognozės

Palyginkite ankstesnes infliacijos ir ekonomikos augimo prognozes. Ankstesnes euro zonos ir euro zonos šalių prognozes galima parsisiųsti.

Visos mūsų makroekonominės prognozės

Panagrinėkite rezultatus

Visi šios dalies puslapiai