European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Makroekonominės prognozės

Makroekonominės prognozės rengiamos siekiant numatyti ir suprasti būsimą ekonomikos būklę plačiąja prasme. Jose pateikiama informacija apie ekonomikos augimą, infliaciją, darbo užmokestį, užimtumą ir prekybą.

Eurosistemos ir ECB ekspertai rengia euro zonos ir platesnės pasaulio ekonomikos makroekonomines prognozes. Jos padeda ECB valdančiajai tarybai įvertinti ekonomikos raidą ir riziką kainų stabilumui.

Prognozės skelbiamos keturis kartus per metus (kovo, birželio, rugsėjo ir gruodžio mėnesiais).

2022 m. kovo mėn.

Glaustai

Infliacijos prognozė

Dėl karo Ukrainoje energijos kainos dar labiau padidėjo, todėl ateinančius mėnesius bendroji infliacija bus labai didelė. Vėliau infliacija mažės ir artės prie siekiamo tikslo. Prognozuojama, kad 2022 m. infliacija bus vidutiniškai 5,1 %, 2023 m. – 2,1 %, o 2024 m. – 1,9 %.

Daugiau
Bendrojo vidaus produkto prognozė

Dėl karo didėjant energijos kainoms, nykstant pasitikėjimui ir mažėjant prekybai, ekonomikos augimo perspektyva suprastėjo ir yra labiau neapibrėžta. Visgi ekonomikai toliau atsiveriant, augimas turėtų tęstis. Prognozuojama, kad 2022 m. realiojo BVP augimas bus 3,7 %, 2023 m. – 2,8 %, o 2024 m. – 1,6 %.

Daugiau

Visas tekstas

Dėl Rusijos karo Ukrainoje euro zonos ekonominio aktyvumo ir infliacijos perspektyvos tapo labai neapibrėžtos. Vis dėlto numatoma, kad ekonomika 2022 m. vis tiek stabiliai augs, nes pamažu nyks su pandemija ir tiekimo kliūtimis susiję nepalankūs veiksniai.

Skaityti prognozes

Dabartinės ir ankstesnės prognozės

Palyginkite ankstesnes infliacijos ir ekonomikos augimo prognozes. Ankstesnes euro zonos ir euro zonos šalių prognozes galima parsisiųsti.

Visos mūsų makroekonominės prognozės

Panagrinėkite rezultatus

Visi šios dalies puslapiai