European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Makroekonominės prognozės

Makroekonominės prognozės rengiamos siekiant numatyti ir suprasti būsimą ekonomikos būklę plačiąja prasme. Jose pateikiama informacija apie ekonomikos augimą, infliaciją, darbo užmokestį, užimtumą ir prekybą.

Eurosistemos ir ECB ekspertai rengia euro zonos ir platesnes pasaulio ekonomikos makroekonomines prognozes. Jos padeda ECB valdančiajai tarybai įvertinti ekonomikos raidą ir riziką kainų stabilumui.

Prognozės skelbiamos keturis kartus per metus (kovo, birželio, rugsėjo ir gruodžio mėnesiais).

2023 m. rugsėjo mėn.
Glaustai

Infliacijos perspektyva

Pora artimiausių metų infliacija turėtų toliau mažėti, nes slūgsta sąnaudų spaudimas ir nuosekliai ryškėja ECB pinigų politikos priemonių poveikis. Numatoma, kad bendroji infliacija sumažės nuo 5,6 % šiais metais iki 3,2 % (2024 m.) ir 2,1 % (2025 m.).

Daugiau
Bendrojo vidaus produkto perspektyva

Dėl griežtesnių finansavimo sąlygų ir silpnos užsienio paklausos kitą 2023 m. dalį ekonomikos augimas bus vangus. Mažėjant infliacijai, didėjant namų ūkių pajamoms ir užsienio paklausai, euro zonos ekonomika turėtų augti 0,7 % (2023 m.), 1,0 % (2024 m.) ir 1,5 % (2025 m.).

Daugiau

Visas tekstas

Čia išsamiai aprašytas euro zonos ekonomikos perspektyvos vertinimas.

Skaityti prognozes

Dabartinės ir ankstesnės prognozės

Palyginkite ankstesnes infliacijos ir ekonomikos augimo prognozes. Ankstesnes euro zonos ir euro zonos šalių prognozes galima parsisiųsti.

Visos mūsų makroekonominės prognozės

Panagrinėkite rezultatus

Visi šios dalies puslapiai