European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Makroekonominės prognozės

Makroekonominės prognozės rengiamos siekiant numatyti ir suprasti būsimą ekonomikos būklę plačiąja prasme. Jose pateikiama informacija apie ekonomikos augimą, infliaciją, darbo užmokestį, užimtumą ir prekybą.

Eurosistemos ir ECB ekspertai rengia euro zonos ir platesnės pasaulio ekonomikos makroekonomines prognozes. Jos padeda ECB valdančiajai tarybai įvertinti ekonomikos raidą ir riziką kainų stabilumui.

Prognozės skelbiamos keturis kartus per metus (kovo, birželio, rugsėjo ir gruodžio mėnesiais).

2022 m. rugsėjo mėn.
Glaustai

Infliacijos prognozė

Trumpuoju laikotarpiu infliacija vis dar bus didelė, daugiausia dėl sparčiai kylančių energijos ir maisto produktų kainų, pasiūlos trūkumų ir ekonomikos atsivėrimo poveikio. Šiems veiksniams išnykus, infliacija, vis dar palaikoma didesnio darbo užmokesčio ir mažesnio euro kurso, sumažės nuo 8,1 % (2022 m.) iki 2,3 % (2024 m.).

Daugiau
Bendrojo vidaus produkto prognozė

Dėl stiprėjančio nepalankus dujų tiekimo sutrikimų ir sparčiai kylančių energijos kainų poveikio žiemą tikėtinas ekonominio aktyvumo sąstingis. Ekonomikos augimas nuo 3,1 % (2022 m.) sulėtės iki 0,9 % (2023 m.), o vėliau, pagerėjus dujų rinkų padėčiai ir sumažėjus infliacijai bei neapibrėžtumui, vėl pakils iki 2,3 % (2024 m.).

Daugiau

Visas tekstas

Čia išsamiai aprašytas euro zonos ekonomikos perspektyvos vertinimas.

Skaityti prognozes

Dabartinės ir ankstesnės prognozės

Palyginkite ankstesnes infliacijos ir ekonomikos augimo prognozes. Ankstesnes euro zonos ir euro zonos šalių prognozes galima parsisiųsti.

Visos mūsų makroekonominės prognozės

Panagrinėkite rezultatus

Visi šios dalies puslapiai