European Central Bank - eurosystem
Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Makromajanduslik ettevaade

Makromajandusliku ettevaate eesmärk on prognoosida ja mõista laiaulatuslikult majanduse edasist arengut. Ettevaade hõlmab teavet majanduskasvu, inflatsiooni, palkade, töötuse ja kaubanduse kohta.

Eurosüsteemi ja EKP ekspertide koostatav makromajanduslik ettevaade käsitleb nii euroala kui ka maailmamajanduse väljavaadet. EKP nõukogu kasutab seda majandusarengu ning hinnastabiilsusega seotud riskide hindamiseks.

Ettevaade avaldatakse neli korda aastas (märtsis, juunis, septembris ja detsembris).

September 2023
Lühiülevaade

Inflatsiooni väljavaade

Inflatsioon peaks lähiaastatel jätkuvalt aeglustuma, kuna kulusurve leeveneb ja EKP rahapoliitiliste meetmete mõju kandub järk-järgult majandusse. Koguinflatsioon peaks aeglustuma keskmiselt 5,6%-lt 2023. aastal 3,2%-le 2024. aastal ja 2,1%-le 2025. aastal.

Vaata lähemalt
Sisemajanduse koguprodukti väljavaade

Majanduskasv jääb rangemate rahastamistingimuste ja väiksema välisnõudluse mõjul kogu 2023. aasta jooksul loiuks. Aeglustuva inflatsiooni, kodumajapidamiste paranevate sissetulekute ja suureneva välisnõudluse toel peaks euroala majanduskasv olema 2023. aastal 0,7%, 2024. aastal 1,0% ja 2025. aastal 1,5%.

Vaata lähemalt

Aruande terviktekst

Aruandes antakse üksikasjalik hinnang euroala majanduse arengule.

Loe aruannet

Värskeim ettevaade ja varasemad väljaanded

Võrdle inflatsiooni ja majanduskasvu varasemaid prognoose. Varasemad ettevaated kogu euroala ja euroala riikide kohta on kättesaadavad allalaadimiseks.

Kõik makromajanduslikud ettevaated

Kõik selle jaotise teemad