Menu

2 euro piemiņas monētas – 2004. gads

Vatikāns

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs:Vatikāna dibināšanas 75. gadadiena

Apraksts. Monētas iekšējā daļā shematiski attēlots Vatikāna ārējais mūris ar Sv. Pētera baziliku priekšplānā. Monētas iekšējā daļā redzams arī uzraksts "75o ANNO DELLO STATO" un gadskaitļi "1929–2004", kā arī sīkākiem burtiem rakstīts mākslinieka uzvārds "VEROI" un graviera iniciāļi – "L.D.S.INC.". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes un uzraksts "CITTA' DEL VATICANO".

Emisijas apjoms: 100 000 monētu

Emisijas datums: 2004. gada decembris


Itālija

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs:Pasaules pārtikas programmas piektā dekāde

Apraksts. Vidū attēlots globuss, kas pagriezts uz labo pusi, ar uzrakstu "WORLD FOOD PROGRAMME". Globusu ieskauj kviešu vārpa, kukurūzas vālīte un rīsu vārpa – trīs graudaugi, kas veido pasaules uztura pamatavotu. Pa labi no globusa burts "I" pāri burtam "R" apzīmē "Repubblica Italiana". Zem šiem burtiem redzami mazāki burti "U" un "P" – gravieres Ulianas Pernacas (Uliana Pernazza) iniciāļi. Augšā pa kreisi no globusa atrodas monētu kaltuves zīme "R", bet zem globusa – gadskaitlis "2004". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 16 milj. monētu

Emisijas datums: 2004. gada decembris


Sanmarīno

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs:vēsturnieks un numismāts Bartolomeo Borgesi (Bartolomeo Borghesi)

Apraksts. Monētas ārējā gredzenā izvietotās 12 Eiropas Savienības zvaigznes un emisijas gads "2004" apakšējās daļas centrā aptver Bartolomeo Borgesi krūšutēlu. Pa kreisi no krūšutēla uzraksts "Bartolomeo Borghesi" un burts "R", kā arī graviera iniciāļi "E.L.F.", kas izvietoti viens virs otra. Pa labi no krūšutēla lasāms uzraksts "San Marino".

Emisijas apjoms: 110 000 monētu

Emisijas datums: 2004. gada decembris


Somija

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs:Eiropas Savienības paplašināšanās, pievienojoties 10 jaunām dalībvalstīm

Apraksts. Uz monētas attēlota stilizēta kolonna, no kuras augšup tiecas atvases. Atvases simbolizē Eiropas Savienības paplašināšanos. Kolonna simbolizē attīstības pamatu. Blakus kolonnai burti "EU". Monētas augšpusē gadskaitlis "2004". 12 zvaigznes un gadskaitlis ieskauj monētu.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2004. gada jūnijs


Luksemburga

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: lielhercoga Anrī attēls un monogramma

Apraksts. Monētas iekšējās daļas kreisajā pusē Viņa Karaliskā Augstība lielhercogs Anrī profilā no labās puses, labajā pusē lielhercoga Anrī monogramma (īpašs burts "H" ar kroni augšpusē). Monogrammas labajā pusē pusaplī 12 zvaigznes. Riņķa augšpusē lokveidā gadskaitlis "2004", ko ietver monētu kaltuves zīme un graviera iniciāļi, kā arī uzraksts "LËTZEBUERG". Riņķa apakšā uzraksts "HENRI – Grand-Duc de Luxembourg".

Emisijas apjoms: 2.49 milj. monētu

Emisijas datums: 2004. gada jūnijs


Grieķija

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: 2004. gada Olimpiskās spēles Atēnās

Apraksts. 12 Eiropas Savienības zvaigznes ārējā gredzenā ieskauj senas skulptūras attēlu – atlētu, kurš met disku. Skulptūras pamatne nedaudz nosedz monētas ārējo daļu – ārējo gredzenu. Pa kreisi no skulptūras redzams Olimpisko spēļu logotips "ATHENS 2004" un pieci olimpiskie apļi, bet labajā pusē viens virs otra redzams skaitlis "2" un uzraksts "ΕΥΡΩ". Gadskaitlis, kas atrodas monētas apakšā vidū, sadalīts divās daļās ar zvaigznīti (20*04), bet naudas kaltuves zīme atrodas kreisajā pusē virs atlēta galvas.

Emisijas apjoms: 50 milj. monētu

Emisijas datums: 2004. gada marts


atpakaļ uz sākumu