European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

2 € proginės monetos – 2004 m.

Vatikanas

Atvaizdas: 75-osios Vatikano Miesto Valstybės įkūrimo metinės

Aprašymas: centrinėje dalyje – scheminis Vatikano sienų ir fone esančios Šv. Petro Bazilikos atvaizdas. Centrinėje dalyje taip pat yra užrašas „75oANNO DELLO STATO“ ir „1929-2004“. Mažesnėmis raidėmis nurodytas dizaino autorius „VEROI“ ir graverio inicialai „L.D.S. INC.“. Išorinėje dalyje (žiede) – dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždžių ir užrašas „CITTA' DEL VATICANO“.

Tiražas: 100 000 monetų

Išleidimo data: 2004 m. gruodžio mėn.

Italija

Atvaizdas: Pasaulio maisto programai – penkiasdešimt metų

Aprašymas: centre – Žemės rutulys, pakreiptas į dešinę, su užrašu „WORLD FOOD PROGRAMME“. Už jo pavaizduota kviečių varpa, kukurūzo burbuolė ir ryžių varpa – trys grūdinės kultūros, simbolizuojančios pagrindinius pasaulio maisto šaltinius. Į dešinę nuo rutulio – „I“ raidė, užrašyta šalia „R“ raidės, kurios reiškia Repubblica Italiana, o jų apačioje yra mažesnio dydžio „U“ ir „P“ raidžių derinys – graverės Uliana Pernazza inicialai. Viršuje kairėje virš Žemės rutulio – kalyklos ženklas „R“, o apačioje – metai „2004“. Išorinėje dalyje (žiede) pavaizduota dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždžių.

Tiražas: 16 mln. monetų

Išleidimo data: 2004 m. gruodžio mėn.

San Marinas

Atvaizdas: Bartolomeo Borghesi (istorikas, numizmatas)

Aprašymas: dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždžių juosia monetos išorinį kraštą, o jos centrinės dalies apačioje įkomponuoti išleidimo metai „2004“ juosia Bartolomeo Borghesi biustą. Kairėje biusto pusėje yra įrašas „Bartolomeo Borghesi“ ir vienas po kito sekantys – raidė „R“ bei graverio inicialai „E.L.F.“. Dešinėje biusto pusėje yra žodis „San Marino“.

Tiražas: 100 000 monetų

Išleidimo data: 2004 m. gruodžio mėn.

Suomija

Atvaizdas: Europos Sąjungos plėtra įstojus 10 naujų valstybių narių

Aprašymas: ant monetos pavaizduota stilizuota kolona, iš kurios aukštyn stiebiasi atžalos. Atžalos simbolizuoja Europos Sąjungos plėtrą. Kolona simbolizuoja augimo pamatą. Prie kolonos – raidės „EU“. Viršutinėje monetos dalyje – metai „2004“. Dvylika žvaigždžių kartu su metais išdėstytos aplink piešinį.

Tiražas: 1 mln. monetų

Išleidimo data: 2004 m. birželio mėn.

Liuksemburgas

Atvaizdas: Didžiojo kunigaikščio Henri atvaizdas ir monograma

Aprašymas: monetos vidinės dalies kairėje pusėje yra Jo Karališkosios Didenybės Didžiojo kunigaikščio Henri, žiūrinčio į dešinę, atvaizdas, o dešinėje pusėje – Didžiojo kunigaikščio Henri monograma (karūna virš raidės „H“). Į dešinę nuo monogramos – dvylika pusrutuliu išdėstytų žvaigždžių. Virš žiedo – įrašas „2004“, kurį puslankiu supa monetų kalyklos ženklas, graverio inicialai ir žodis „LËTZEBUERG“. Žiedo apačioje yra žodžiai „HENRI - Grand-Duc de Luxembourg“.

Tiražas: 2,49 mln. monetų

Išleidimo data: 2004 m. birželio mėn.

Graikija

Atvaizdas: 2004 m. olimpinės žaidynės Atėnuose

Aprašymas: dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždžių išoriniame žiede išdėstytos aplink antikinės skulptūros piešinį, kuriame pavaizduotas disko metikas, besirengiantis mesti diską. Skulptūros pagrindas dengia dalį monetos išorinio žiedo (išorinės dalies). Kairėje pusėje yra olimpinių žaidynių logo „ATHENS 2004“ ir penki olimpiniai žiedai. Dešinėje – skaičius „2“, o po juo žodis „ΕΥΡΩ“. Monetos apačioje per vidurį yra pavaizduota žvaigždė, pirmi du metų skaitmenys nurodyti vienoje žvaigždės pusėje, kiti du – kitoje pusėje: „20*04“. Į kairę nuo atleto galvos pavaizduotas kalyklos ženklas.

Tiražas: 50 mln. monetų

Išleidimo data: 2004 m. kovo mėn.