Menu

2 € proginės monetos – 2004 m.

Vatikano miestas

2 € monetos proginė pusė

Atvaizdas: 75-osios Vatikano miesto įkūrimo metinės

Aprašymas: centrinėje dalyje – scheminis Vatikano miesto sienų ir fone esančios Šv. Petro Bazilikos atvaizdas. Centrinėje dalyje taip pat yra užrašas „75oANNO DELLO STATO“ ir „1929-2004“. Mažesnėmis raidėmis nurodytas dizaino autorius „VEROI“ ir graverio inicialai „L.D.S. INC.“. Monetos išorinėje dalyje – 12 Europos Sąjungos žvaigždžių ir užrašas „CITTA' DEL VATICANO“.

Išleistas kiekis: 100 000 monetų

Išleidimo data: 2004 m. gruodžio mėn.


Italija

2 € monetos proginė pusė

Atvaizdas: Pasaulio maisto programai – penkiasdešimt metų

Aprašymas: centre – Žemės rutulys, pakreiptas į dešinę, su užrašu „WORLD FOOD PROGRAMME“. Už jo pavaizduota kviečių varpa, kukurūzo burbuolė ir ryžių varpa – trys grūdinės kultūros, simbolizuojančios pagrindinius pasaulio maisto šaltinius. Į dešinę nuo rutulio – „I“ raidė, užrašyta šalia „R“ raidės, kurios reiškia Repubblica Italiana, o jų apačioje yra mažesnio dydžio „U“ ir „P“ raidžių derinys – graverio Uliana Pernazza inicialai. Viršuje kairėje virš Žemės rutulio – kalyklos ženklas „R“, o apačioje – metai „2004“. Monetos išorinėje dalyje (žiede) išdėstytos dvylika Europos Sąjungos žvaigždžių.

Išleistas kiekis: 16 mln. monetų

Išleidimo data: 2004 m. gruodžio mėn.


San Marinas

2 € monetos proginė pusė

Atvaizdas: Bartolomeo Borghesi (istorikas, numizmatas)

Aprašymas: dvylika Europos Sąjungos žvaigždžių juosia monetos išorinį kraštą, o jos centrinės dalies apačioje įkomponuoti išleidimo metai „2004“ juosia Bartolomeo Borghesi biustą. Kairėje biusto pusėje yra įrašas „Bartolomeo Borghesi“ ir vienas po kito sekantys – raidė „R“ bei graviruotojo inicialai „E.L.F.“. Dešinėje biusto pusėje yra žodis „San Marino“.

Išleistas kiekis: 110 000 monetų

Išleidimo data: 2004 m. gruodžio mėn.


Suomija

2 € monetos proginė pusė

Atvaizdas: Europos Sąjungos plėtra, įstojus 10 naujų valstybių narių

Aprašymas: ant monetos pavaizduota stilizuota kolona, iš kurios aukštyn stiebiasi atžalos. Atžalos simbolizuoja Europos Sąjungos plėtrą. Kolona simbolizuoja augimo pamatą. Prie kolonos – raidės „EU“. Viršutinėje monetos dalyje parašyti metai „2004“. Dvylika žvaigždžių kartu su metais išdėstytos aplink piešinį.

Išleistas kiekis: 1 mln. monetų

Išleidimo data: 2004 m. birželio mėn.


Liuksemburgas

2 € monetos proginė pusė

Atvaizdas: Didžiojo kunigaikščio Henri atvaizdas ir monograma

Aprašymas: monetos vidinės dalies kairėje pusėje yra Jo Karališkosios Didenybės Didžiojo kunigaikščio Henri, žiūrinčio į dešinę, atvaizdas, o dešinėje pusėje – Didžiojo kunigaikščio Henri monograma (virš specialios raidės „H“ yra karūna). Į dešinę nuo monogramos yra 12 pusrutuliu išdėstytų žvaigždžių. Virš žiedo įrašas „2004“, kurį puslankiu supa monetų kalyklos ženklas, graverio inicialai ir žodis „LËTZEBUERG“. Žiedo apačioje yra žodžiai „HENRI - Grand-Duc de Luxembourg“.

Išleistas kiekis: 2,49 mln. monetų

Išleidimo data: 2004 m. birželio mėn.


Graikija

2 € monetos proginė pusė

Atvaizdas: 2004 m. olimpinės žaidynės Atėnuose

Aprašymas: dvylika Europos Sąjungos žvaigždžių išoriniame apskritime išdėstytos aplink antikinės skulptūros piešinį, kuriame pavaizduotas disko metikas, besirengiantis mesti diską. Skulptūros pagrindas dengia dalį monetos išorinio žiedo (išorinės dalies). Kairėje pusėje yra olimpinių žaidynių logo „ATHENS 2004“ ir penki olimpiniai žiedai. Dešinėje – skaičius „2“, o po juo žodis „ΕΥΡΩ“. Monetos apačioje per vidurį yra pavaizduota žvaigždė, pirmi du metų skaičiai nurodyti vienoje žvaigždės pusėje, kiti du – kitoje pusėje: „20*04“. Į kairę nuo atleto galvos pavaizduotas kalyklos ženklas.

Išleistas kiekis: 50 mln. monetų

Išleidimo data: 2004 m. kovo mėn.


 
Į viršų