Menu

2-eurosed mälestusmündid – 2004

Vatikani Linnriik

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv:Vatikani Linnriigi rajamise 75. aastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas on Vatikani linnamüüri skemaatiline kujutis, esiplaanil Püha Peetruse katedraal. Samas paiknevad ka sõnad „75o ANNO DELLO STATO” ja aastaarvud 1929–2004 ning väiksemate tähtedega autori nimi „VEROI” ja graveerija initsiaalid „L.D.S. INC.” Välimises ringis on Euroopa Liidu kaksteist tähte ja sõnad „CITTA' DEL VATICANO”.

Emissiooni maht: 100 000 münti

Emissiooni aeg: detsember 2004.


Itaalia

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: maailma toiduabiprogrammi 40. aastapäev

Kirjeldus: mündi keskel on kujutatud paremale kaldus gloobust, millel on sõnad „WORLD FOOD PROGRAMME”. Mündi tagant kasvavad välja nisupea, maisitõlvik ja riisi ripse, mis esindavad maailma põhilisi toiduallikaid. Gloobusest paremal on üksteise peal tähed „R” ja „I”, mis tähistavad sõnu „Repubblica Italiana”. Nende all on väiksem kombinatsioon tähtedest „U” ja „P”, mis on graveerija Uliana Pernazza initsiaalid. Gloobusest üleval vasakul on rahapaja tunnus „R” ja gloobuse all aastaarv 2004. Euroopa Liidu kaksteist tähte asetsevad mündi välisringis.

Emissiooni maht: 16 miljonit münti

Emissiooni aeg: detsember 2004.


San Marino

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Bartolomeo Borghesi (ajaloolane, numismaatik)

Kirjeldus: Bartolomeo Borghesi büsti ümbritsevad mündi välisringi ümber kaksteist Euroopa Liidu tähte ja all keskel asuv väljalaskeaasta 2004. Büstist vasakul on tekst „Bartolomeo Borghesi” ning kohakuti täht „R” ja graveerija nimetähed „E.L.F.”. Büstist paremal on sõnad „San Marino”.

Emissiooni maht: 110 000 münti

Emissiooni aeg: detsember 2004.


Soome

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Euroopa Liidu laienemine kümne uue liikmesriigi võrra

Kirjeldus: mündil on kujutatud stiliseeritud sammast, millest sirguvad võrsed. Võrsed sümboliseerivad Euroopa Liidu laienemist. Sammas sümboliseerib kasvu baasi. Samba lähedal on tähed „EU”. Mündi ülaosas on aastaarv 2004. Kujutist ümbritsevad kaksteist tähte koos aastaarvuga.

Emissiooni maht: 1 miljon münti

Emissiooni aeg: juuni 2004.


Luksemburg

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: suurhertsog Henri kujutis ja monogramm

Kirjeldus: mündi keskosa vasakul poolel on Tema Kuningliku Kõrguse suurhertsog Henri kujutis, mis vaatab paremale, ning paremal poolel on suurhertsog Henri monogramm (täht „H”, mille kohal on kroon). Monogrammist paremal on poolringis 12 tähte. Mündi ülaosas on ringikujuliselt kirjutatud aastaarv 2004, mida ümbritsevad rahapaja märk ja graveerija nimetähed, ning sõna „LËTZEBUERG”. Mündi alaosas on sõnad “- HENRI - Grand-Duc de Luxembourg -”.

Emissiooni maht: 2,49 miljonit münti

Emissiooni aeg: juuni 2004.


Kreeka

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Ateena olümpiamängud 2004

Kirjeldus: mündi servas paiknevad Euroopa Liidu 12 tähte ümbritsevad kettaheitjat kujutavat antiikskulptuuri. Skulptuuri alus katab osaliselt mündi välisserva. Skulptuurist vasakul paiknevad olümpiamängude logo „ATHENS 2004” ja viis olümpiarõngast ning paremal asetsevad kohakuti number „2” ja sõna „ΕΥΡΩ”. Aastaarv on märgitud poolitatult mündi alaserva (20*04) ja rahapaja tunnus paikneb vasakul pool kettaheitja pea kohal.

Emissiooni maht: 50 miljonit münti

Emissiooni aeg: märts 2004.


 
tagasi algusse