Možnosti vyhľadávania
Home Médiá ECB vysvetľuje Výskum a publikácie Štatistika Menová politika €uro Platobný styk a trhy Kariéra
Návrhy
Zoradiť podľa
  • TLAČOVÁ SPRÁVA
  • 2. apríla 2020

ECB predlžuje revíziu stratégie svojej menovej politiky do polovice roka 2021

  • Súvisiace podujatia budú v dôsledku pandémie koronavírusu odložené o šesť mesiacov.
  • Ukončenie revízie sa v súčasnosti plánuje v polovici roka 2021.

Rada guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) dnes rozhodla o predĺžení termínu revízie stratégie svojej menovej politiky. Za súčasných okolností rozhodovacie orgány i zamestnanci ECB a národných centrálnych bánk Eurosystému sústreďujú všetku svoju snahu na riešenie problémov vyvolaných pandémiou koronavírusu. Termín ukončenia revízie sa preto presúva z konca roka 2020 na polovicu roka 2021.

V dôsledku opatrení na ochranu zdravia zavedených v celej Európskej únii vrátane uzavretia verejných priestorov a zákazov zhromažďovania vo viacerých krajinách eurozóny sa majú diskusné podujatia ECB a národných centrálnych bánk Eurosystému – pôvodne naplánované na prvý polrok 2020 – uskutočniť v priebehu druhej polovice roka 2020. Každoročné fórum ECB o centrálnom bankovníctve v Sintre bolo preložené na 10. – 12. novembra 2020.

ECB naďalej vyzýva občanov krajín eurozóny, aby svoje návrhy a pripomienky k stratégii menovej politiky ECB predkladali vo vlastnom jazyku prostredníctvom internetového portálu ECB vás počúva. Termín odovzdania pripomienok bol predĺžený na koniec augusta 2020.

Kontaktná osoba pre médiá: Peter Ehrlich, tel.: +49 69 1344 8320.

Poznámky:

Odpovede na otázky o revízii stratégie menovej politiky
KONTAKT

Európska centrálna banka

Generálne riaditeľstvo pre komunikáciu

Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.

Kontakty pre médiá