Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle
  • TISKOVÁ ZPRÁVA
  • 2. dubna 2020

ECB prodloužila přezkum své měnověpolitické strategie do poloviny roku 2021

  • Z důvodu pandemie koronaviru budou akce odloženy o půl roku.
  • Přezkum by měl být dokončen v polovině roku 2021.

Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) rozhodla prodloužit harmonogram přezkumu její měnověpolitické strategie. Za stávající situace rozhodovací orgány a pracovníci ECB a národních centrálních bank Eurosystému vynakládají veškeré úsilí na řešení problémů vzniklých v důsledku pandemií koronaviru. Dokončení přezkumu strategie je proto odloženo z konce roku 2020 na polovinu roku 2021.

Z důvodů zdravotních opatření v celé Evropské unii včetně uzavření veřejných prostor a a zákazu shromažďování v několika zemích eurozóny, by se akce „Nasloucháme“ pořádané ECB a národními centrálními bankami Eurosystému, které byly původně plánované na první polovinu roku 2020, měly nyní konat během druhého pololetí 2020. Výroční Fórum ECB o centrálním bankovnictví v Sintře bylo odloženo na 10.–12. listopadu 2020.

ECB nadále zve obyvatele eurozóny, aby v kterémkoli jazyce zemí eurozóny předkládali písemné návrhy a připomínky k měnověpolitické strategii ECB, a to prostřednictvím vyhrazeného online portálu ECB Vám naslouchá. Lhůta pro předkládání návrhů a připomínek byla posunuta na konec srpna 2020.

Na dotazy médií odpoví Peter Ehrlich, tel.: +49 69 1344 8320.

Poznámky:

Přezkum strategie: otázky a odpovědi
KONTAKT

Evropská centrální banka

Generální ředitelství pro komunikaci

Reprodukce je povolena pouze s uvedením zdroje.

Kontakty pro média