Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI
  • 2020 m. balandžio 2 d.

ECB atideda pinigų politikos strategijos peržiūros terminą iki 2021 m. vidurio

  • Dėl koronaviruso pandemijos renginiai atidedami šešiems mėnesiams.
  • Peržiūros išvadas planuojama parengti 2021 m. viduryje.

Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba nusprendė atidėti savo pinigų politikos strategijos peržiūros terminą. Atsižvelgdami į susidariusią padėtį, ECB ir Eurosistemos nacionalinių centrinių bankų sprendimus priimantys organai ir darbuotojai šiuo metu visą savo dėmesį skiria koronaviruso pandemijos mestiems iššūkiams atremti. Todėl strategijos peržiūros išvados bus parengtos ne 2020 m. pabaigoje, o 2021 m. viduryje.

Dėl visoje Europos Sąjungoje taikomų sveikatos apsaugos priemonių, įskaitant kai kuriose euro zonos šalyse įvestą susibūrimų uždraudimą ir viešųjų erdvių uždarymą, 2020 m. pirmąjį pusmetį turėję vykti ECB ir Eurosistemos nacionalinių centrinių bankų renginiai, skirti nuomonėms išklausyti, nukeliami į 2020 m. antrąjį pusmetį. Metinis ECB centrinės bankininkystės forumas Sintroje nukeliamas į 2020 m. lapkričio 10–12 d.

ECB ir toliau kviečia euro zonos šalių piliečius raštu teikti pasiūlymus ir pastabas dėl ECB pinigų politikos strategijos. Tai galima daryti per tam skirtą interneto portalą „ECB klauso“ bet kurios euro zonos šalies valstybine kalba. Pasiūlymų ir pastabų pateikimo terminas atidėtas iki 2020 m. rugpjūčio pabaigos.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Peteriui Ehrlichui, tel. +49 69 1344 8320.

Pastabos:

Klausimai ir atsakymai apie strategijos peržiūrą
KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai