Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Pārsūtīšanas embargo līdz ceturtdienai,2020. gada 2. aprīlim, plkst. 10.00 pēc Viduseiropas laika

  • PAZIŅOJUMS PRESEI
  • 2020. gada 2. aprīlī

ECB pagarina monetārās politikas stratēģijas izvērtēšanas termiņu līdz 2021. gada vidum

  • Pasākumi pārcelti par sešiem mēnešiem koronavīrusa pandēmijas dēļ.
  • Gaidāms, ka izvērtēšana noslēgsies 2021. gada vidū.

Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padome pieņēmusi lēmumu pagarināt monetārās politikas stratēģijas izvērtēšanas termiņu. Pašreizējā situācijā ECB un Eurosistēmas centrālo banku lēmējinstitūcijas un darbinieki pieliek visas pūles, lai risinātu koronavīrusa pandēmijas izraisītās problēmas. Tāpēc stratēģijas izvērtēšanas noslēgums pārcelts no 2020. gada beigām uz 2021. gada vidu.

Ņemot vērā Eiropas Savienībā ieviestos veselības aizsardzības pasākumus, t. sk. sabiedrisko telpu slēgšanu un vairākās euro zonas valstīs ieviestos cilvēku pulcēšanās aizliegumus, uzklausīšanas pasākumus, ko ECB un Eurosistēmas centrālās bankas sākotnēji plānoja 2020. gada 1. pusgadā, tagad paredzēts rīkot 2020. gada 2. pusgadā. ECB ikgadējā centrālo banku darbībai veltītā foruma Sintrā norise pārcelta uz 2020. gada 10.–12. novembri.

ECB joprojām aicina euro zonas iedzīvotājus iesniegt priekšlikumus un komentārus par ECB monetārās politikas stratēģiju rakstiski savā euro zonas valodā, izmantojot specializēto tiešsaistes portālu "ECB uzklausa". Priekšlikumu un komentāru iesniegšanas termiņš pārcelts uz 2020. gada augusta beigām.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Pētera Erliha (Peter Ehrlich; tālr. +49 69 1344 8320).

Piezīmes.

Jautājumi un atbildes par stratēģijas izvērtējumu
KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem