A digitális euro
A digitális euro a központi bank által kibocsátott és az euroövezet minden lakosának rendelkezésére álló digitális fizetőeszköz lenne
Az euroövezet nemzeti központi bankjaival együttműködve vizsgáljuk a digitális euro kibocsátásának lehetőségét. Olyan központi banki digitális fizetőeszközt tervezünk, amely a készpénz elektronikus megfelelője, és a bankjegyek és érmék mellett újabb fizetési lehetőséget adhat az embereknek.
Digitális euro
Jegybanki pénz digitális formában, amely bármely elektronikus fizetéshez rendelkezésre áll az üzletekben, online vagy személyek között.
Gyakori kérdések
Miben segítene a digitális euro? Miben különbözne a digitális euro a stablecointól és a kriptoeszközöktől? Átvenné-e a digitális euro a készpénz helyét? Itt olvashatók a leggyakoribb kérdésekre adott válaszok.
LEGFRISSEBB PUBLIKÁCIÓK A DIGITÁLIS EURÓRÓL
ITT TALÁLJA ŐKET
A digitális euro és a…
… kriptoeszközök
A digitális euro nem kriptovaluta lenne, mivel mögötte állna a központi bank. A központi bankok mandátuma a pénz értékének megőrzése akár fizikai, akár digitális formájáról van szó. A kriptoeszközök mögött nem áll a kezelésükért felelős központi intézmény, és nincs rá garancia, hogy szükség esetén készpénzre válthatók.
Mi a bitcoin?… befektetések
A digitális eurót elsősorban fizetőeszközként, nem pedig pénzügyi befektetési eszközként kellene használni. Gondosan megvizsgáljuk ezt a kérdést, hogy elkerüljük a pénzügyi szektorra gyakorolt negatív következményeket. A digitális eurónak olyan közjónak kell lennie, amely a gazdaság és a társadalom egészének javát szolgálja.
A digitális euro és a pénzügyi rendszer fejlődése… páneurópai fizetésforgalom
A fizetésforgalom alapvető átalakuláson megy keresztül, és a folyamatban a központi bankoknak vezető szerepük van. Az európai fizetésforgalomnak versenyképes, innovatív piacra kell támaszkodnia, amely az európai szuverenitás megőrzése mellett ki tudja elégíteni a fogyasztói igényeket. Ennek érdekében a digitális korhoz illő, átfogó fizetésforgalmi stratégiát dolgoztunk ki.
Lakossági pénzforgalmi stratégiánkAz EKB podcastja
A digitális euro: mit, miért, mikor? (1. és 2. rész)
Szükségünk van-e digitális euróra, és ha igen, miért? Mik lehetnek a jellemzői? Hogyan térne el egyéb fizetési módoktól? Háziasszonyunk, Katie Ranger ezekre a kérdésekre várja a választ Evelien Witlox digitális euro szakértőtől.
Hallgassuk meg a podcast epizódjaitA digitális euróval kapcsolatos mítoszok eloszlatása
Folyik a digitális euro kibocsátásának lehetőségére való felkészülés. Ez a nagy érdeklődésre számot tartó téma félreértéseket is szül annak ellenére, hogy még nem született meg a döntés. A podcast háziasszonya, Stefania Secola és a digitális euro projekt vezetője, Evelien Witlox szétoszlatja a mítoszokat.
Hallgassuk meg ezt a podcast epizódot