Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

2 euro piemiņas monētas – 2020. gads

Monētu aprakstiem šajā lapā izmantota informācija no "Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša", tāpēc tie var nedaudz atšķirties no citiem šajā interneta vietnē publicētajiem materiāliem.

Luksemburga

Motīvs: prinča Čārlza piedzimšana

Apraksts. Dizainparauga centrā attēlots princis Čārlzs, kā arī viņa vecāku, Viņu Karalisko Augstību Lielhercoga Gijoma un Lielhercogienes Stefānijas, ģīmetnes. Zem šīm ģīmetnēm tekstam "S.A.R. de Prënz Charles" (Viņa Karaliskā Augstība princis Čārlzs) seko dzimšanas datums "2020. gada 10. maijā". Kreisajā pusē kā emitentvalsts apzīmējums vertikāli ir attēlots vārds "LËTZEBUERG". Monogramma (burts "H" ar kroni) attēlo lielhercogu Anrī. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada decembris

Portugāle

Motīvs: Koimbras Universitātes 730. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā attēlots Koimbras Universitātes tornis un vizuāla trīsstūru kompozīcija, kas simbolizē universitātes jumtus. Lielākais no tiem apzīmē Žuanina bibliotēku un ir ievietots uzrakstā "UNIVERSIDADE DE COIMBRA 730 ANOS PORTUGAL 2020" ("KOIMBRAS UNIVERSITĀTEI 730 PORTUGĀLE 2020"). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 360 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada novembris

Slovākija

Motīvs: Slovākijas pievienošanās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (ESAO) 20. gadadiena

Apraksts. Valsts puses dizainparauga labajā augšējā pusē redzams digitālā humānisma jēdziena attēlojums: iespiedshēmas cilvēka smadzeņu formā, kuru centrā ir aplis, kas apzīmē mikroprocesoru. Slovākijas ģerbonis atrodas blakus apakšējai labajai malai. Kvadrātveida kontūras iekšpusē, kas daļēji pārklāj galveno attēlu, ir vārdi "20. VÝROČIE" un "VSTUP SR DO OECD" (Slovākijas pievienošanās ESAO 20. gadadiena). Zem kvadrāta atrodas emitentvalsts nosaukums "SLOVENSKO" un emisijas gads "2020", viens virs otra. Starp kvadrātu un dizainparauga kreiso malu ir Kremnicas monētu kaltuves (Mincovňa Kremnica) zīme, ko veido burti "MK", kas izvietoti starp divām presformām. Zem kaltuves zīmes ir stilizēti burti "PV" – dizainera Petera Valaha (Peter Valach) iniciāļi. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2020. gada novembris

Kipra

Motīvs: Kipras Neiroloģijas un ģenētikas institūta 30. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā attēlots neirons ar tā sinapsēm, atsaucoties uz Kipras Neiroloģijas un ģenētikas institūta, kas atzīmē tā 30. pastāvēšanas gadadienu, darbību. Kipras Neiroloģijas un ģenētikas institūts saņēmis starptautisku atzinību, un tam ir aktīva un būtiska loma kā valsts, reģionālam un starptautiskam izcilības centram augstas kvalitātes pakalpojumu, inovatīvas pētniecības un pēcdiploma izglītības nodrošināšanā. Emitentvalsts nosaukums "KYΠΡΟΣ – KIBRIS" un frāze "ΙΝΣΤΙTOYΤΟ ΝΕΥΡΟΛΟΓΊΑΣ & ΓΕΝΕΤΙKHΣ KYΠΡΟY 1990–2020" ("Kipras Neiroloģijas un ģenētikas institūts 1990–2020") atrodas riņķa kontūras iekšpusē apkārt dizainam. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 412 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada 4. ceturksnis

Lietuva

Motīvs: UNESCO kultūras mantojums – Kryžių Kalnas (Krustu kalns)

Apraksts. Dizainparaugā attēlots Krustu kalns: kalti un koka krusti, kas simbolizē Lietuvas krustu amatniecību un tautas kultūru. Lietuvas krustu amatniecība un simbolisms ir iekļauti UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā. Ir iekļauti šādi uzraksti: Valsts nosaukums "LIETUVA", izdošanas gads "2020" augšpusē, "KRYŽIŲ KALNAS" (Krustu kalns) un Lietuvas monētu kaltuves zīme apakšpusē. Dizaina autors ir Ritas Jonas Belevičius (Rytas Jonas Belevičius). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada 4. ceturksnis

Somija

Motīvs: Veinem Linnam 100

Apraksts. Ar monētu atzīmē plaši pazīstamā, mūžībā aizgājušā somu rakstnieka Veines Linnas (Väinö Linna) darbību. Šis gads iezīmē viņa dzimšanas simtgadi (rakstnieks dzimis 1920. gadā). Dizainparaugā ir redzama atsauce uz Linnas darbu tekstilfabrikā, kā arī papildus rakstnieka sejai ir attēloti burti, kas kā austi audumi un diegi vijas cauri viņa grāmatām. Uzraksts "VÄINÖ LINNA" atrodas kreisajā pusē. Apakšā ir emisijas gada "2020" un emitentvalsts "FI" uzraksti, kā arī monētu kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 800 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada septembris–decembris

Malta

Motīvs: bērnu spēles

Apraksts. Dizainparaugā attēlots Maltā iecienītu bērnu spēļu kopums. To vidū ir marmora bumbiņas, rotaļu vilciņi un tradicionālā pūķu izgatavošana un palaišana. Ir attēlota arī spēles "Klasītes" maltiešu versija, kuru vietējie sauc par "passju". Savukārt trīs bites, kas lido aplī, ir atsauce uz Maltā populāru bērnu dziesmu, ko dzied rotaļu laikā. Dizainparaugā ir iekļauts emitentvalsts nosaukums "Malta" un izdošanas gads – "2020". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 220 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada oktobris

Vācija

Motīvs: Villija Branta ceļos noslīgšanas pie Varšavas geto sacelšanās memoriāla 50. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā attēlots kādreizējais Vācijas kanclers Brants (Willy Brandt), kas savulaik, izrādot cieņu, noslīdzis ceļos pie Varšavas geto varoņiem veltītā pieminekļa. Kompozīcijas spēcīgais tēls sauc atmiņā Varšavas geto 1943. gada sacelšanos. Dizainparauga smalkais reljefs pārliecinoši attēlo šādus simbolus: septiņzaru menora, geto upuri un klanīšanās kā dziļas cieņas izrādīšana. Monētas iekšējā daļā ir arī mākslinieka iniciāļi (augšējā pusē), attiecīgās kaltuves zīme ("A", "D", "F", "G" vai "J"), gads – "2020" (centrā pa kreisi), Vācijas emisijas valsts kods "D" (apakšējā labajā pusē) un uzraksts "50 JAHRE KNIEFALL VON WARSCHAU" ("50 gadi kopš ceļos noslīgšanas pie Varšavas geto sacelšanās memoriāla"). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 30 milj. monētu

Emisijas datums: 2020. gada oktobris

Francija

Motīvs: medicīnas pētniecība

Apraksts. Dizainparaugā attēlota alegoriska cilvēka figūra savienībā, ko apzīmē lodē ievietots sejas attēls. Tā saskaras ar bezgalīgi mazo, ko simbolizē aplī attēlotie DNS fragmenti. Šī alegorija ar slīpo asi attēlo pētniecību un tās inteliģenci, kura dominē pār bezgalīgi mazo, pētot to un uzvarot slimības. Emitentvalsts norāde "RF" atrodas augšējā labajā pusē, savukārt kaltuves zīme un emisijas gads "2020" atrodas apakšējā kreisajā pusē. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 300 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada oktobris

Vatikāns

Motīvs: Rafaēla Sancio nāves 500. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlots Rafaēls un divi eņģeļi. Pa labi puslokā uzraksts "RAFFAELLO SANZIO". Virs abu eņģeļu attēla gadskaitļi "1520" un "2020" un zem tā emitentvalsts nosaukums "CITTA' DEL VATICANO". Apakšā monētu kaltuves zīme "R" un mākslinieka vārds "D. LONGO". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 101 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada oktobris

Sanmarīno

Motīvs: Džambatistas Tiepolo nāves 250. gadadiena

Apraksts. Pa kreisi atveidots eņģeļa krūšutēls, fragments no Tiepolo darba "Agar ed Ismaele", kas atrodas Scuola Grande di San Rocco ēkā Venēcijā, un autores Klaudijas Momoni (Claudia Momoni) iniciāļi – "C.M". Augšpusē ir uzraksts "TIEPOLO" un burts "R", kas apzīmē Romas monētu kaltuvi; pa labi – gadskaitļi "1770" un "2020" un uzraksts "SAN MARINO". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 54 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada augusts–septembris

Somija

Motīvs: universitātes un sabiedrība – Turku Universitātes simtgade

Apraksts. Tīklveida dizains atspoguļo mijiedarbību starp universitātēm un sabiedrību. Monētas augšpusē ir emisijas gads "2020", labajā pusē – kaltuves zīme, bet zem kaltuves zīmes – emitentvalsts norāde "FI". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 800 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada pavasaris/vasara

Andora

Motīvs: sieviešu vispārējo vēlēšanu tiesību 50. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlota sievietes seja plūstošu apļveida līniju ietvarā. Šīs līnijas veido cieši kopā iegravēti sieviešu vārdi katalāņu valodā, kas traucē tos salasīt katru atsevišķi, tādējādi apliecinot sieviešu solidaritāti cīņā par viņu tiesībām. Attēlu papildina uzraksti "50 ANYS DEL SUFRAGI UNIVERSAL FEMENÍ" (sieviešu vispārējo vēlēšanu tiesību 50 gadi) un "ANDORRA 1970–2020". Šie uzraksti arī iekļauti līniju plūdumā, šādi vēl vairāk uzsverot pieminamās gadadienas nozīmi. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 60 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada 2. pusgads

Slovēnija

Motīvs: Adama Bohoriča dzimšanas 500. gadadiena

Apraksts. Dizaina pamatā ir sauklis vairākās valodās no Bohoriča latīņu – slovēņu gramatikas "Proste zimske urice" vāka. Sauklis slovēņu valodā, rakstīts bohoričicā (raksta veids, kas nosaukts Adama Bohoriča vārdā), kuru viegli atpazīt pēc tipiskā burta "f", izvietots monētas vidusdaļas apakšpusē. Fonā ir tas pats sauklis latīņu valodā – norāde uz Bohoriča ieguldījumu starptautiskajā akadēmiskajā jomā. Monētas augšpusē puslokā uzraksts "ADAM BOHORIČ1520 / SLOVENIJA 2020". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2020. gada 2. pusgads

Latvija

Motīvs: Latgales keramika

Apraksts. Monēta ir veltīta Latgales keramikai. Tradicionālā keramika jeb podniecība pietiekami ilgu laiku bija nostiprinājusies divos novados – Latgalē un Kurzemē, bet tikai Latgalē tā izturējusi laika pārbaudi un nodota nākamajām paaudzēm. Latgales keramika iekļauta arī Latvijas kultūras kanonā. Uz monētas attēlots raksturīgs Latgales keramikas paraugs – māla svečturis. Uz tā uzraksts "LATGALES KERAMIKA", valsts nosaukums "LATVIJA", kā arī emisijas gads "2020". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 412 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada 2. ceturksnis

Francija

Motīvs: Šarls de Golls

Apraksts. Uz monētas attēloti divi Šarla de Golla profili, kuros viņš redzams divos dažādos dzīves posmos. Fonā attēlots Šarls de Golls armijas ģenerāļa uniformā, kurā viņš 1940. gada 18. jūnijā izteica aicinājumu ķerties pie ieročiem un vēlāk piedalījās Parīzes atbrīvošanā. Priekšplānā attēlots Šarls de Golls sava otrā prezidenta pilnvaru termiņa laikā. Uz monētas attēloti arī iniciāļi "RF", kas daļēji iekļauti Lotringas krustā, kuru ģenerālis de Golls 1940. gadā izvēlējās kā brīvās Francijas simbolu. Lotringas krustā ir iegravēts arī viņa dzimšanas un nāves datums, kā arī monētas emisijas gads. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 18 061 940 monētu

Emisijas datums: 2020. gada jūnijs

Andora

Motīvs: Ibērijas pussalas un Latīņamerikas valstu un valdību vadītāju 27. samits Andorā

Apraksts. Andoras Firstistē 2020. gadā notiks 27. Ibērijas pussalas un Latīņamerikas valstu un valdību vadītāju samits. Andora, kas ir jaunākā un mazākā Ibērijas pussalas un Latīņamerikas valstu konferences dalībniece, rīkos šo augstākā politiskā līmeņa sanāksmi, kurā piedalās 19 Latīņamerikas valstis, kā arī Spānija, Portugāle un Andora, lai strādātu pie kopīgu mērķu, piemēram, ilgtspējīgas attīstības, panākšanas. Uz monētas attēlots koks, ko veido cilvēku silueti un zobrati. Cilvēku silueti simbolizē sabiedrības, kultūras un izglītības integrāciju ar mērķi veidot ilgtspējīgu nākotni. Zobrati simbolizē sinerģiju starp šā samita dalībnieku idejām un priekšlikumiem. Blakus kokam attēlots 27. samita logotips. Logotipa augšējā daļā trīs trīsstūri simbolizē Andoras karoga krāsas. Logotipa apakšdaļā attēloti seši trīsstūri, kas simbolizē Andoras atvērtību ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai. Ap attēlu iegravēts uzraksts "XXVII CIMERA IBEROAMERICANA ANDORRA 2020" (Ibērijas pussalas un Latīņamerikas valstu un valdību vadītāju 27. samits Andorā 2020. gadā). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 73 500 monētu

Emisijas datums: 2020. gada jūnijs

Monako

Motīvs: prinča Onorē III dzimšanas 300. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlota prinča Onorē III ģīmetne. Kreisajā pusē redzams uzraksts "HONORÉ III" un labajā pusē redzams emitentvalsts nosaukums "MONACO". Apakšējā daļā puslokā ir uzraksts "1720 – Naissance – 2020". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 15 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada jūnijs

Itālija

Motīvs: Marijas Montesori dzimšanas 150. gadadiena

Apraksts. Marijas Montesori portrets ģeometriskā kompozīcijā ar dažiem viņas izglītības sistēmas didaktiskajiem elementiem. Labajā pusē malā redzams Itālijas Republikas akronīms "RI"; kreisajā pusē ir burts "R", ar ko apzīmē Romas monētu kaltuvi; labajā pusē redzami dizaineres Lučianas de Simoni (Luciana De Simoni) iniciāļi "LDS"; augšā un apakšā attiecīgi gadskaitļi "1870" un "2020" – Itālijas pedagoģes dzimšanas gads un monētas emisijas gads; ap portretu izvietots uzraksts "MARIA MONTESSORI". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 3 milj. monētu

Emisijas datums: 2020. gada jūnijs

Grieķija

Motīvs: Trāķijas savienības ar Grieķiju 100. gadskārta

Apraksts. Dizainparaugā atveidota sena Trāķijas pilsētas Abderas monēta, uz kuras attēlots grifs. Gar iekšējo malu rakstīti vārdi "TRĀĶIJAS SAVIENĪBAS AR GRIEĶIJU 100. GADSKĀRTA" un "GRIEĶIJAS REPUBLIKA", kā arī emisijas gads "2020" un stilizēts palmas lapas attēls (Grieķijas monētu kaltuves zīme). Kreisajā pusē ir redzama arī mākslinieka (George Stamatopoulos) monogramma. Trāķijas reģions, kas atrodas valsts ziemeļaustrumos, tika apvienots ar Grieķiju pēc Pirmā pasaules kara beigām.

Emisijas apjoms: 750 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada maijs

Beļģija

Motīvs: Jans van Eiks

Apraksts. Monētas iekšējā daļā attēlots slavenā flāmu mākslinieka Jana van Eika (Jan van Eyck) portrets, kā arī viņa paraksts un gleznotāja palete, un tajā ietverti arī monētas dizaina autora Luka Luiksa (Luc Luycx) iniciāļi "LL" un divas otas. Monētas augšpusē ir iegravēts vārds "J. van Eyck". Tā kā monētas kaltas Nīderlandes Karaliskajā monētu kaltuvē, apakšā attēlota gan Utrehtas monētu kaltuves zīme kaduceja), gan Beļģijas kaltuves meistara zīme (Herzeles pašvaldības ģerbonis). Valsts kods BE un gadskaitlis "2020" atrodas monētas labajā pusē. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 155 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada maijs

Portugāle

Motīvs: Apvienoto Nāciju Organizācijas 75. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlots ANO logotips. Monētas augšpusē iegravēts emisijas gads "2020", emitentvalsts nosaukums "PORTUGAL" un uzraksts "UN 75 YEARS". Zem vārdiem "UN" un "YEARS" ir to tulkojums portugāļu valodā "ONU" un "ANOS". Monētas kreisajā pusē ir kaltuves nosaukums "CASA DA MOEDA" un labajā pusē – graviera vārds "ANDRÉ LETRIA". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 510 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada maijs

Malta

Motīvs: UNESCO Pasaules mantojuma objekts – Skorbas aizvēsturiskie tempļi

Apraksts. Uz monētas attēlots Skorba – aizvēsturisks templis, kas atrodas netālu no Zebbiegh ciema Maltas ziemeļrietumos. Komplekss sastāv no diviem viens otram blakus esošiem tempļiem. Tie būvēti daudz senāku apmetņu vietā, kuras tika atklātas ārpus tempļu kompleksa. Skorbas tempļiem nepiemīt citiem Maltas salu tempļiem raksturīgais varenums. Tomēr šī vieta ir ārkārtīgi svarīga, jo tā palīdzējusi arheologiem noteikt Maltas aizvēsturisko kultūras attīstības gaitu un secināt, ka salas pirmo reizi tikušas apdzīvotas aptuveni 5000. gadā p.m.ē. Attēla augšpusē redzams uzraksts "SKORBA TEMPLES 3600–2500 BC". Apakšā ir emitentvalsts nosaukums "MALTA" un emisijas gads "2020". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 170 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada maijs

Vatikāns

Motīvs: pāvesta Jāņa Pāvila II dzimšanas 100. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlots pāvests Jānis Pāvils II, viņa dzimtā māja un bazilika pie viņa mājas Vadovicē, Polijā. Monētas augšējā kreisajā pusē puslokā ir uzraksts "PAPA GIOVANNI PAOLO II". Pa labi redzami gadskaitļi "1920 2020" un naudas kaltuves zīme "R". Apakšā pusaplī lasāms emitentvalsts nosaukums "CITTÀ DEL VATICANO". Zem bazilikas attēla ir mākslinieka vārds "G. TITOTTO" un graviera iniciāļi "M.A.C. INC" (Marija Andžela Kasola (Maria Angela Cassol), graviere) Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 101 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada maijs

Sanmarīno

Motīvs: Rafaēla nāves 500. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlots Jaunavas Marijas profils. Tas ir fragments no freskas "Madonna di Casa Santi" – pirmā šedevra, ko vēl ļoti jaunais Rafaēls uzgleznoja savā ģimenes mājā Urbino, kurā pašlaik atrodas prestižā Accademia Raffaello. Freskā attēlota Jaunava Marija, kas klēpī auklē guļošo Jēzus bērniņu, un tajā jaušams mātes un dēla attiecību smalkums un intimitāte. Šī tēma regulāri sastopama Rafaēla daiļradē. Monētas augšējā labajā pusē ir emitentvalsts nosaukums "SAN MARINO" un gadskaitļi "1520" un "2020". Monētas apakšējā daļā ir iegravēts uzraksts "RAFFAELLO", labajā pusē ir dizaina autores Annalīsas Masīni (Annalisa Masini) iniciāļi "A.M.", bet kreisajā pusē – burts "R", kas apzīmē Romas monētu kaltuvi. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 54 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada aprīlis

Lietuva

Motīvs: Aukštaitija (no Lietuvas etnogrāfisko reģionu sērijas)

Apraksts. Uz monētas attēlots ģerbonis ar bruņinieku, kura labajā rokā ir zobens. Ģerboni tur divi eņģeļi, simboliski cildinot un aizsargājot Aukštaitiju – vienu no svarīgākajiem Lietuvas kultūrvēsturiskajiem novadiem un valstiskuma šūpuli. Apakšā ir uzraksts latīņu valodā "PATRIAM TUAM MUNDUM EXISTIMA" (UZSKATI SAVU TĒVZEMI PAR VISU PASAULI)". Attēlu puslokā ieskauj uzraksti "LIETUVA" (emisijas valsts nosaukums) un "AUKŠTAITIJA", emisijas gads "2020" un Lietuvas monētu kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada marts

Igaunija

Motīvs: Antarktikas atklāšanas divsimtgade

Apraksts. Viens no pirmajiem cilvēkiem, kas 1820. gadā ieraudzīja Antarktiku un dokumentēja šo atklājumu, bija Sāremā, Igaunijā, dzimušais vācbaltietis un jūrnieks Fabiāns Gotlībs fon Belinshauzens. Uz monētas attēlots burukuģa motīvs. Uz tā ir arī uzraksti "Fabian Gottlieb von Bellingshausen" un "ANTARKTIKA 200", valsts nosaukums "EESTI" un emisijas gads "2020". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 750 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada marts

Spānija

Motīvs: UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas – Aragona un Aragonas mudehāru arhitektūra

Apraksts. Monētas dizainā attēlots Tervelas Pestītāja tornis. Kreisajā pusē ar lielajiem burtiem ir vārds "ESPAÑA", un labajā pusē – kaltuves zīme un zem tās emisijas gads "2020". Monētas augšējā daļā lieliem burtiem puslokā iekalts teksts "ARQUITECTURA MUDEJAR DE ARAGÓN". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 4 milj. monētu

Emisijas datums: 2020. gada februāris

Vācija

Motīvs: Brandenburga (Vācijas federālo zemju sērija)

Apraksts. Uz monētas attēlota Sansusī pils. Monētas iekšējās daļas augšpusē ir attiecīgās kaltuves zīme ("A", "D", "F", "G" vai "J"), kā arī dizaina autora iniciāļi un gadskaitlis "2020". Monētas iekšējās daļas apakšpusē ir redzams uzraksts "BRANDENBURG" un Vācijas emitentvalsts kods "D". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 30 milj. monētu

Emisijas datums: 2020. gada februāris

Beļģija

Motīvs: Starptautiskais augu veselības gads – 2020 (IYPH 2020)

Apraksts. Monētas iekšējā daļā attēlots IYPH 2020 oficiālais logotips, kas simbolizē lapas, un teksts "Starptautiskais augu veselības gads". Lapas simbolizē veselīgus augus kā skābekļa avotu, ko mēs elpojam, pārtiku, ko ēdam, un visu dzīvību uz zemes. Lapu pozitīvais tēls, kuras ir aizsargātas pret nāvējošiem kaitēkļiem un slimībām, veido apli, kas ataino pasauli un uzsver to, ka augu veselība un aizsardzība ir globālas nozīmes jautājums. Augu veselība ir galvenais faktors bada izskaušanā, vides aizsardzībā un ekonomikas attīstības veicināšanā. Tā kā monētas tiks kaltas Nīderlandes Karaliskajā monētu kaltuvē, labajā pusē ir attēlota Utrehtas monētu kaltuves zīme (kaducejs). Kreisajā pusē ir attēlota Beļģijas kaltuves meistara zīme – Herzeles pašvaldības ģerbonis. Monētas apakšējā daļā atrodas valsts kods BE un gadskaitlis "2020". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 755 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada februāris

Igaunija

Motīvs: Tartu miera līguma simtgade

Apraksts. 1920. gada 2. februārī tika noslēgts līgums starp Igauniju un Padomju Krieviju, ar ko noteica Igaunijas austrumu robežu, tādējādi izbeidzot Brīvības cīņas. Attēlā atainots koks ar zariem, kuri slēpj vārdus TARTU RAHU (Tartu miera līgums). Tajā arī redzams valsts nosaukums "EESTI" un emisijas datums "2020. gada 2. februāris". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2020. gada februāris

Itālija

Motīvs: Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco (Valsts ugunsdzēsības dienests) 80. gadskārta

Apraksts. Monētas centrā attēlots Valsts ugunsdzēsības dienesta logotips. Kreisajā pusē ir redzams Itālijas Republikas akronīms "RI"; labajā pusē – monētas emisijas gads "2020"; burts "R", ar ko apzīmē Romas monētu kaltuvi; zemāk dizaineres Lučianas de Simoni (Luciana De Simoni) iniciāļi "LDS"; augšā – lokveida uzraksts "CORPO NAZIONALE DEI VIGILI DEL FUOCO". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 3 milj. monētu

Emisijas datums: 2020. gada janvāris

Luksemburga

Motīvs: prinča Anrī dzimšanas 200. gadadiena

Apraksts. Monētas labajā pusē attēlota Viņa Karaliskās Augstības Lielhercoga Anrī ģīmetne un kreisajā pusē – prinča Anrī ģīmetne. Apakšā ir emitentvalsts nosaukums "LUXEMBOURG" un gadskaitlis "2020". Kreisajā pusē puslokā ir uzraksts "Prince Henri d’Orange-Nassau", un zem viņa ģīmetnes redzams uzraksts "1820–1879". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada janvāris

Grieķija

Motīvs: Termopilu kaujas 2500. gadskārta

Apraksts. Dizainparaugā attēlota sengrieķu ķivere. Gar iekšējo malu ir rakstīti vārdi "TERMOPILU KAUJAS 2500. GADSKĀRTA" un "GRIEĶIJAS REPUBLIKA". Fonā ir ierakstīts arī emisijas gads "2020" un stilizēts palmas lapas attēls (Grieķijas monētu kaltuves zīme). Ķiveres apakšā un labajā pusē ir redzama mākslinieka (George Stamatopoulos) monogramma. Lai gan kauja noslēdzās ar grieķu sakāvi, Termopilu kauja joprojām ir mūžīgs varonīgas pretošanās simbols. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 750 000 monētu

Emisijas datums: 2020. gada janvāris