Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

2 euro piemiņas monētas – 2010. gads

Monētu apraksti šajā lapā pārpublicēti no "Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša", tāpēc var nedaudz atšķirties no citiem šajā interneta vietnē publicētajiem materiāliem.

Grieķija

Motīvs: Maratonas kaujas 2500. gadadiena

Apraksts. Monēta izgatavota, pieminot Maratonas kaujas 2500. gadadienu. Monētas centrā redzams vairogs un skrējējs/karavīrs. Abi attēli pārklājas, attēlojot cīņu par brīvību un cēliem ideāliem, ar ko asociējas Maratonas kauja. Uz vairoga attēlotais putns simbolizē rietumu civilizācijas rašanos tās pašreizējā veidolā. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 2.5 milj. monētu

Emisijas datums: 2010. gada oktobris

Vatikāns

Motīvs: Priesteru gads

Apraksts. Monēta izgatavota par godu Priesteru gadam, ko pāvests Benedikts XVI pasludināja no 2009. gada 19. jūnija līdz 2010. gada 19. jūnijam; tā noslēgumā notika starptautiska priesteru sanāksme, kuru apmeklēja pāvests. Uz monētas attēlots gans, kas izrauj jēru no lauvas zobiem. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 115 000 monētu

Emisijas datums: 2010. gada oktobris

Somija

Motīvs: 1860. gada Valūtas dekrēts, kas Somijai piešķīra tiesības emitēt banknotes un monētas

Apraksts. Monētas iekšējā daļā redzams stilizēts lauvas attēls, kas aizgūts no Somijas ģerboņa. Pa kreisi no tā emisijas gads, t.i., "2010", bet pa labi – naudas kaltuves zīme un skaitļi, kas norāda monētas vērtību. Apakšā vidū burti "FI" norāda emitentvalsti. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1.6 milj. monētu

Emisijas datums: 2010. gada oktobris

Sanmarīno

Motīvs: Sandro Botičelli nāves 500. gadadiena

Apraksts. Monēta izgatavota par godu 500. gadadienai, kopš miris Florences skolas itāļu gleznotājs Alesandro di Mariano di Vani Filipepi (Alessandro di Mariano di Vanni Filipepi; 1445–1510), kurš labāk pazīstams kā Sandro Botičelli vai Il Botticello ("Muciņa"). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 130 000 monētu

Emisijas datums: 2010. gada septembris

Portugāle

Motīvs: Portugāles Republikas 100. gadadiena

Apraksts. Monēta izgatavota par godu 100. gadadienai kopš karaļa Manuela II konstitucionālās monarhijas beigām un Portugāles Republikas dibināšanai pēc 1910. gada 5. oktobra revolūcijas. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 2 milj. monētu

Emisijas datums: 2010. gada septembris

Francija

Motīvs: 18. jūnija uzsaukuma 70. gadadiena

Apraksts. Monēta izgatavota, pieminot 18. jūnija uzsaukuma (Appel du 18 juin) 70. gadadienu. 1940. gada 18. jūnijā pēc Francijas krišanas Francijas brīvo spēku komandieris ģenerālis de Golls Londonā uzstājās BBC. Uzrunājot Francijas tautu, de Golls paziņoja, ka karš vēl nav beidzies. Tiek uzskatīts, ka šī runa ir franču pretestības kustības rašanās brīdis un sākums cīņai pret Francijas okupāciju 2. pasaules kara laikā. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 20 milj. monētu

Emisijas datums: 2010. gada jūnijs

Beļģija

Motīvs: Eiropas Savienības Padomes Beļģijas prezidentūra 2010. gadā

Apraksts. Monētas iekšējā daļā attēlots piemiņas logotips, t.i., stilizēti burti "EU" un "trio.be". Zīmējumu monētas vidū ieskauj uzraksts "BELGIAN PRESIDENCY OF THE COUNCIL OF THE EU 2010" un valsts nosaukums trijās valodās "BELGIE BELGIQUE BELGIEN". Zem logotipa un virs valsts nosaukuma emisjas gads "2010" izvietots vidū starp naudas kaltuves zīmi kreisajā pusē un naudas kaltuves meistara zīmi labajā pusē. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 5 milj. monētu

Emisijas datums: 2010. gada jūnijs

Slovēnija

Motīvs: Ļubļanas Botāniskā dārza 200. gadadiena

Apraksts. Monētas iekšējā daļā attēlots augs, kura nosaukums "HLADNIKIA PASTINACIFOLIA" izvietots puslokā pa kreisi zem attēla. Attēlu ieskauj uzraksti "200 LET", "BOTANIČNI VRT", "LJUBLJANA" un "SLOVENIJA 2010". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2010. gada maijs

Spānija

Motīvs: Kordovas vēsturiskais centrs – UNESCO Pasaules mantojuma sērija

Apraksts. Monēta izgatavota, pieminot Kordovas pilsētas vēsturisko centru – pirmo Spānijas objektu, kas tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā 1984. gadā. Tajā atainots Kordovas Lielās mošejas "pīlāru mežs" – viens no ievērojamākajiem un senākajiem islāma mākslas paraugiem Eiropā. No 8. līdz 10. gs. celto mošeju vēlāk iesvētīja kā kristiešu katedrāli un pēcāk pārveidoja. Šī ir pirmā monēta jaunā sērijā, kas veltīta Spānijas objektiem, kuri iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Sākot no 2010. gada, šīs sērijas monētas tiks emitētas katru gadu. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 8 milj. monētu

Emisijas datums: 2010. gada marts

Itālija

Motīvs: Kavūras grāfa 200. dzimšanas gadadiena

Apraksts. Monēta izgatavota par godu Kavūras grāfa Kamilo Benso (Camillo Benso; 1810–1861) 200. dzimšanas gadadienai. Viņam bija būtiska loma Itālijas apvienošanās notikumos un liberāļu kustības pirmsākumos. Viņš bija arī politiskā laikraksta "Il Risorgimento" dibinātājs. Uz monētas attēlots grāfa portrets, kam par pamatu izmantota Frančesko Haijesa (Francesco Hayez) 1864. gada glezna. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 4 milj. monētu

Emisijas datums: 2010. gada marts

Luksemburga

Motīvs: Lielhercoga ģerbonis

Apraksts. Monētas iekšējā daļā kreisajā pusē ir Lielhercoga Anrī portrets ar skatu uz labo pusi. Tieši blakus atrodas Lielhercoga ģerbonis, virs kura starp naudas kaltuves zīmēm redzams emisijas gads "2010", kas daļēji pārklāj monētas ārējo gredzenu. Zem portreta atrodas emitentvalsts nosaukums "LËTZEBUERG", kas daļēji pārklāj monētas ārējo gredzenu. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2010. gada janvāris

Vācija

Motīvs: Brēmenes federālā zeme

Apraksts. Monētas iekšējā daļā attēlots Brēmenes rātsnams ar Rolanda statuju priekšplānā. Zem rātsnama attēla pa labi no statujas iegravēts uzraksts "BREMEN". Naudas kaltuves zīme, kuru attēlo burts "A", "D", "F", "G" vai "J", redzama kreisajā pusē virs rātsnama attēla. Mākslinieka Bodo Brošata (Bodo Broschat) iniciāļi izvietoti pašā apakšā tieši zem statujas. Emitentvalsts nosaukums "D" un gadskaitlis "2010" izvietoti attiecīgi ārējā gredzena augšpusē un apakšpusē starp Eiropas Savienības 12 zvaigznēm.

Emisijas apjoms: 30 milj. monētu

Emisijas datums: 2010. gada janvāris