Možnosti vyhľadávania
Home Médiá ECB vysvetľuje Výskum a publikácie Štatistika Menová politika €uro Platobný styk a trhy Kariéra
Návrhy
Zoradiť podľa

Ďalšie prehliadky

Prehliadky hlavnej budovy ECB

Môžem prísť na prehliadku hlavnej budovy ECB?

Prehliadky sú momentálne pozastavené. V rámci sprevádzaných prehliadok majú návštevníci možnosť nazrieť do rôznych častí hlavnej budovy, zoznámiť sa s jej históriou a architektúrou a zažiť pracovnú atmosféru v ECB. Súčasťou prehliadky je návšteva historickej budovy Grossmarkthalle, návštevníckeho centra, výškovej budovy, konferenčných priestorov a tlačového centra ECB.

Virtuálna prehliadka návštevníckeho centra ECB

Je prehliadka návštevníckeho centra ECB možná aj prostredníctvom Google Street View?

Áno. Prostredníctvom virtuálnej prehliadky (https://goo.gl/maps/gfQT5j6yw2M2) si naše návštevnícke centrum môžete prezrieť z ktoréhokoľvek miesta na svete. Ak máte okuliare na virtuálnu realitu, nasaďte si ich a váš zážitok bude ešte bezprostrednejší.

Ako funguje virtuálna prehliadka pomocou okuliarov na virtuálnu realitu?

Na svojom mobilnom telefóne si nainštalujte aplikáciu Google Street View (iOSAndroid). Vyhľadajte si Európsku centrálnu banku a dotknite sa niektorej z oficiálnych fotografií ECB s interiérom budovy. Ikonou VR v pravom hornom rohu zapnite režim virtuálnej reality, vložte telefón do zariadenia VR a vydajte sa na virtuálnu prehliadku.

Umelecká zbierka ECB

Čo tvorí umeleckú zbierku ECB?

Naša zbierka súčasného umenia obsahuje stovky malieb, kresieb, fotografií, plastík a umeleckých predmetov, ktoré sú rozmiestnené v našich priestoroch. Stiahnite si bezplatnú aplikáciu ECB Art App (iOSAndroid) na svoj smartfón alebo tablet a prezrite si našu zbierku pohodlne z domu.

Ako si môžem umeleckú zbierku ECB prezrieť naživo?

Sprevádzanú prehliadku umeleckej zbierky ECB si môžete rezervovať na stránke Kulturothek.

Pamätník vo frankfurtskej Grossmarkthalle

Aké udalosti pripomína pamätník vo frankfurtskej Grossmarkthalle?

Pamätník vo frankfurtskej Grossmarkthalle je súčasťou frankfurtského židovského múzea a je umiestnený v hlavnej budove ECB. História našej budovy má aj svoju temnú kapitolu. Suterén Grossmarkthalle slúžil počas druhej svetovej vojny ako zhromaždisko, z ktorého bolo do koncentračných a vyhladzovacích táborov vlakmi deportovaných takmer 10 000 židov. Pamätník vo frankfurtskej Grossmarkthalle je pripomienkou na tento zločin a historický význam tohto objektu.

Ako môžem židovský pamätník navštíviť?

Pamätník je možné navštíviť v rámci sprevádzaných prehliadok, ktoré organizuje Židovské múzeum vo Frankfurte.

Výstava o Martinovi Elsaesserovi

Čo je témou výstavy o Martinovi Elsaesserovi?

Budova tržnice Grossmarkthalle bola postavená v rokoch 1926 až 1928 podľa návrhu architekta Martina Elsaessera. Výstava o Martinovi Elsaesserovi umiestnená v priestoroch budovy je poctou jeho práci a bohatej histórii Grossmarkthalle. Táto pôvodne veľkoobchodná tržnica bola svojho času jedným z najväčších stavebných komplexov vo Frankfurte a zároveň najväčšou samonosnou železobetónovou stavbou na svete.

Ako môžem výstavu o Martinovi Elsaesserovi navštíviť?

Výstavu o Martinovi Elsaesserovi môžete navštíviť v rámci sprevádzaných prehliadok, ktoré organizuje Elsaesserova nadácia. Viac informácií o výstave o Martinovi Elsaesserovi nájdete na stránke Grossmarkthalle Frankfurt.