Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Muud külastused

Ekskursioonid EKP peahoones

Kas külastajad saavad EKP peahoonega tutvuda?

Praegu ekskursioone ei toimu. Saatjaga ekskursioonid annavad ülevaate EKP peahoone erinevatest osadest, selle ajaloost ja arhitektuurist ning EKP üldisest tööõhkkonnast. Külastajad saavad tutvuda ajaloolise Grossmarkthalle, EKP külastuskeskuse, kõrghoone, konverentsiruumide ja EKP pressikeskusega.

Külastuskeskuse virtuaalne tutvustus

Kas külastuskeskusega saab tutvuda Google Street View abil?

Jah. Virtuaalkülastus (https://goo.gl/maps/gfQT5j6yw2M2) annab võimaluse tutvuda meie külastuskeskusega kõikjalt maailmast. Haaravama kogemuse saamiseks kasutage VR-kõrvaklappe.

Kuidas kasutada virtuaalkülastuse ajal VR-kõrvaklappe?

Laadige nutitelefoni Google Street View rakendus (iOS, Android). Sisestage otsingusse Euroopa Keskpank ja klikake ühel EKP ametlikul fotol, millel kujutatakse hoonet seestpoolt. VR-režiimi käivitamiseks klikake ülal paremal asuval VR-kõrvaklappide ikoonil, ühendage telefon VR-seadmega ja nautige haaravat esitlust.

EKP kunstikogu

Mida EKP kunstikogu sisaldab?

Nüüdiskunsti tutvustavasse kunstikogusse kuulub mitusada eksponaati, nende hulgas maalid, joonistused, fotod, skulptuurid ja muud hoone eri osades paiknevad kunstiesemed. Laadige oma nutitelefoni või tahvelarvutisse alla tasuta rakendus ECB Art (iOSAndroid) ja tutvuge kunstikoguga mugavalt oma kodus.

Kuidas saab EKP kunstikoguga tutvuda?

EKP kunstikogu tutvustavate saatjaga ekskursioonide kohta saab täpsemat teavet veebilehelt Kulturothek.

Mälestusmärk Grossmarkthalles

Milline mälestusmärk asub Grossmarkthalles Frankfurdis?

Grossmarkthalles Frankfurdis olev juudi mälestusmärk on osa juudi muuseumist ja paikneb EKP peahoones. EKP hoonekompleksi ajaloo süngel perioodil Teise maailmasõja ajal kasutati Grossmarkthalle keldrit kogumispunktina juutide küüditamisel. Siit saadeti ligikaudu 10 000 juuti rongidega koonduslaagritesse. Mälestusmärk meenutab seda kuritegu ja paiga ajaloolist tähtsust.

Kuidas saab mälestusmärgiga tutvuda?

Mälestusmärgi külastamiseks saab registreeruda Frankfurdi juudi muuseumi korraldatavale saatjaga ekskursioonile.

Martin Elsaesseri elu ja tegevust tutvustav näitus

Mida näitus sisaldab?

Grossmarkthalle projekteeris arhitekt Martin Elsaesser ja see ehitati aastatel 1926–1928. Grossmarkthalles saab vaadata Martin Elsaesseri elu ja tegevust ning hoone rikast ajalugu tutvustavat näitust. Algselt oli tegu hulgimüügituruga, mis oli Frankfurdi linna üks suurimaid hoonekomplekse ja ühtlasi suurim vabaltkandev raudbetoonehitis kogu maailmas.

Kuidas saab näitust külastada?

Martin Elsaesseri elu ja tegevust tutvustava näituse külastamiseks palume registreeruda Elsaesseri sihtasutuse korraldatavale saatjaga ekskursioonile. Täpsemat teavet saab veebilehelt Großmarkthalle Frankfurt (ainult saksa keeles).