Možnosti vyhľadávania
Home Médiá ECB vysvetľuje Výskum a publikácie Štatistika Menová politika €uro Platobný styk a trhy Kariéra
Návrhy
Zoradiť podľa
TLAČOVÁ SPRÁVA

Dnes sa koná oficiálne slávnostné otvorenie nového sídla ECB

18. marca 2015

EMBARGO

Nezverejňovať do 12:00 SEČ v stredu 18. marca 2015

Popri pravidelných zasadnutiach Rady guvernérov a Generálnej rady sa dnes v Európskej centrálnej banke (ECB) konalo slávnostné otvorenie nového sídla ECB na mieste bývalej frankfurtskej veľkoobchodnej tržnice Grossmarkthalle.

„Táto budova je symbolom toho najlepšieho, čo môže Európa spoločne dokázať,“ uviedol prezident ECB Mario Draghi. „Mnoho ľudí neúnavne pracovalo na tom, aby sa nové sídlo stalo realitou“. Komplex budov zahŕňa výškovú budovu, v ktorej sa nachádza väčšina pracovísk, vstupnú budovu začlenenú do bývalej tržnice a rôzne prístavby. Podľa vyjadrenia prezidenta Draghiho sa budova „stala jednou z dominánt mesta Frankfurt a pre ECB pôsobivým novým domovom, z ktorého bude plniť svoje poslanie.“

Po úvodnom prejave prezidenta vystúpili aj zástupca ministerského predsedu Hesenska Tarek Al-Wazir a primátor mesta Frankfurt nad Mohanom Peter Feldmann. Na slávnostnom prestrihnutí pásky prezidentom ECB v budove Grossmarkthalle boli prítomní aj členovia Výkonnej rady, Rady guvernérov a Generálnej rady ECB, členovia Rady pre dohľad jednotného mechanizmu dohľadu, ako aj bývalý prezident ECB Jean-Claude Trichet a bývalí členovia Výkonnej rady Jörg Asmussen, Lorenzo Bini Smaghi, Lucas Papademos a Gertrude Tumpelová-Gugerellová.

Medzi hosťami boli aj výkonný riaditeľ viedenskej architektonickej kancelárie COOP HIMMELB(L)AU Wolf Prix, predseda frankfurtskej židovskej obce Salomon Korn, zástupca rodiny Elsaesserovcov Konrad Elsässer, bývalá primátorka mesta Frankfurt Petra Rothová a čestný občan mesta Frankfurt Friedrich von Metzler.

Podrobnejšie informácie o novom sídle ECB vrátane prejavov prednesených počas slávnostného otvorenia sú k dispozícii na internetovej stránke ECB http://www.ecb.europa.eu/newpremises.

Kontaktnou osobou pre médiá je Stefan Ruhkamp, tel.: +49 69 1344 5057.

KONTAKT

Európska centrálna banka

Generálne riaditeľstvo pre komunikáciu

Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.

Kontakty pre médiá