Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Oficiali naujosios ECB būstinės atidarymo ceremonija

2015 m. kovo 18 d.

EMBARGO

Draudimas skelbti iki 2015 m. kovo 18 d., trečiadienio, 12.00 val. (CET)

Europos Centrinis Bankas (ECB) šiandien oficialiai atidarė savo naująją būstinę, pastatytą Frankfurto buvusios didmeninės turgavietės, Grossmarkthalle, teritorijoje. Kaip numatyta, vyksta ir reguliarūs Valdančiosios tarybos ir Bendrosios tarybos posėdžiai.

„Šis pastatas – tai geriausio, ką Europa gali pasiekti bendromis jėgomis, simbolis“, – ceremonijos metu sakė ECB Pirmininkas Mario Draghi. „Daug žmonių nepailsdami dirbo, kad šis pastatas taptų realybe“. Pastatų ansamblį sudaro aukštybinis pastatas, kuriame įrengta didžioji dalis darbo vietų, į buvusį turgavietės pastatą integruotas įėjimo pastatas ir įvairūs pagalbiniai pastatai. „Tai svarbus Frankfurto miesto objektas. Tai ir įspūdinga nauja ECB būstinė – iš čia bankas toliau vykdys savo įsipareigojimus“, – sakė Pirmininkas M. Draghi.

Po Pirmininko sveikinimo kalbos kalbas sakė Heseno žemės ministro pirmininko pavaduotojas Tarek Al-Wazir ir Frankfurto prie Maino miesto meras Peter Feldmann. ECB vykdomosios valdybos, valdančiosios tarybos ir bendrosios tarybos nariai, Bendro priežiūros mechanizmo priežiūros valdybos nariai, buvęs ECB Pirmininkas Jean-Claude Trichet, buvę Vykdomosios valdybos nariai Jörg Asmussen, Lorenzo Bini Smaghi, Lucas Papademos ir Gertrude Tumpel-Gugerell stebėjo, kaip ECB Pirmininkas perkerpa simbolinę atidarymo juostą Grossmarkthalle pastate.

Į ceremoniją buvo atvykę ir Vienos architektų biuro COOP HIMMELB(L)AU generalinis direktorius Wolf Prix, Frankfurto žydų bendruomenės pirmininkas Salomon Korn, Elsaesser šeimos atstovas Konrad Elsässer, buvusi Frankfurto miesto merė Petra Roth ir Frankfurto miesto garbės pilietis Friedrich von Metzler.

Daugiau apie naująsias ECB patalpas ir šiame pranešime spaudai minėtų ceremonijos metu sakytų kalbų tekstus rasite ECB interneto svetainėje

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Stefan Ruhkamp, tel. +49 69 1344 5057.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai