Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri
PRESSITEADE

EKP tähistab uue hoonekompleksi avamist

18. märts 2015

EMBARGO

Edastamise keeld kuni 12.00 Kesk-Euroopa aja järgi, kolmapäeval, 18. märtsil 2015

Euroopa Keskpank (EKP) avas täna pidulikult oma uue hoonekompleksi Frankfurdi endise hulgimüügituru Grossmarkthalle krundil. Samal ajal toimusid ka EKP nõukogu ja üldnõukogu korralised istungid.

EKP presidendi Mario Draghi sõnul on uus hoonekompleks kui võrdkuju, mis näitab, mida võib saavutada Euroopa ühistöö tulemusel. Paljud inimesed on näinud väsimatult vaeva, et kavandist saaks tegelikkus. Hoonekompleksi moodustavad kõrghooned, kus asub enamik töökohti, endisesse turuhalli integreeritud pääslahoone ja mitu abihoonet. Draghi sõnul on hoone Frankfurdi linna teetähiseks ja muljetavaldav uus kodu EKP-le, et ta saaks täita oma volitusi.

Presidendi tervituskõne järel said sõna Hesseni liidumaa asepeaminister Tarek Al-Wazir ja Frankfurdi ülemlinnapea Peter Feldmann. EKP president lõikas läbi lindi Grossmarkthalle hoones. Sündmusel osalesid EKP juhatuse, nõukogu ja üldnõukogu liikmed, ühtse järelevalvemehhanismi järelevalvenõukogu liikmed, EKP endine president Jean-Claude Trichet ning EKP juhatuse endised liikmed Jörg Asmussen, Lorenzo Bini-Smaghi, Lukas Papademos ja Gertrude Tumpel-Gugerell.

Lisaks osalesid avamisel Viinis asuva arhitektuuribüroo COOP HIMMELB(L)AU tegevjuht Wolf Prix, Frankfurdi juudi kogukonna esimees Salomon Korn, Elsaesseri perekonna esindaja Konrad Elsässer, endine Frankfurdi ülemlinnapea Petra Roth ja Frankfurdi aukodanik Friedrich von Metzler.

Lisateave EKP uute hoonete kohta ja tseremoonial peetud kõnede tekstid on avaldatud EKP veebilehel aadressil http://www.ecb.europa.eu/newpremises.

Meediakanalite küsimustele vastab Stefan Ruhkamp (tel: +49 69 1344 5057).

KONTAKTANDMED

Euroopa Keskpank

Avalike suhete peadirektoraat

Taasesitus on lubatud, kui viidatakse algallikale.

Meediakontaktid