European Central Bank - eurosystem
Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle
TISKOVÁ ZPRÁVA

ECB slavnostně otevřela své nové sídlo

18. března 2015

EMBARGO

Embargo na zveřejnění do 12.00 SEČ ve středu 18. března 2015

Vedle pravidelného zasedání Rady guvernérů a pravidelného zasedání Generální rady v Evropské centrální bance (ECB) proběhlo dnes slavnostní otevření jejího nového sídla v areálu bývalé frankfurtské velkoobchodní tržnice Grossmarkthalle.

„Tato budova je jedním ze symbolů toho nejlepšího, co může Evropa společně dokázat,“ uvedl prezident ECB Mario Draghi. „Na realizaci budovy neúnavně pracovalo mnoho lidí “ Soubor budov sestává z výškové budovy, kde pracuje většina zaměstnanců, ze vstupní budovy, integrované do dřívější tržnice, a z několika doplňkových budov. Prezident Draghi dále uvedl: „Je jednou z frankfurtských dominant. A poskytuje ECB impozantní nový domov pro plnění jejího mandátu.“

Po uvítacím projevu prezidenta promluvili vicepremiér spolkové země Hesenska Tarek Al-Wazir a primátor města Frankfurtu nad Mohanem Peter Feldmann. Události v budově Grossmarkthalle, při které prezident ECB přestřihl slavnostní pásku, přihlíželi členové Výkonné rady, Rady guvernérů a Generální rady ECB a Rady dohledu jednotného mechanismu dohledu (SSM), bývalý prezident ECB Jean-Claude Trichet a bývalí členové Výkonné rady Jörg Asmussen, Lorenzo Bini-Smaghi, Lucas Papademos a Gertrude Tumpel-Gugerellová.

Slavnostního otevření se zúčastnili také ředitel vídeňského architektonického ateliéru COOP HIMMELB(L)AU Wolf Prix, předseda Židovské obce Frankfurtu Salomon Korn, představitel rodiny Elsaesserových Konrad Elsässer, bývalá primátorka Frankfurtu Petra Rothová a čestný občan Frankfurtu Friedrich von Metzler.

Další informace o novém sídle ECB, včetně znění projevů pronesených na oslavě, jsou k dispozici na internetových stránkách ECB: http://www.ecb.europa.eu/newpremises.

Na dotazy médií odpoví Stefan Ruhkamp, tel.: + 49 69 1344 5057

KONTAKT

Evropská centrální banka

Generální ředitelství pro komunikaci

Reprodukce je povolena pouze s uvedením zdroje.

Kontakty pro média