Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

ECB uzlabo statistikas pieejamību un atainojumu

2015.11.02.
  • ECB laiž klajā divus jaunus rīkus, lai padarītu statistiku pieejamāku.
  • Aplikācija ECBStatsApp nodrošina piekļuvi tautsaimniecības statistikai un palīdz atainot to planšentdatoros.
  • Interneta vietne "Mūsu statistika" nodrošina vieglu piekļuvi, lai varētu salīdzināt un apmainīties ar galveno euro zonas un valstu statistiku: https://www.euro-area-statistics.org.

Eiropas Centrālā banka (ECB) laidusi klajā divus rīkus, lai padarītu pieejamāku savu statistiku.

"Mūsu statistika" ir interneta vietne, kas sagatavota sadarbībā ar Eurosistēmas nacionālajām centrālajām bankām, lai, izmantojot vizualizēšanu, uzlabotu piekļuvi galvenajiem euro zonas, kā arī valstu statistikas datiem, un uzlabotu to izmantošanu. Viena no tās funkcijām ir iespēja kopīgot un iekļaut šīs vizualizācijas plašsaziņas līdzekļu interneta vietnēs, laikrakstos un sociālajos tīklos. Interneta vietne piedāvā viegli saprotamu un interaktīvu piekļuvi tautsaimniecības datiem, piemēram, procentu likmēm, konkurētspējas rādītājiem un banku nozares bilancēm.

Aplikācija ECBstatsApp nodrošina ātru un vienkāršu piekļuvi ECB Statistisko datu noliktavā publicētajiem datiem, izmantojot planšetdatorus ar iOS un Android operētājsistēmu. Tā piedāvā iepriekš noteiktas datu vizualizācijas četrās sadaļās: galvenie euro zonas rādītāji, valdības finanses, valūtas kursi un cenas. Tā ietver arī datu meklētāju, lai veiktu meklēšanu šajos un pārējos datos pēc ekonomiskās kategorijas. Jaunāko pieejamo statistiku var aplūkot tabulās, attēlos un kartēs, saglabāt konkrētās datu izlasēs vai eksportēt, un kopīgot dažādos formātos.

"Augstas kvalitātes statistika veido gan monetārās politikas, gan banku uzraudzības mugurkaulu," sacīja ECB Valdes locekle Sabīne Lautenšlēgere (Sabine Lautenschläger). "Tāpēc ir būtiski, ka ECB nodrošina pēc iespējas vienkāršāku piekļuvi statistikai, lai sabiedrība spētu izprast debates par monetāro politiku. Šajā sakarā abas iniciatīvas ir ļoti būtiskas."

Aplikāciju ECBstatsApp un interneta vietni "Mūsu statistika" nodrošina SDMX – iniciatīva statistiskās informācijas apmaiņas standartu lietošanas veicināšanai, ko sponsorē Starptautisko norēķinu banka, ECB, Eurostat, Starptautiskais Valūtas fonds, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija, Apvienoto Nāciju Organizācija un Pasaules Banka.

Abas iniciatīvas saistītas ar ECB Statistisko datu noliktavā publicēto statistiku.

"Mūsu statistika" pieejama interneta vietnē https://www.euro-area-statistics.org. Šie dati pieejami arī Eiropas Savienības atklātajā datu portālā – ES iestāžu un citu struktūru datu kopējā piekļuves vietā (https://open-data.europa.eu).

Aplikācija ECBstatsApp pieejama bez maksas Google Play veikalā vai iTunes vietnē:

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ecb.stat

iTunes: https://itunes.apple.com/us/app/ecbstatsapp/id933992912?ls=1&mt=8

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Stefana Rūkampa (Stefan Ruhkamp; tālr. +49 69 1344 5057).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem