Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB didina savo statistikos prieinamumą ir vizualizaciją

2015 m. vasario 11 d.
  • Pradeda veikti dvi naujos ECB sukurtos priemonės, gerinančios prieigą prie statistinių duomenų.
  • Naudojant planšetiniams kompiuteriams skirtą programėlę ECBstatsApp galima peržiūrėti vizualizuotus ekonominės statistikos duomenis.
  • Interneto svetainėje „Mūsų statistika“ (https://www.euro-area-statistics.org) galima palyginti ir parsisiųsti pagrindinius euro zonos ir nacionalinius statistinius duomenis.

Pradeda veikti dvi priemonės, kurias Europos Centrinis Bankas (ECB) sukūrė norėdamas padaryti savo statistinius duomenis labiau prieinamus.

Interneto svetainė „ Mūsų statistika“ sukurta bendradarbiaujant su Eurosistemos nacionaliniais centriniais bankais. Joje vizualizuotai pateikiami pagrindiniai euro zonos ir nacionaliniai statistiniai duomenys, kuriuos paprasta naudoti. Vienas iš šios svetainės privalumų – vizualizuotus duomenis galima parsisiųsti ir įkelti į žiniasklaidos priemonių interneto svetaines, laikraščius ir socialinę žiniasklaidą. Ją patogu naudoti, nes ekonominiai duomenys – palūkanų normos, konkurencingumo rodikliai ir bankų balansinės ataskaitos – čia pateikiami interaktyviai.

Planšetiniams kompiuteriams skirta programėlė ECBstatsApp veikia iOS ir Android operacinėse sistemose. Per ją galima greitai ir lengvai susipažinti su ECB statistinių duomenų saugykloje paskelbtais duomenimis. Joje rasite keturias rubrikas: pagrindiniai euro zonos rodikliai, valstybės finansai, valiutos keitimo kursai ir kainos. Joje taip pat yra duomenų naršyklė, leidžianti peržiūrėti šiuos ir kitus duomenis pagal ekonominę kategoriją. Čia pateikiamus naujausius turimus statistinius duomenis galima peržiūrėti lentelėse, grafikuose ir žemėlapiuose, išsisaugoti specialiose laikmenose arba parsisiųsti ir perkelti juos kitur įvairiais formatais.

„Kokybiška statistika būtina ir pinigų politikai, ir bankų priežiūrai, – sakė ECB vykdomosios valdybos narė Sabine Lautenschläger. – Todėl labai svarbu, kad ECB užtikrintų kuo paprastesnę prieigą prie statistikos, kad visuomenė galėtų geriau suprasti vykdomą politiką. Abi iniciatyvos šiuo klausimu labai svarbios.“

Programėlė ECBstatsApp ir svetainė „Mūsų statistika“ sukurtos įgyvendinant Statistinių duomenų ir metaduomenų mainų (SDMX) projektą, kuris vykdomas siekiant gerinti statistinės informacijos mainų standartus ir kurį finansuoja Tarptautinių atsiskaitymų bankas, ECB, Eurostatas, Tarptautinis valiutos fondas, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija ir Pasaulio bankas.

Ir programėlėje, ir svetainėje skelbiami statistiniai duomenys imami iš ECB statistinių duomenų saugyklos.

Svetainės „Mūsų statistika“ adresas yra https://www.euro-area-statistics.org. Su čia skelbiamais duomenimis galima susipažinti ir per Europos Sąjungos atvirą duomenų portalą – bendrą ES institucijų ir kitų įstaigų duomenų šaltinį (https://open-data.europa.eu).

Programėlę ECBstatsApp galima nemokamai parsisiųsti iš Google Play store ir iTunes:

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ecb.stat

iTunes: https://itunes.apple.com/us/app/ecbstatsapp/id933992912?ls=1&mt=8

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Stefan Ruhkamp tel. +49 69 1344 5057.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai