Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri
PRESSITEADE

EKP tõhustab statistika kättesaadavust ja visualiseerimisvahendeid

11. veebruar 2015
  • EKP on loonud statistika kättesaadavuse parandamiseks kaks uut vahendit.
  • Tahvelarvutirakendus ECBstatsApp võimaldab juurdepääsu majandusstatistikale ja andmete visualiseerimist.
  • „Meie statistika” veebilehel https://www.euro-area-statistics.org saab hõlpsalt võrrelda ja jagada euroala ja liikmesriikide peamisi statistikanäitajaid.

Euroopa Keskpank (EKP) on loonud statistika kättesaadavuse parandamiseks kaks uut vahendit.

„Meie statistika” veebileht on välja töötatud koos eurosüsteemi riikide keskpankadega. Selle eesmärk on hõlbustada nii euroala kui ka liikmesriikide peamiste statistikanäitajate kättesaadavust ja kasutusvõimalusi visualiseerimisvahendite abil. Visualiseeritud andmeid on võimalik jagada meedia veebiväljaannetes ja sotsiaalmeedia veebilehtedel. Kasutajasõbralik ja interaktiivne keskkond pakub juurdepääsu mitmesugusele majandusstatistikale, nagu intressimäärad, konkurentsinäitajad ja pankade bilansiandmed.

Rakenduse ECBstatsApp abil pääseb hõlpsalt ja kiiresti ligi EKP statistika andmeaidas (Statistical Data Warehouse) avaldatud andmetele nii iOSi kui ka Androidi operatsioonisüsteeme kasutavate tahvelarvutite kaudu. Andmed on esitatud visualiseeritud kujul neljas valdkonnas: euroala põhinäitajad, valitsussektori finantsstatistika, vahetuskursid ja hinnad. Neid ja ka teisi näitajaid saab lisaks kategooriate kaupa sirvida. Värskeimat statistikat on võimalik vaadata tabelites, joonistel ja kaartidel, konkreetset andmevalikut saab mitmesugustes vormingutes salvestada, eksportida ja jagada.

„Kvaliteetne statistika on nii rahapoliitika kui ka pangandusjärelevalve alustala,” sõnas EKP juhatuse liige Sabine Lautenschläger. „Seetõttu on tähtis, et EKP teeb juurdepääsu statistikale võimalikult hõlpsaks, et üldsusel oleks lihtne jälgida poliitilisi arutelusid. Sellest seisukohast on mõlemad algatused väga olulised.”

ECBstatsApp ja „Meie statistika” põhinevad SDMX-standardil, mis on välja töötatud Rahvusvaheliste Arvelduste Panga, Euroopa Keskpanga, Eurostati, Rahvusvahelise Valuutafondi, Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni, ÜRO ja Maailmapanga toetatava statistiliste andmete vahetuse edendamise algatuse käigus.

Mõlemas rakenduses kasutatakse EKP statistika andmeaidas avaldatud andmeid.

Veebileht „Meie statistika” on kättesaadav aadressil https://www.euro-area-statistics.org. Teabele on ligipääs ka Euroopa Liidu avatud andmete portaalis (https://open-data.europa.eu), mis on ühtne juurdepääsupunkt ELi institutsioonide ja muude asutuste andmetele.

Rakenduse ECBstatsApp saab tasuta alla laadida järgmistelt aadressidelt:

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ecb.stat;

iTunes: https://itunes.apple.com/us/app/ecbstatsapp/id933992912?ls=1&mt=8.

Meediakanalite küsimustele vastab Stefan Ruhkamp (tel +49 69 1344 5057).

KONTAKTANDMED

Euroopa Keskpank

Avalike suhete peadirektoraat

Taasesitus on lubatud, kui viidatakse algallikale.

Meediakontaktid