Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Viešų konsultacijų dėl skaitmeninio euro ataskaita

Skaitmeninis euras sėkmingai gyvuos tik tuo atveju, jeigu tenkins europiečių poreikius

Vykdomosios valdybos narys Fabio Panetta

Konsultacijoms pateikėme 18 klausimų, kuriais siekėme sužinoti, ką visuomenė mano apie skaitmeninio euro naudą bei jo keliamus iššūkius ir kaip skaitmeninis euras galėtų atrodyti. Viešos konsultacijos vyko nuo 2020 m. spalio 12 d. iki 2021 m. sausio 12 d.

Gavome 8 221 atsakymą. Visi jie paskelbti šioje ataskaitoje. Tai bus svarbus indėlis Valdančiajai tarybai 2021 m. viduryje priimant sprendimą, ar pradėti skaitmeninio euro projektą ir oficialiai išnagrinėti galimą jo modelį ir naudojimą.

Skaitmeninio euro skiltis

Viešose konsultacijoje dalyvavusių respondentų nuomonė

Svarbu viskas – ir privatumas bei saugumas, ir galimybė atsiskaityti visoje euro zonoje

Tiek piliečiai, tiek specialistai mano, kad svarbiausia skaitmeninio euro savybė yra privatumas. Be to, naudoti skaitmeninį eurą turėtų būti saugu, pigu ir paprasta visoje euro zonoje.

Daugiau
Svarbu integruoti į esamas mokėjimo sistemas

Teikiant skaitmeninio euro paslaugas turėtų dalyvauti licencijuoti tarpininkai. Jie labiausiai pasirengę teikti novatoriškas ir efektyvias paslaugas, nes gali jas integruoti į esamas bankininkystės ir mokėjimo sistemas.

Daugiau
Tam tikras grynųjų pinigų funkcijas galėtų atlikti kortelės, piniginės ir išmanieji telefonai

Bet kokia šiuo metu naudojama techninė ir programinė įranga galėtų būti pritaikyta skaitmeniniam eurui ir galėtų atlikti mokėjimus, panašius į atsiskaitymus grynaisiais, tačiau su sąlyga, kad tai būtų saugu ir patikima.

Daugiau

Rezultatų pristatymas

„Darysime viską, kas įmanoma, kad skaitmeninis euras patenkintų visuomenės lūkesčius, kuriuos atskleidė viešos konsultacijos“, – kalbėjo Vykdomosios valdybos narys Fabio Panetta, 2021 m. balandžio 14 d. vykusiame Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto posėdyje pristatydamas viešų konsultacijų rezultatus.

Žiūrėti posėdžio įrašą

Visa ataskaita

Susipažinkite su visa viešų konsultacijų dėl skaitmeninio euro ataskaita. Gauti atsakymai bus labai vertingi vertinimams, kuriuos šiuo metu atlieka Eurosistema, ir sprendimams dėl skaitmeninio euro, kurie bus priimami ateityje.

Skaityti visą ataskaitą

Respondentų apžvalga

ECB viešas konsultacijas rengia įvairiais klausimais, siekdamas didinti skaidrumą ir suteikti ES piliečiams, rinkos dalyviams ir kitiems suinteresuotiems subjektams galimybę pareikšti savo nuomonę reguliavimo ir kitais europinės svarbos klausimais.

Dalyvavimas viešose konsultacijose yra savanoriškas. Gauti atsakymai parodo respondentų asmeninę ir profesinę nuomonę ir interesus. Nors respondentų imtis nėra statistiškai reprezentatyvi vertinant pagal euro zonos gyventojų struktūrą, gauti atsakymai yra labai vertingi Eurosistemai svarstant skaitmeninio euro klausimus.

  • 94 % respondentų nurodė esantys piliečiai, likę 6 % – specialistai, iš kurių trečdalis nurodė esantys technologijų įmonės.
  • 87 % piliečiais prisistačiusių respondentų sudarė vyrai.
  • Daugiausia atsakymų gauta iš trijų šalių: 47 % – iš Vokietijos, 15 % – iš Italijos, 11 % – iš Prancūzijos. Po 1–5 % atsakymų gauta iš Portugalijos, Ispanijos, Austrijos, Belgijos ir Nyderlandų, o iš kitų valstybių narių gauti atsakymai sudarė po mažiau negu 1 % visų atsakymų.
TAIP PAT ŽIŪRĖKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

Viešų konsultacijų dėl skaitmeninio euro ataskaita

Pranešimas spaudai

Raskite atsakymus į visus savo klausimus

DUK apie skaitmeninį eurą