Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Grieķija

Grieķijas valsts ekonomikas ministrs un Grieķijas Bankas prezidents no Nacionālās Tehniskās un mākslinieciskās komitejas iesniegto piedāvājumu klāsta izvēlējās savas valsts euro monētu dizainus. Uzvarējušo motīvu autors bija skulptors Georgess Stamatopuloss (Georges Stamatopoulos), kuru sponsorēja Bank of Greece. Katras nominālvērtības monētai ir atšķirīgs dizains.

2 euro

Uz monētas attēlota aina no Spartas mozaīkas (3. gs.), kurā parādīts, kā Zevs vērša izskatā nolaupa Eiropu. Eiropa ir grieķu mitoloģijas tēls un Eiropas nosaukuma izcelsmes avots. Uz 2 euro monētas jostas lasāms uzraksts "ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ *" (Grieķijas Republika).

1 euro

Uz monētas attēlota pūce, kuras zīmējums ņemts no antīkas Atēnu 4 drahmu monētas (5. gs. pr. Kr.).

50 centu

Uz monētas attēlots Elefterioss Venizeloss (Eleftherios Venizelos; 1864–1936), viens no Grieķijas ievērojamākajiem politiķiem. Viņš bija sociālo reformu celmlauzis un slavens diplomāts, kam bija ārkārtīgi svarīga loma Grieķijas valsts modernizācijā un Ziemeļgrieķijas un Egejas jūras salu atbrīvošanā.

20 centu

Monēta veltīta Joanna Kapodistriasa (Ioannis Capodistrias; 1776–1831), vadoša valsts un Eiropas politiķa un diplomāta, piemiņai. Viņš pēc grieķu neatkarības kara (1821–1827) kļuva par pirmo Grieķijas valsts vadītāju (1830–1831).

10 centu

Uz monētas attēlots Rigass Fereoss (Rigas Fereos (Velestinlis)); 1757–1798) – Grieķijas apgaismības aizsācējs un vadošs darbinieks. Viņš bija grieķu apgaismības kustības pirmsācējs un vadošs darbinieks, kā arī Balkānu atbrīvošanas no Otomaņu jūga vēstnesis.

5 centi

Uz monētas attēlots moderns jūras tankkuģis, kas simbolizē Grieķijas jūrniecības novatorisko garu.

2 centi

Uz monētas attēlota korvete – šādus kuģus izmantoja grieķu neatkarības kara laikā (1821–1827).

1 cents

Uz monētas redzams sarežģīta karakuģa – atēniešu trirēmas – attēls. Kopš Atēnu demokrātijas laikiem (5. gs. pr. Kr.) trirēma 200 gadu bija lielākais karakuģis.