Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Graikija

Graikijos eurų monetų dizainus iš nacionalinio technikos ir meno komiteto pateiktų pasiūlymų išrinko Graikijos ūkio ministras kartu su Graikijos centrinio banko valdytoju. Išrinktų motyvų autorius – skulptorius Georges Stamatopoulos, kurį rėmė Graikijos centrinis bankas. Kiekvieno nominalo moneta – skirtingo dizaino.

2 €

Ant monetos pavaizduota scena iš Spartoje esančios mozaikos (III a.), kurioje vaizduojama kaip jaučiu pasivertęs Dzeusas pagrobia Europą. Europa – tai graikų mitologijos personažas, kurios vardu pavadintas mūsų žemynas. Užrašas ant 2 € monetų briaunos: ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ * (Graikijos Respublika).

1 €

Ant monetos pavaizduota pelėda – motyvas iš Atėnų senovinės 4 drachmų monetos (V a. pr. Kr.).

50 centų moneta

Ant monetos – Eleftherios Venizelos (1864–1936 m.) – vienas iškiliausių Graikijos politinių veikėjų. Jis buvo socialinių reformų pradininkas, garsus diplomatas ir atliko didžiulį vaidmenį modernizuojant Graikijos valstybę bei išlaisvinant Šiaurės Graikiją ir Egėjo salas.

20 centų moneta

Ant monetos įamžintas Ioannis Capodistrias (1776–1831 m.) – vienas garsiausių nacionalinių ir Europos politikų bei diplomatų, po Graikijos Nepriklausomybės karo (1821–1827 m.) tapęs pirmuoju Graikijos valdytoju (1830–1831 m.).

10 centų moneta

Ant monetos įamžintas Rigas Fereos (Velestinlis) (1757–1798 m.) – Graikijos švietimo pradininkas ir pagrindinis veikėjas, Balkanų konfederacijos išsivadavimo iš osmanų imperijos šauklys.

5 centų moneta

Ant monetos pavaizduotas modernus jūrų tanklaivis, simbolizuojantis Graikijos laivyno novatoriškumą.

2 centų moneta

Ant monetos pavaizduota korvetė – Graikijos nepriklausomybės karo metu (1821–1827 m.) naudotų laivų tipas.

1 cento moneta

Ant monetos pavaizduotas pažangus Atėnų triremos modelis iš Atėnų demokratijos laikų (V a. pr. Kr.). Tai didžiausias karo laivas, karaliavęs jūrose daugiau nei 200 metų.