Menu

Galvenā ēka

"ECB jaunās mājas ir moderna ēka modernai centrālajai bankai."

ECB prezidents Mario Dragi (Mario Draghi)

ECB savas jaunās ēkas būvei izvēlējās apbūves gabalu, uz kura atradās Grossmarkthalle – agrākā Frankfurtes vairumtirdzniecības tirgus halle. Pēc būvniecības darbu pabeigšanas 2014. gada novembrī ECB uzsāka darbu modernā ilgtspējīgā ēkā, kas uzbūvēta atbilstoši konkrētajām ECB prasībām.

Video par būvdarbu gaitu

©ECB/Robert Metsch, Frankfurt am Main

Fakti un skaitļi

Biroju torņa augstums – 185 metri +++ Tirgus halles garums – 250 metri +++ Apbūves gabala kopējā platība – 120 000 m² +++ Teritorijā iestādīto koku skaits – 700 +++ Paneļu skaits biroju torņa fasādē – 6 000 +++ Tērauda kopņu skaits ātrijā – 14 +++ Atjaunoto fasādes savienojumu garums – 73 km

Par projektu

"Esmu gandarīts, ka man bija iespēja uzraudzīt būvniecības projektu, kura īstenošanā vairāku gadu laikā piedalījušies tik daudzi cilvēki. Visi, kas bija iesaistīti, īsā termiņā paveica milzīgu darba apjomu, lai pabeigtu ēku un dotu mums iespēju 2014. gadā ievākties tajā."

Vitors Konstansiu (Vítor Constâncio)

ECB viceprezidents, atbildīgais par būvniecības projektu

"Mana vīzija par jaunajām telpām bija radīt ēku, kurā būtu apvienota senlaicīgā un modernā arhitektūra. Turklāt, mēs vēlējāmies ne tikai nodrošināt darbiniekiem funkcionālas un ērtas biroju un sanāksmju telpas, mūsu mērķis bija arī radīt satikšanās vietu šeit Frankfurtē, pašā Eiropas centrā. Un es domāju, ka mēs esam to sasnieguši."

Verners Študeners (Werner Studener)

ECB Administrācijas ģenerāldirektorāta direktors un ECB jauno telpu projekta koordinators

"Šī ēka, kuras plānošanā un būvniecībā esmu piedalījies katru dienu pēdējo 16 gadu laikā, tagad sākusi dzīvot – tas ir mērķis, pie kura sasniegšanas es un mana komanda esam ilgstoši strādājuši. To būvējuši darbinieki darbinieku vajadzībām, un es esmu ārkārtīgi lepns par savu komandu un to, ko esam sasnieguši."

Tomass Rinderšpahers (Thomas Rinderspacher)

ECB jauno telpu projekta vadītājs no ECB puses