Menu

Peamaja

„EKP uus kodu on nüüdisaegsele keskpangale sobilik tänapäevane hoone.”

(EKP president Mario Draghi)

EKP valis oma uue hoonekompleksi jaoks Frankfurdi endise hulgimüügituru Grossmarkthalle krundi. Pärast ehitustööde lõppu alustas EKP 2014. aasta novembris tööd tänapäevases ja säästvas hoones, mis ehitati EKP erinõudeid silmas pidades.

Vaata kiirluubis

©EKP/Robert Metsch, Frankfurt am Main

Faktid ja arvud

Kontorihoone kõrgus: 185 m +++ Grossmarkthalle pikkus: 250 m +++ krundi kogupindala: 120 000 m² +++ istutatud puude arv: 700 +++ klaaspaneelide arv kontorihoone fassaadil: 6000 +++ terassõrestike arv aatriumis: 14 +++ fassaadi uue vuugitäite pikkus: 73 km

Olulisemad tsitaadid

„Mul on hea meel, et just mina vastutasin ehitusprojekti valmimise järelevalve eest. Aastate jooksul on projekti oma panuse andnud väga paljud inimesed. Nad kõik on teinud väga lühikese ajakava raames tohutult palju tööd, et hoone valmiks õigeaegselt ja me saaksime 2014. aastal sisse kolida.”

Vítor Constâncio
EKP asepresident, kes vastutas ehitusprojekti eest

„Minu visioon EKP uuest hoonekompleksist oli hoone, mis ühendab endas väga vana ja tänapäevase tipparhitektuuri. Meie eesmärk ei olnud luua üksnes funktsionaalsed ja mugavad töö- ja koosolekuruumid töötajatele, vaid ka kohtumispaik Frankfurdis, Euroopa südames. Usun, et see läks meil korda.”

Werner Studener
EKP halduse peadirektoraadi peadirektor ja EKP uue hoonekompleksi projekti koordinaator

„Hoone, mille planeerimisse ja ehitamisse olin kaasatud iga päev viimase 16 aasta jooksul, on nüüd valmis saanud. Selle eesmärgi nimel olen koos oma meeskonnaga pikka aega tööd teinud. Selle on ehitanud töötajad töötajatele ning ma olen väga uhke oma meeskonna ja meie saavutuste üle.”

Thomas Rinderspacher
EKP uue hoonekompleksi projektijuht