Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
  • PAZIŅOJUMS PRESEI

Šodien apgrozībā nonāk jaunās 100 euro un 200 euro banknotes

2019. gada 28. maijā

  • Šodien apgrozībā tiek laistas banknotes ar jauniem un uzlabotiem pretviltošanas elementiem.
  • Pavadoņhologramma un uzlabots smaragdzaļš skaitlis labāk nodrošina banknotes pret viltojumiem.
  • Laižot apgrozībā jaunās100 euro un 200 euro banknotes, noslēgusies Eiropas sērijas ieviešana.

Šodien apgrozībā tiek laistas jaunās 100 euro un 200 euro banknotes – pēdējās Eiropas sērijas banknotes. Tajās izmantoti jauni un uzlaboti pretviltošanas elementi, un tās var viegli pārbaudīt, banknotes aptaustot, apskatot un pagrozot.

Banknoti pagrozot, pavadoņhologrammā sudrabotās joslas augšmalā redzami mazi euro simboli "€", kas riņķo apkārt nominālvērtības skaitlim un kļūst skaidrāk saskatāmi tiešā gaismā. Sudrabotajā joslā redzams arī Eiropas portrets, arhitektūras elements un liels euro simbols "€". Uz jaunajām 100 euro un 200 euro banknotēm redzams arī uzlabots smaragdzaļš skaitlis. Lai gan smaragdzaļš skaitlis izmantots arī uz visām parējām Eiropas sērijas banknotēm, tā uzlabotajā versijā euro simboli "€" redzami arī uz skaitļa.

Jauno 100 euro un 200 euro banknošu augstums pielīdzināts 50 euro banknotes augstumam, tāpēc tās tagad var vieglāk šķirot un apstrādāt banknošu apstrādes iekārtās. Cilvēkiem šīs banknotes arī būs ērtāk turēt makā un tās varēs izmantot ilgāk, jo tās mazāk nodils.

100 euro banknote ir trešā visbiežāk lietotā euro banknote (pēc 50 euro un 20 euro banknotēm). Pieprasījums pēc 100 euro un 200 euro banknotēm pieaug, gada kāpuma tempam sasniedzot attiecīgi 7.6% un 8.6%.

Pirmā izlaiduma 100 euro un 200 euro banknotes tāpat kā citu nominālvērtību banknotes joprojām būs likumīgs maksāšanas līdzeklis. Tās atradīsies apgrozībā kopā ar jaunajām banknotēm un tiks pakāpeniski izņemtas no apgrozības.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Esteres Tehedoras (Esther Tejedor; tālr. +49 69 1344 95596).

Piezīmes.

Faktu lapa par jaunajām 100 euro un 200 euro banknotēm Apstiprināto banknošu apstrādes iekārtu saraksts
KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem