Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

Šiandien į apyvartą išleidžiami naujieji 100 ir 200 eurų banknotai

2019 m. gegužės 28 d.

  • Šiandien į apyvartą išleidžiami banknotai su naujomis ir patobulintomis apsaugos priemonėmis.
  • Dėl hologramos su erdviniais elementais ir patobulinto smaragdo spalvos skaičiaus banknotus padirbti bus sudėtingiau.
  • Išleidus 100 ir 200 eurų banknotus serija „Europa“ bus užbaigta.

Šiandien apyvartoje pasirodo naujieji 100 ir 200 eurų banknotai. Tai paskutiniai serijos „Europa“ banknotai. Banknotuose panaudotos naujos inovatyvios apsaugos priemonės. Juos lengva patikrinti taikant „apčiuopk-pažvelk-pakreipk“ metodą.

Banknotą kreipiant sidabro spalvos juostelės viršuje esančioje hologramoje su erdviniais elementais matyti aplink skaičių judantys simboliai €, kurie tiesioginėje šviesoje tampa ryškesni. Sidabro spalvos juostelėje dar matyti Europos portretas, architektūros objekto motyvas ir didelis simbolis €. Naujuosiuose 100 ir 200 eurų banknotuose taip pat panaudotas patobulintas smaragdo spalvos skaičius. Smaragdo spalvos skaičius yra ir visuose kituose serijos „Europa“ banknotuose, o šioje patobulintoje jo versijoje dar matyti simboliai €.

Naujieji 100 ir 200 eurų banknotai dabar bus tokio paties pločio kaip 50 eurų banknotas, todėl juos tvarkyti ir apdoroti aparatais bus lengviau. Be to, jie geriau tilps į žmonių pinigines ir ilgiau bus tinkami naudoti, nes lėčiau susidėvės.

100 eurų nominalo banknotas yra trečias labiausiai naudojamas eurų banknotas. Už jį dažniau naudojami 50 ir 20 eurų banknotai. 100 ir 200 eurų banknotų paklausa didėja: 100 eurų banknotų paklausa per metus padidėjo 7,6 %, 200 eurų banknotų – 8,6 %.

Pirmosios serijos 100 ir 200 eurų banknotai, kaip ir kitų nominalų banknotai, ir toliau bus teisėta mokėjimo priemonė. Jie cirkuliuos kartu su naujaisiais banknotais, tačiau pamažu bus iš apyvartos išimami.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Estherai Tejedor, tel. +49 69 1344 95596.

Pastabos

Informacijos apie naujuosius 100 ir 200 € banknotus suvestinė Sėkmingai testuoti banknotų tvarkymo aparatų tipai
KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai