Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri
  • PRESSITEADE

Tänasest on ringluses uued 100- ja 200-eurosed pangatähed

28. mai 2019

  • Täna lastakse ringlusse uued tõhustatud turvaelementidega pangatähed.
  • Satelliithologramm ja täiustatud kujul smaragdroheline number muudavad pangatähed võltsimiskindlamaks.
  • Uued 100- ja 200-eurosed on teise seeria kaks viimast pangatähte.

Tänasest võetakse kasutusele uued 100- ja 200-eurosed pangatähed – europangatähtede teise seeria kaks viimast nimiväärtust. Pangatähtedel kasutatakse uusi ja uuenduslikke turvaelemente ning nende ehtsust on lihtne kontrollida. Piisab, kui pangatähte katsuda, vaadata ja kallutada.

Hõbedase riba ülaosas paikneval satelliithologrammil on pangatähte kallutades näha nimiväärtuse ümber liikuvad väikesed euro sümbolid, mis muutuvad otseses valguses selgemaks. Peale selle on hõbedasel ribal Europe portree, arhitektuuriline põhimotiiv ja suur euro sümbol (€). Uuel 100-eurosel ja 200-eurosel pangatähel on täiustatud kujul kasutusel ka smaragdroheline number. Seda turvaelementi kasutatakse küll kõigil teise seeria pangatähtedel, kuid 100-eurosel ja 200-eurosel kujutatud smaragdrohelisel numbril on näha ka euro sümbolid.

Uued 100- ja 200-eurosed pangatähed on nüüd sama kõrgusega nagu 50-eurone pangatäht. See lihtsustab ka pangatähtede käitluse seadmete kasutamist. Ühtlasi on nende suurus nüüd kasutajasõbralikum – uued pangatähed mahuvad paremini rahakotti ja on ka kulumiskindlamad.

100-eurone on 50- ja 20-eurose järel kolmas enim kasutatav pangatäht. Nõudlus 100- ja 200-euroste pangatähtede järele üha kasvab – aastase kasvumäära näitajad on vastavalt 7,6% ja 8,6%.

Esimese seeria 100- ja 200-eurosed pangatähed jäävad samuti seadusliku maksevahendina kehtima ja kasutusele, kuid eemaldatakse järk-järgult ringlusest.

Meediakanalite küsimustele vastab Esther Tejedor (tel: +49 69 1344 95596).

Lisateave:

Uus 100-eurone ja 200-eurone pangatäht Sularahatöötluses kasutatavad katse läbinud seadmeliigid
KONTAKTANDMED

Euroopa Keskpank

Avalike suhete peadirektoraat

Taasesitus on lubatud, kui viidatakse algallikale.

Meediakontaktid