Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

ECB īsteno ar euro atsauces kursiem saistītas pārmaiņas

2015. gada 7. decembrī
  • No 2016. gada 1. jūlija ECB euro atsauces kursi tiks publicēti aptuveni plkst. 16.00 pēc Viduseiropas laika.
  • Vēlreiz tiek apstiprināta un uzsvērta euro atsauces kursu izmantošana "tikai informācijas nolūkā".
  • Tiek stingri ieteikts neizmantot šos kursus darījumos.
  • Kursu noteikšanas metodoloģija netiek mainīta.

ECB, sākot ar 2016. gada 1. jūliju, mainīs euro atsauces kursu (ECB atsauces kursu) publicēšanas laiku no aptuveni plkst. 14.30 pēc Viduseiropas laika uz aptuveni plkst. 16.00 pēc Viduseiropas laika. ECB atsauces kursus turpinās noteikt, izmantojot pašreizējo metodoloģiju, pamatojoties uz stāvokli, kas konstatēts plkst. 14.15 pēc Viduseiropas laika. Jaunā publicēšanas režīma mērķis ir uzsvērt atšķirību starp fiksētajiem valūtu kursiem, kurus izmanto kā etalonu darījumos, un ECB atsauces kursiem, kurus publicē tikai informācijas nolūkā.

ECB monitorēs norises ārvalstu valūtas tirgū. Tā paredz, ka ar ECB atsauces kursiem saistītā darījumu aktivitāte būtiski saruks. Ja tā nenotiks, ECB apsvērs iespēju atsauces kursu publicēšanu atlikt uz vēlāku laiku, iespējams, līdz nākamai darbadienai.

Ieviešot pārmaiņas saistībā ar ECB atsauces kursiem, ņemti vērā Finanšu stabilitātes padomes ieteikumi par ārvalstu valūtu etaloniem, kā arī Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādes (ESMA) un Eiropas Banku iestādes (EBI) izstrādātie etalonu noteikšanas principi Eiropas Savienībā un Starptautiskās Vērtspapīru komisiju organizācijas (IOSCO) globāli izstrādātie finanšu etalonu noteikšanas principi. Sīkāka vispārīga informācija par ECB atsauces kursu procedūru pieejama ECB interneta vietnē.

"Tā kā ECB atsauces kursi iedzīvotājiem un uzņēmumiem tiek sniegti sabiedriskā labuma vārdā, ir būtiski nodrošināt augstu integritātes līmeni un uzsvērt, ka šos kursus paredzēts izmantot tikai kā atsauci informācijas nolūkā, nevis darījumu veikšanai," izteicās ECB Valdes loceklis Benuā Kerē (Benoît Coeuré).

ECB nosaka un publicē euro atsauces kursus katru dienu kopš euro ieviešanas 1999. gada janvārī. Šie kursi bieži tiek izmantoti uzņēmumu gada pārskatos, nodokļu pārskatos, statistikas pārskatos un tautsaimniecības analīzē. Tā ir visbiežāk apmeklētā ECB interneta vietnes sadaļa (vairāk nekā 1 milj. apmeklējumu mēnesī).

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Esteres Miltenī-Torstensones ( Eszter Miltényi-Torstensson ; tālr. +49 69 1344 8034).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem