Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB keičia orientacinių euro ir užsienio valiutų santykių skelbimo tvarką

2015 m. gruodžio 7 d.
  • Nuo 2016 m. liepos 1 d. orientacinius euro ir užsienio valiutų santykius ECB skelbs apie 16.00 val. Vidurio Europos laiku (CET).
  • Dar kartą patvirtinama ir aiškiai pabrėžiama, kad orientacinių euro ir užsienio valiutų santykių paskirtis tik informacinė.
  • Primygtinai raginama nenaudoti šių orientacinių santykių sandoriams.
  • Orientacinių santykių nustatymo metodika nesikeičia.

ECB keičia orientacinių euro ir užsienio valiutų santykių (ECB orientacinių kursų) skelbimo laiką: nuo 2016 m. liepos 1 d. jie bus skelbiami nebe 14.30 val., o apie 16.00 val. (CET). ECB orientaciniai kursai ir toliau bus nustatomi pagal šiuo metu taikomą metodiką, pagrįstą 14.15 val. (CET) esančių kursų fiksavimu. Naująja orientacinių kursų skelbimo tvarka siekiama dar aiškiau atskirti ECB skelbiamus orientacinius kursus – jie yra tik informaciniai – nuo valiutų santykių fiksavimo naudojimo sandorių kontroliniams dydžiams.

ECB atidžiai stebės užsienio valiutų rinką. Tikimasi, kad su ECB orientaciniais kursais susijusių sandorių gerokai sumažės. Jei taip neįvyks, ECB svarstys galimybę orientacinius kursus skelbti dar vėliau, galbūt net kitą darbo dieną.

Keičiant ECB orientacinių kursų skelbimo tvarką atsižvelgta į Finansinio stabilumo tarybos rekomendacijas dėl užsienio valiutų lyginamųjų kursų, Europos vertybinių popierių ir rinkų institucijos (ESMA) bei Europos bankininkystės institucijos (EBI) principus, kuriais vadovaujantis nustatomi lyginamieji dydžiai ES, taip pat į Tarptautinės vertybinių popierių komisijų organizacijos (IOSCO) parengtus visuotinai taikomus finansinių lyginamųjų rodiklių principus. Daugiau informacijos apie bendrą ECB orientaciniams kursams taikomą tvarką pateikiama ECB interneto svetainėje.

„ECB skelbia orientacinius kursus gyventojų ir verslo labui, todėl labai svarbu užtikrinti aukštą šių kursų patikimumo lygį ir pabrėžti, kad jie skirti tik informuoti, o ne sandoriams sudaryti“, – teigia ECB vykdomosios valdybos narys Benoît Coeuré.

ECB orientacinius euro kursus skaičiuoja ir skelbia kasdien nuo euro įvedimo 1999 m. sausio mėn. Šiuos kursus dažnai naudoja įmonės, rengdamos metines finansines ataskaitas, jais taip pat naudojamasi rengiant pajamų deklaracijas, statistines ataskaitas ir atliekant ekonominę analizę. ECB orientaciniai kursai – dažniausiai lankoma ECB interneto svetainės skiltis. Kas mėnesį ši informacija peržiūrima daugiau nei milijoną kartų.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Eszter Miltényi-Torstensson, tel. +49 69 1344 8034.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai