Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

ECB atzīmē savas jaunās ēkas spāru svētkus

2012.20.09.

Šodien Eiropas Centrālā banka (ECB) svinēja spāru svētkus, atzīmējot savas jaunās ēkas galveno būvkonstrukciju izbūves darbu pabeigšanu Tirgus halles ( Grossmarkthalle) – agrākās vairumtirdzniecības halles – atrašanās vietā Frankfurtē pie Mainas.

“Spāru svētki ir vēl viens nozīmīgs pavērsiens attiecībā uz ECB jauno galveno mītni”, teica par būvprojektu atbildīgais ECB Valdes loceklis Jergs Asmusens (Jörg Asmussen), piebilstot: “Visu savu ECB Padomes kolēģu vārdā vēlos pateikties ikvienam, kas bija saistīts ar šā unikālā ēku kompleksa izveidi, – no plānošanas posma līdz pašreizējam būvniecības posmam – par iesaistīšanos šajā sarežģītajā projektā. Jaunajās telpās ECB būs moderni un funkcionāli biroji, un es ceru, ka gan Frankfurtes iedzīvotāji, gan citi uzskatīs, ka šī ēka bagātina Frankfurtes panorāmu un Eiropas pilsētu ainavu.”

Pēc J. Asmusena svinīgās uzrunas runu teica Frankfurtes pilsētas mērs Peters Feldmans ( Peter Feldmann) un galveno būvkonstrukciju izbūves uzņēmuma Ed. Züblin AG Direktoru valdes loceklis Klauss Pellats ( Klaus Pöllath). ECB Valdes, Padomes un Ģenerālpadomes locekļi pie spāru vainaga piestiprināja visu 27 ES dalībvalstu karogus un Eiropas Savienības karogu. Ceremonijas noslēgumā spāru vainags tika pacelts un augstceltnes būvdarbu vadītājs teica tradicionālo spāru svētku runu.

Augstceltnē atradīsies lielākā daļa darba vietu. Papildus augstceltnei ēku kompleksā ietilpst Tirgus halle (tajā atradīsies konferenču telpas un apmeklētāju centrs), ieejas ēka un vairākas palīgēkas.

Darbi noris visos trīs galvenajos ēku elementos. Augstceltnes daļā darbi noris saskaņā ar plānu, un tehnisko telpu metāla konstrukciju darbi un antenas uzstādīšanas darbi uz ēkas jumta tiks pabeigti līdz šā gada beigām. Arī fasādes un tehniskās infrastruktūras montāžas darbi, kā arī iekšējās apdares darbi tiek īstenoti saskaņā ar plānu. Tomēr Tirgus halles un ieejas ēkas būvdarbi atpaliek no grafika aptuveni par sešiem mēnešiem, ņemot vērā to, cik sarežģīti restaurācijas darbi nepieciešami minētās aizsargājamās ēkas sākotnējā konstrukcijā.

Līdz šim ECB būvniecības un pārējās izmaksas sasniegušas apmēram 530 milj. euro, ieskaitot apbūves gabala iegādi. 2005. gadā kopējās ieguldījumu izmaksas tika lēstas 850 milj. euro apmērā 2005. gada salīdzināmajās cenās. Gaidāms, ka būvmateriālu cenu un būvniecības darbu sadārdzināšanās no 2005. gada līdz projekta pabeigšanai 2014. gadā radīs kopējo ieguldījumu izmaksu palielinājumu 200 milj. euro apmērā. Turklāt nācās risināt vairākas neparedzētas problēmas. Divas lielākās 2005. gadā neparedzētās problēmas bija šādas: pirmkārt, sākotnējais ģenerāluzņēmēja izraudzīšanas konkurss nesniedza apmierinošu rezultātu, un ECB bija jāizvēlas atšķirīgs darbuzņēmēju izraudzīšanas modelis, un, otrkārt, Tirgus hallē – plašā 1928. gadā celtā industriālā mantojuma ēkā – atklājās vairākas problēmas, kas nebija pamanītas sākotnējā pārbaudē, kuru veica pirms apbūves gabala iegādes. Izrādījās, ka ēku pamati nav pietiekami izturīgi un tiem nepieciešams papildu stiprinājums; tika konstatēts, ka jumta segums satur kaitīgas vielas, un tāpēc demontētos materiālus nevarēja iznīcināt, kā paredzēts; un daļai betona konstrukciju bija nepietiekams tērauda stiprinājums. Gaidāms, ka šie faktori radīs papildu izmaksas aptuveni 100–150 milj. euro apmērā jeb kopējo ieguldījumu izmaksu palielinājumu par10–14%.

ECB pārvietošana uz tās jauno galveno mītni, kā plānots, paredzēta 2014. gadā.

Sīkāka informācija par jauno ECB ēku, kā arī ceremonijā teikto runu teksti pieejami ECB interneta vietnē http://www.ecb.europa.eu/newpremises.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem