Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB švenčia savo naujųjų pastatų konstrukcinės dalies darbų pabaigą

2012 m. rugsėjo 20 d.

Šiandien Europos Centrinis Bankas (ECB) surengė ceremoniją, skirtą jo naujųjų pastatų pagrindinių konstrukcinės dalies darbų pabaigai pažymėti. Naujoji ECB būstinė statoma buvusios didmeninės prekybos turgavietės Großmarkthalle teritorijoje Frankfurte prie Maino.

Ceremonija, skirta konstrukcinės dalies darbų pabaigai pažymėti, yra dar vienas svarbus įvykis kuriant naujuosius ECB namus“, – savo kalboje sakė už statybų projektą atsakingas ECB vykdomosios valdybos narys Jörg Asmussen ir pridūrė: „V isų Valdančiosios tarybos kolegų vardu norėčiau padėkoti kiekvienam prisidėjusiam prie šio unikalaus pastatų komplekso kūrimo nuo planavimo iki dabartinio statybų etapo už atsidavimą įgyvendinant šį nelengvą projektą. Naujoji ECB būstinė bus šiuolaikiška ir praktiška ir aš tikiuosi, kad Frankfurto gyventojai ir miesto lankytojai man pritars, kad ji praturtina Frankfurto panoramą ir Europos veidą.

Po Jörg Asmussen sveikinimo žodžio kalbas sakė Frankfurto miesto meras Peter Feldmann ir bendrovės Ed. Züblin AG, vykdžiusios pagrindinius konstrukcinės dalies darbus, direktorių valdybos narys Klaus Pöllath. ECB vykdomosios valdybos, valdančiosios tarybos ir bendrosios tarybos nariai pabaigtuvių vainiką papuošė 27 ES valstybių narių ir Europos Sąjungos vėliavomis. Ceremonijos pabaigoje aukštybinio pastato statybos darbų vykdytojas iškėlė pabaigtuvių vainiką ir pasiūlė tradicinį pabaigtuvių tostą.

Aukštybiniame pastate bus įrengta dauguma darbo vietų. Be aukštybinio pastato kompleksą sudaro Grossmarkthalle (čia bus įrengti konferencijų centras ir lankytojų priėmimo centras), įėjimo pastatas ir įvairūs pagalbiniai pastatai.

Šiuo metu vyksta visų trijų pagrindinių pastatų statybos darbai. Aukštybinio pastato darbai vykdomi pagal grafiką, iki šių metų pabaigos bus pabaigtos techninių patalpų plieninės konstrukcijos ir ant stogo iškelta antena. Pagal grafiką vyksta ir fasado bei techninės infrastruktūros įrengimo ir apdailos darbai. O štai Grossmarkthalle ir įėjimo pastato statybos darbai nuo grafiko atsilieka maždaug šešiais mėnesiais daugiausia dėl sudėtingo į istorinių pastatų sąrašą įtraukto Grossmarkthalle pastato restauravimo proceso.

Iki šiol statyboms ir kitoms susijusioms išlaidoms, įskaitant sklypo pirkimą, ECB išleido apie 530 mln. eurų. 2005 m. buvo apskaičiuota, kad bendros investicinės sąnaudos sieks 850 mln. eurų (2005 m. palyginamosiomis kainomis). Numatoma, kad dėl statybinių medžiagų ir statybos darbų kainų kilimo nuo 2005 m. iki 2014 m. (kada turi būti pabaigtas projektas) bendros investicinės sąnaudos padidės 200 mln. eurų. Be to, iškilo keletas nenumatytų sudėtingų klausimų, kuriuos reikėjo išspręsti. 2005 m. iškilo šie du pagrindiniai nenumatyti keblumai: pirma, pradinio viešo konkurso dėl generalinio rangovo rezultatai nebuvo patenkinami, todėl ECB turėjo pasirinkti kitokį sutarties su rangovu tipą, antra, tvarkant Grossmarkthalle (1928 m. pastatytą stambų pramoninį į paveldo sąrašą įtrauktą pastatą) išryškėjo šie per pirminę apžiūrą, atliktą prieš sklypo įsigijimą, nenustatyti trūkumai: paaiškėjo, kad pamatai yra per silpni ir turi būti papildomai sustiprinti; buvo nustatyta, kad stogo danga yra užteršta ir turi būti tvarkoma kitaip negu buvo numatyta; kai kurias betonines konstrukcijas reikėjo papildomai sustiprinti plienu. Tikėtina, kad dėl šių darbų išlaidos padidės 100–150 mln. eurų, arba, kitaip tariant, bendros investicinės sąnaudos padidės 10–14 %.

ECB kelsis į naująsias patalpas kaip ir numatyta – 2014 m.

Daugiau apie naująsias ECB patalpas ir šiame pranešime spaudai minėtos ceremonijos metu sakytas kalbas rasite ECB interneto svetainėje adresu http://www.ecb.europa.eu/newpremises.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai