Menu

2 euro piemiņas monētas – 2011. gads

Malta

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: konstitucionālā vēsture – pirmās pārstāvju vēlēšanas 1849. gadā

Apraksts. Šī monēta ir pirmā piecu monētu sērijā, kuras emitēs piecu gadu laikā, pieminot Maltas konstitucionālās vēstures būtiskus pagrieziena punktus. Tās iekšējā daļa attēlo roku, kas ieliek vēlēšanu biļetenu vēlēšanu urnā, atzīmējot pirmo Maltas pārstāvju ievēlēšanu Valdības padomē 1849. gadā. Malta bija Lielbritānijas kolonija kopš 1814. gada Parīzes līguma noslēgšanas, un šī padome konsultēja Lielbritānijas iecelto Maltas gubernatoru. Monētas iekšējās daļas augšējā labajā stūrī redzams uzraksts "MALTA – First elected representatives 1849". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 430 000 monētu

Emisijas datums: 2011. gada novembris


Vatikāns

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: 26. Pasaules jaunatnes diena

Apraksts. Monētas iekšējā daļā attēloti vairāki jaunieši un karogi, kā arī naudas kaltuves zīme "R" un gadskaitlis "2011", tai gar ārmalu augšpusē izvietoti romiešu cipari "XXVI", burti "G.M.G." – Pasaules jaunatnes dienas (Giornata Mondiale della Gioventù) saīsinājums, bet apakšpusē redzams emitentvalsts nosaukums "CITTA’ DEL VATICANO". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 115 000  monētu

Emisijas datums: 2011. g. oktobris


Somija

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: Bank of Finland 200. gadadiena

Apraksts. Uz Bank of Finland 200. gadadienas piemiņai emitētās monētas, kuras dizaina autors ir mākslinieks Hannu Veijalainens (Hannu Veijalainen), attēlots Somijas nacionālais putns – gulbis. Monētas iekšējā daļā arī redzami gadskaitļi, kas norāda emisijas gadu "2011" un gadu, kurā Krievijas imperators Aleksandrs I izdeva dekrētu, ka Turku, Somijā, jādibina Valūtas maiņas, aizdevumu un noguldījumu iestāde – "1811". Tā bija Somijas pirmā banka, kas vēlāk kļuva par Bank of Finland un 1819. gadā tika pārcelta uz Helsinkiem. Banka sāka pildīt centrālās bankas funkcijas 19. gadsimta beigās, kad Somija ieguva savu valūtas vienību un valstī bija izveidotas komercbankas. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1.5 milj. monētu

Emisijas datums: 2011. gada oktobris


Portugāle

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: Fernāna Mendiša Pintu (Fernão Mendes Pinto) 500. dzimšanas gadadiena

Apraksts. Portugāļu pētnieka Fernāna Mendiša Pintu, kura grāmata ar nosaukumu "Peregrinação" (Svētceļojums) par viņa atklājumiem un piedzīvojumiem Āzijas jūrās un zemēs tika publicēta pēc viņa nāves, 500. dzimšanas gadadienai veltītās monētas iekšējā daļā attēlots buru kuģis jūrā, ko veido viļņu formā stilizēti uzraksti "Portugal", "Lisboa", viņa grāmatas nosaukums un daži viņa ceļojumu galamērķi. Apakšā vidū redzams valsts nosaukums "Portugal". Viņa vārds, ko no abām pusēm ieskauj gadskaitļi "1511" un "2011", izvietots puslokā gar monētās iekšējās daļas augšmalu. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 520 000 monētu

Emisijas datums: 2011. gada septembris


Monako

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: prinča Alberta II un Šarlīnes Vitstokas kāzas

Apraksts. Monētas iekšējā daļā vidū redzami prinča Alberta II un Šarlīnes Vitstokas attēli. Apakšā redzams emitentvalsts nosaukums "MONACO" un emisijas gads "2011". Naudas kaltuves zīme un naudas kaltuves graviera zīme redzama attiecīgi pirms un pēc uzraksta "MONACO 2011". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 148 000

Emisijas datums: 2011. gada jūlijs


Francija

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: Mūzikas dienas 30. gadadiena

Apraksts. Monētas iekšējā daļā attēlots līksmojošs cilvēku pulks, stilizēts mūzikas instruments un gaisā lidojošas notis, simbolizējot svētku gaisotni Mūzikas dienā, ko vasaras saulgriežu dienā Francijā svin kopš 1981. gada. Zīmējuma vidū uzraksti "Fête de la MUSIQUE" un datums "21 JUIN 2011". Augšmalā pa labi virzienā uz leju izvietots uzraksts "30e ANNIVERSAIRE", bet burti "RF", kas apzīmē emisijas valsti, atrodas apakšā. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 10 milj. monētu

Emisijas datums: 2011. gada jūnijs


Grieķija

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: Pasaules speciālās vasaras olimpiskās spēles Atēnās 2011. gadā

Apraksts. Monētas iekšējā daļā attēlota starojoša saule, kas ir šo spēļu emblēma. Saule ir dzīvības avots un raksturo sportistu – spēļu dalībnieku – izcilību un spēku. Izcilību simbolizē olīvkoka zariņš, bet spēku – spirāle, kas sākas saules centrā. Gar iekšējās daļas ārējo malu labajā pusē uzraksts "XIII SPECIAL OLYMPICS W.S.G. ATHENS 2011" un emitentvalsts nosaukums "ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ", ko vienu no otra atdala kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2011. gada jūnijs


Sanmarīno

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: Džordžio Vasari (Giorgio Vasari) dzimšanas 500. gadadiena

Apraksts. Gleznotāja, rakstnieka un arhitekta Džordžio Vasari (1511. gada 30. jūlijs–1574. gada 27. jūnijs), kurš pazīstams kā itāļu mākslinieku biogrāfiju autors un tagad tiek uzskatīts par mākslas vēstures rakstu ideoloģisko pamatlicēju, 500. dzimšanas gadadienai veltītās monētas iekšējā daļā redzams viņa gleznas "Giuditta decapitates Oloferne" fragments. Apakšā vidū atrodas gadskaitļi "1511–2011", bet attiecīgi pa kreisi un pa labi no tiem gar iekšējās daļas malu redzams uzraksts "G. VASARI" un emitentvalsts nosaukums "SAN MARINO". Pa kreisi no galvenā motīva atrodas naudas kaltuves zīme "R", bet uzreiz pa labi – mākslinieces Klaudijas Momoni (Claudia Momoni) iniciāļi "CM". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 130 000 monētu

Emisijas datums: 2011. gada jūnijs


Itālija

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: Itālijas apvienošanās 150. gadadiena

Apraksts. Monētas iekšējā daļā vidū attēloti trīs vējā plīvojoši Itālijas karogi, pieminot trīs pagājušos 50 gadu periodus, kuri beidzās attiecīgi 1911., 1961. un 2011. gadā, un simbolizējot ciešo saikni starp paaudzēm. Šie trīs karogi ir Itālijas apvienošanās 150. gadadienas logo. Monētas augšdaļā virs trim karogiem puslokā uzraksts "150o DELL' UNITÀ D'ITALIA" (Itālijas apvienošanās 150. gadadiena). Pa labi no centra viens uz otra burti "RI", kas apzīmē emitentvalsti (Itālijas Republika). Zem karogiem gadskaitļi "1861 › 2011 › ›". Zem tiem vidū kaltuves zīme "R", bet lejasdaļā labajā pusē burti "ELF INC." – mākslinieka Etores Lorenco Frapičini (Ettore Lorenzo Frapiccini) iniciāļi un trīs pirmie burti no vārda "incisore", kas itāļu valodā apzīmē viņa profesiju. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 10 milj. monētu

Emisijas datums: 2011. gada marts


Spānija

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: Granādas Lauvu pagalms – UNESCO Pasaules mantojuma sērija

Apraksts. Monētas iekšējā daļā attēlots Granādas pilsētas cietokšņa Alhambras Lauvu pagalms, kas 1984. gadā tika pasludināts par UNESCO Pasaules mantojumu. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 8 milj. monētu

Emisijas datums: 2011. gada marts


Slovēnija

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: Franca Rozmana-Stanes (Franc Rozman-Stane) dzimšanas 100. gadadiena

Apraksts. Monētas iekšējā daļā stilizēti attēlots slovēņu partizānu galvenais komandieris un Slovēnijas tautas varonis Francs Rozmans-Stane. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2011. gada marts


Beļģija

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: starptautiskās Sieviešu dienas 100. gadadiena

Apraksts. Starptautiskās Sieviešu dienas, ko atzīmē 8. martā, 100. gadadienai veltītās monētas iekšējā daļā redzams pirmās beļģu ārstes Isalas van Dīstas (Isala Van Diest) un pirmās beļģu advokātes Marijas Poplēnas (Marie Popelin) attēls. Zem portretiem monētas emisijas gada "2011" abās pusēs puslokā norādīti viņu vārdi un profesijas emblēmas. Vidū virs attēliem atrodas emitentvalsts norāde "BE", pa kreisi no tās – naudas kaltuves meistara zīme, bet pa labi – naudas kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 5 milj. monētu

Emisijas datums: 2011. gada marts


Slovākija

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: Višegradas grupas izveides 20. gadadiena

Apraksts. Monētas iekšējā daļā attēlotas četru Eiropas valstu – Čehijas Republikas, Ungārijas, Polijas un Slovākijas – kontūras, virs kurām redzams salikts "V" burts, kas apzīmē Višegradas grupu. Tā ir reģionāla savienība (to dēvē arī par Višegradas četrinieku vai V4), kuru izveidoja pēc Čehoslovākijas, Ungārijas un Polijas valstu un valdību vadītāju tikšanās 1991. gada 15. februārī, galvenokārt sadarbībai kopējo interešu jautājumos Eiropas integrācijas procesā. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2011. gada janvāris


Luksemburga

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: 50. gadadiena, kopš Viņas Karaliskā Augstība lielhercogiene Šarlote iecēla savu dēlu Žanu par "lieutenant-représentant" (lielhercogistes pārstāvi)

Apraksts.Monētas iekšējās daļas labajā pusē attēlots Viņa Karaliskā Augstība lielhercogs Anrī puspagriezienā ar skatu uz kreiso pusi un aiz viņa fonā lielhercogs Žans un lielhercogiene Šarlote. Virs portretiem uzraksts "LËTZEBUERG". Virs tā atrodas gadaskaitlis "2011", un tam abās pusēs naudas kaltuves zīme un naudas kaltuves meistara zīme. Zem katra portreta lasāms attiecīgās Karaliskās Augstības vārds. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1.4 milj. monētu

Emisijas datums: 2011. gada janvāris


Nīderlande

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: holandiešu filozofa, humānista un teologa Dezidērija Erasma (Desiderius Erasmus) pasaulē pazīstamās grāmatas "Laus Stultitiae" izdošanas 500. gadadiena

Apraksts. Monētas iekšējā daļā pa labi redzams Erasms, kas raksta grāmatu, un pa kreisi – karalienes Beatrises attēls. Starp šiem abiem attēliem lasāms vertikāli izvietots uzraksts "Beatrix Koningin der Nederlanden". Gadskaitlis "2011", naudas kaltuves meistara zīme un naudas kaltuves zīme izvietota horizontāli gandrīz monētas vidū. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 4 milj. monētu

Emisijas datums: 2011. gada janvāris


Vācija

2 euro monētas puse ar piemiņas motīvu

Motīvs: Ziemeļreinas-Vestfālenes federālā zeme

Apraksts. Monētas iekšējā daļā attēlota Ķelnes katedrāle. Zem tās redzamais uzraksts "Nordrhein-Westfalen" norāda uz Vācijas Ziemeļreinas-Vestfālenes federālo zemi, kur atrodas šī katedrāle. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes kopā ar emisijas gadu "2011", kas redzams apakšā.

Emisijas apjoms: 30 milj. monētu

Emisijas datums: 2011. gada janvāris