Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB teigiamai vertina dialogą su nevyriausybinėmis organizacijomis apie skaidrumą

2017 m. kovo 28 d.

EMBARGO

Draudimas skelbti iki 2017 m. kovo 28 d., antradienio, 0:00 val. (CET)
  • Nevyriausybinė organizacija gerai įvertino ECB skaidrumo didinimo veiksmus.
  • ECB patvirtina, kad su visais suinteresuotaisiais subjektais palaiko darnų dialogą.
  • ECB yra pasiryžęs toliau stiprinti gero valdymo sistemą ir vientisumo mechanizmus.

Šiandien Europos Centrinis Bankas (ECB), reaguodamas į nevyriausybinės organizacijos neseniai paskelbtą ataskaitą, pabrėžė, kad jam yra svarbus atviras dialogas su įvairiais suinteresuotaisiais subjektais. ECB, kuris yra tiesiogiai atskaitingas Europos Parlamentui, suteikė galimybę nevyriausybinei organizacijai „Transparency International EU“ (TI–EU) įgyvendinti projektą pasikviesdamas jos mokslininkus į seriją susitikimų su aukštesnio rango darbuotojais.

„Geras elgesys ir valdymas yra labai svarbūs siekiant visuomenės pasitikėjimo. Europos institucijų pareiga – stiprinant savo demokratinę atskaitomybę ir parodant, kad įgyvendina joms nustatytus uždavinius, toliau stiprinti savo teisėtumą“, sakė ECB Pirmininkas Mario Draghi. „Noriu pridurti, kad ECB yra ir visada buvo atviras darniam dialogui su suinteresuotaisiais subjektais, taip pat ir visuomene“.

Ataskaitoje teigiamai vertinamos priemonės, kurių ECB pastaruoju metu ėmėsi, kad pagerintų savo skaidrumo, atskaitomybės ir vientisumo mechanizmus, taip pat kalbant ir apie jo kaip bankų priežiūros institucijos pareigas nuo 2014 m. pabaigos. TI–EU teigiamai vertina tai, kad ECB:

Ataskaitoje ECB raginamas toliau dėti pastangas palaikyti dialogą su visuomene.

Kai kurie rekomenduojami veiksmai nepatenka į ECB įgaliojimų sritį arba nėra numatyti Sutartyje. Kai kurie kiti dalykai jau įgyvendinami, pavyzdžiui, jau skelbiami sprendimai, nuomonės bei rekomendacijos ir teikiama informacija apie susitikimus su sektoriaus atstovais.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Eszter Miltényi-Torstensson telefonu +49 69 1344 8034.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai