Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Austrija

Austrija izvēlējās izgatavot monētu sēriju, kas attēlo ziedus, arhitektūru un slavenas vēsturiskas personas. Zīmējumus izvēlējās valsts speciālistu grupa, ņemot vērā sabiedriskās domas aptaujas rezultātus. Zīmējumu autors ir austriešu mākslinieks Jozefs Kaizers (Josef Kaiser).

2 euro

Uz monētas attēlots pacifistes Bertas fon Zutneres (Bertha von Suttner) portrets, kas simbolizē Austrijas gadu desmitiem ilgos centienus veicināt mieru. Uz 2 euro monētas jostas lasāms uzraksts "2 EURO ***" atkārtojas četras reizes pārmaiņus stateniskā un apvērstā pozīcijā.

1 euro

Uz monētas redzams slavenais austriešu komponists Volfgangs Amadejs Mocarts (Wolfgang Amadeus Mozart), kas simbolizē Austriju kā mūzikas zemi.

50 centu

Uz monētas attēlota Secesijas ēka Vīnē, kas parāda jūgendstila pirmsākumus Austrijā. Šī ēka simbolizē jauna laikmeta sākumu, attēlojot tiltu uz jaunu monetāro ēru.

20 centu

Uz monētas attēlota Belvederas pils – viena no skaistākajām Austrijas baroka pilīm. Tās vārds kļuvis par sinonīmu vārdam "brīvība", jo 1955. gadā Belvederas pilī tika parakstīts Līgums par Austrijas suverenitātes atjaunošanu.

10 centu

Uz monētas attēlota Sv. Stefana katedrāle – viena no Vīnes gotiskās arhitektūras pērlēm un populārs tūrisma objekts.

5 centi

Uz monētas attēlotas alpu prīmulas. Tā iekļaujas augu motīvu sērijā, kas simbolizē pienākumu pret vidi un Austrijas devumu Kopienas vides politikas attīstībā.

2 centi

Uz monētas attēlots ēdelveiss, un arī tā iekļaujas augu motīvu sērijā, kas simbolizē pienākumu pret vidi un Austrijas devumu Kopienas vides politikas attīstībā.

1 cents

Uz monētas attēlota genciāna. Tā ir pēdējā monēta no augu motīvu sērijas, kas simbolizē pienākumu pret vidi un Austrijas devumu Kopienas vides politikas attīstībā.