Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Austria

Austria euromüntidel kujutatakse lilli, arhitektuurimälestisi ja kuulsaid ajaloolisi isikuid. Kavandid valiti riikliku komisjoni töö ja avaliku arvamuse uuringu põhjal. Nende autor on Austria kunstnik Josef Kaiser.

2 €

Mündil kujutatakse patsifisti Bertha von Suttneri portreed, kelle isik sümboliseerib Austria jõupingutusi võitluses rahu eest paljude aastakümnete vältel. 2-eurose mündi servatekst: neli korda kordub kiri 2 EURO ***, vaheldumisi püsti ja ümberpöördult.

1 €

Mündil on kuulsa Austria helilooja Wolfgang Amadeus Mozarti portree, kujutades Austriat muusikamaana.

50 senti

Mündil kujutatakse Viini moodsa kunsti muuseumi (Secession Building), mis sümboliseerib juugendstiili sündi Austrias ja uue ajastu algust ning ühisrahale üleminekut.

20 senti

Mündil kujutatakse Belvedere lossi, mis on Austria üks kauneimaid barokkstiilis losse. 1955. aastal kirjutati seal alla lepingule, mis taastas Austria iseseisvuse. Seetõttu on lossi nimi saanud vabaduse sünonüümiks.

10 senti

Mündil kujutatakse Püha Stefani katedraali, mis on üks gooti arhitektuuri pärleid Viinis ning populaarne turismiobjekt.

5 senti

Mündil kujutatakse alpi nurmenukke, mis on osa taimeseeriast ning sümboliseerivad keskkonnateadlikkust ja Austria rolli Euroopa Ühenduse keskkonnapoliitika arendamisel.

2 senti

Mündil kujutatakse alpi jänesekäppa, mis on osa taimeseeriast ja sümboliseerib keskkonnateadlikkust ning Austria rolli Euroopa Ühenduse keskkonnapoliitika arendamisel.

1 senti

Mündil kujutatakse emajuurt, mis on osa taimeseeriast ja sümboliseerib keskkonnateadlikkust ning Austria rolli Euroopa Ühenduse keskkonnapoliitika arendamisel.