Apsilankymas Europos Centriniame Banke

ECB pagrindinis pastatas

Jeigu norite sužinoti, kaip dirba ECB, domitės banko pagrindinio pastato architektūra ar sukaupta meno kolekcija, kviečiame apsilankyti pas mus Ostendo rajone Frankfurte prie Maino. Čia įsikūrusiame ECB pagrindiniame pastate organizuojamos pažintinės paskaitos ir gido vedamos ekskursijos.

Kviečiame ir pavienius asmenis, ir lankytojų grupes. Visi lankytojai, ar tai būtų miesto gyventojai, studentai, ar socialinių ir profesinių organizacijų atstovai, yra vienodai laukiami.

Pažintiniai apsilankymai

Lankytojų centras

Apsilankykite mūsų naujai atidarytame lankytojų centre. Čia, pasinaudoję įvairiomis  tekstinėmis, vaizdinėmis ir interaktyviomis priemonėmis, sužinosite apie pinigų politiką, finansinį stabilumą, bankų priežiūrą, mokėjimo sistemas, eurą ir Europą. Sužinosite daugiau ir apie ECB – už eurą (19 ES šalių naudojamą bendrą valiutą) atsakingos pinigų politiką formuojančios institucijos – vaidmenį ir ką ECB daro, kad bankai euro zonoje ir už jos ribų būtų saugūs. 

Apsilankymo laikas (Vidurio Europos laiku):
pirmadieniais ir penktadieniais – 16.00 val.
antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais – 10.30 val.
Apsilankymo trukmė:
90 minučių

Specializuota paskaita 

Jeigu jūsų grupę sudarantys asmenys jau daug žino apie ECB funkcijas ir įsipareigojimus, galime suorganizuoti specializuotą apsilankymą, per kurį daugiausia dėmesio būtų skiriama jums rūpimiems klausimams. ECB specialistai suteiks jums išsamios informacijos apie pinigų politiką ir bankų priežiūrą, įskaitant statistiką ir ekonominę raidą. Be to, galėsite padiskutuoti su specialistais ir užduoti jiems klausimų.

Apsilankymo laikas (Vidurio Europos laiku):
pirmadieniais ir penktadieniais – 10.30 val.
antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais – 16.00 val.
Apsilankymo trukmė:
90–180 minučių

Jeigu norite užsiregistruoti vizitui į Lankytojų centrą arba į specializuotą paskaitą, rašykite el. pašto adresu visitor.centre@ecb.europa.eu ir nurodykite pasirinktą apsilankymo pobūdį bei jums tinkamą (-as) dieną (-as) ir laiką.

Jeigu domina specializuota paskaita, prašome nurodyti grupės pobūdį ir aktualias temas. Minimalus grupės dydis – 15 žmonių.

Pirmenybė teikiama pas mus dar nebuvusiems lankytojams. Be to, siekiame užtikrinti pusiausvyrą pagal lankytojų tautybę. Prašymai apsilankyti Lankytojų centre tenkinami eiliškumo tvarka. Priimant prašymus dalyvauti specializuotoje paskaitoje bus atsižvelgiama ir į tai, kiek plačiai grupė gali išplatinti apsilankymo metu gautą informaciją.

Registruotis reikia bent prieš keturias savaites, tačiau ne anksčiau kaip prieš tris mėnesius.

Apsilankymai architektūros ir meno temomis

Ekskursija architektams ir statybos inžinieriams

Jeigu jūsų grupę sudarantys asmenys yra architektūros ar statybos inžinerijos specialistai, norintys sužinoti daugiau apie mūsų pagrindinio pastato dizainą, konstrukciją ir techninius aspektus, galite užsiregistruoti į specializuotą ekskursiją architektūros tema. Tokios ekskursijos organizuojamos kartą per mėnesį.

Ekskursijų laikas (Vidurio Europos laiku):
paskutinį mėnesio antradienį nuo 16.00 iki 17.30 val.
Apsilankymo trukmė:
90 minučių

Jeigu norite užsiregistruoti į ekskursiją, rašykite mums el. pašto adresu architecture@ecb.europa.eu. Laiške nurodykite, kurį mėnesį norėtumėte apsilankyti, grupės dydį (ją turi sudaryti nuo 10 iki 25 žmonių) ir jūsų įmonės (grupės) pavadinimą. Padarysime viską, kas įmanoma, kad jūsų grupė būtų pakviesta jūsų pageidaujamu laiku, tačiau norime atkreipti dėmesį, kad iki 2018 m. kovo mėn. imtinai vietų į šias ekskursijas nebėra.

Ši ekskursija skirta tik specialistų grupėms, o ne pavieniams asmenims.


ECB meno kolekcija

ECB meno kolekciją sudaro daugiau kaip 400 paveikslų, piešinių, fotografijų, skulptūrų ir kitų meno objektų, kurių dauguma yra šiuolaikinio meno kūriniai. Lankytojai gali atvykti į ECB ir pamatyti kai kuriuos iš šių kūrinių.

Apsilankymo laikas (Vidurio Europos laiku):
pirmą mėnesio antradienį 17.30 val.
Apsilankymo trukmė:
60 minučių

Informacija apie tai, kaip užsiregistruoti į apsilankymą, bus pateikta netrukus.

Kiti apsilankymai

Žydų memorialas

Antrojo pasaulinio karo metais gestapas naudojosi Grossmarkthalle pastate esančiu rūsiu. Iš čia traukiniais į koncentracijos stovyklas buvo išvežta beveik 10 000 žydų. Dabar čia įrengtą memorialą galima aplankyti tik užsiregistravus į gido vedamą ekskursiją.

Jeigu norite užsiregistruoti į šią ekskursiją, daugiau informacijos rasite Jüdisches Museum interneto svetainėje (tik vokiečių k.).


M. Elzėserio paroda

Pagrindinio pastato centre esantį Grossmarkthalle pastatą suprojektavo architektas Martinas Elzėseris (Martin Elsaesser). 1926–1928 m. pastatytas pastatas tuo metu buvo vienas iš didžiausių pastatų kompleksų Frankfurte ir didžiausia pasaulyje beatramė gelžbetonio konstrukcija.

Jeigu norite gauti daugiau informacijos apie M. Elzėserio parodą, apsilankykite  Grossmarkthalle Frankfurt interneto svetainėje (informacija tik vokiečių k.).