Apsilankymas Europos Centriniame Banke

ECB pagrindinis pastatas

Jeigu norite sužinoti, kaip dirba ECB, domitės banko pagrindinio pastato architektūra ar sukaupta meno kolekcija, kviečiame apsilankyti pas mus Ostendo rajone Frankfurte prie Maino. Čia įsikūrusiame ECB pagrindiniame pastate organizuojamos pažintinės paskaitos ir gido vedamos ekskursijos.

Kviečiame ir pavienius asmenis, ir lankytojų grupes. Visi lankytojai, ar tai būtų miesto gyventojai, studentai, ar socialinių ir profesinių organizacijų atstovai, yra vienodai laukiami.

Mokomieji apsilankymai

Pažintiniai apsilankymai

Sužinokite daugiau apie ECB – už eurą (19 ES šalių naudojamą bendrą valiutą) atsakingos pinigų politiką formuojančios institucijos – vaidmenį ir ką ECB daro, kad bankai euro zonoje ir už jos ribų būtų saugūs. Sužinokite, kaip bankas dirba ir kaip priimami sprendimai, kuriais siekiama apsaugoti jūsų pinigų vertę ir palaikyti kainų stabilumą euro zonoje.

Apsilankymo laikas (Vidurio Europos laiku):
pirmadieniais ir penktadieniais – 16.00 val.
antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais – 10.30 val.
Apsilankymo trukmė:
90 minučių

Specializuoti apsilankymai

Jeigu jūsų grupę sudarantys asmenys jau daug žino apie ECB funkcijas ir įsipareigojimus, galime suorganizuoti specialų apsilankymą, per kurį daugiausia dėmesio būtų skiriama jums rūpimiems klausimams. ECB specialistai suteiks jums išsamios informacijos apie pinigų politiką ir bankų priežiūrą, įskaitant statistiką ir ekonominę raidą. Apsilankymo programą sudaro paskaitos ir pristatymai. Be to, galėsite padiskutuoti su specialistais ir užduoti jiems klausimų.

Apsilankymo laikas (Vidurio Europos laiku):
pirmadieniais ir penktadieniais – 10.30 val.
antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais – 16.00 val.
Apsilankymo trukmė:
90–180 minučių

Jeigu norite užsiregistruoti į pažintinį arba specializuotą apsilankymą, rašykite el. pašto adresu visitor.centre@ecb.europa.eu ir nurodykite pasirinktą apsilankymo pobūdį bei jums tinkamą

(-as) dieną (-as) ir laiką. Minimalus grupės dydis ‑ 15 žmonių.

Jeigu domina specializuotas apsilankymas, prašome nurodyti grupės pobūdį ir aktualias temas.

Pirmenybė teikiama pas mus dar nebuvusiems lankytojams. Be to, siekiame užtikrinti pusiausvyrą pagal lankytojų tautybę. Prašymai dalyvauti pažintiniame apsilankyme tenkinami eiliškumo tvarka. Priimant prašymus dalyvauti specializuotame apsilankyme bus atsižvelgiama ir į tai, kiek plačiai grupė gali išplatinti apsilankymo metu gautą informaciją.

Registruotis reikia bent prieš keturias savaites, tačiau ne anksčiau kaip prieš tris mėnesius.

Apsilankymai architektūros ir meno temomis

Specializuota ekskursija architektūros tema

Tiems, kas pageidauja išsamesnės informacijos apie mūsų pagrindinio pastato dizainą, konstrukciją ir techninius aspektus, siūlome dalyvauti specializuotoje ekskursijoje. Tokios ekskursijos organizuojamos kartą per mėnesį.

Ekskursijų laikas (Vidurio Europos laiku):
nuo 2017 m. rugsėjo mėn., paskutinį mėnesio antradienį, nuo 16.00 iki 17.30 val.
Apsilankymo trukmė:
90 minučių

Jeigu norite užsiregistruoti į ekskursiją, rašykite mums el. pašto adresu architecture@ecb.europa.eu ir nurodykite, kuri diena jums tinka. Ekskursijos grupės dydis – nuo 10 iki 25 žmonių.


ECB meno kolekcija

ECB meno kolekciją sudaro daugiau kaip 400 paveikslų, piešinių, fotografijų, skulptūrų ir kitų meno objektų, kurių dauguma yra šiuolaikinio meno kūriniai. Lankytojai gali atvykti į ECB ir pamatyti kai kuriuos iš šių kūrinių.

Apsilankymo laikas (Vidurio Europos laiku):
nuo 2017 m. rugsėjo mėn., pirmą mėnesio antradienį, 17.30 val.
Apsilankymo trukmė:
60 minučių

Informacija apie tai, kaip užsiregistruoti į apsilankymą, bus pateikta netrukus.

Kiti apsilankymai

Žydų memorialas

Antrojo pasaulinio karo metais gestapas naudojosi Grossmarkthalle pastate esančiu rūsiu. Iš čia traukiniais į koncentracijos stovyklas buvo išvežta beveik 10 000 žydų. Dabar čia įrengtą memorialą galima aplankyti tik užsiregistravus į gido vedamą ekskursiją.

Jeigu norite užsiregistruoti į šią ekskursiją, daugiau informacijos rasite Jüdisches Museum interneto svetainėje (tik vokiečių k.).


M. Elzėserio paroda

Pagrindinio pastato centre esantį Grossmarkthalle pastatą suprojektavo architektas Martinas Elzėseris (Martin Elsaesser). 1926–1928 m. pastatytas pastatas tuo metu buvo vienas iš didžiausių pastatų kompleksų Frankfurte ir didžiausia pasaulyje beatramė gelžbetonio konstrukcija.

Jeigu norite gauti daugiau informacijos apie M. Elzėserio parodą, kreipkitės tiesiogiai į Martin Elsaesser Stiftung (informacija tik vokiečių k.).

Lankytojų centras

Pagrindiniame pastate ECB ketina atidaryti lankytojų centrą. Čia lankytojai galės susipažinti su ECB misija, darbu ir aplinka.