Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Kā tiek nodrošināta ECB atbildība par tās darbību?

2015. gada 10. jūlijs

ECB veiktie pasākumi ietekmē 340 miljonus cilvēku un miljoniem uzņēmumu euro zonā – konkrētāk, viņu lēmumus veikt uzkrājumus vai ieguldījumus, aizņemties vai aizdot. Tāpēc ECB ir jāuzņemas un tā uzņemas atbildību, cenšoties skaidrot savu darbību sabiedrībai, tās vēlētajiem pārstāvjiem un citiem, piemēram, plašsaziņas līdzekļiem un finanšu tirgiem.

Formāli ECB kā ES iestādei jāsniedz pārskati Eiropas iedzīvotājiem ar Eiropas Parlamenta starpniecību. Šī prasība noteikta Eiropas Savienības līgumos; tajos arī norādīti dažādie atbildības kanāli, t.sk. regulārs dialogs starp ECB prezidentu un Eiropas Parlamentu.

Atbildība

Papildus tiesību aktos noteiktajām prasībām Valdes locekļi runās un intervijās plašsaziņas līdzekļiem regulāri sniedz pārskatus par ekonomiskajām norisēm, monetāro politiku un citiem būtiskiem jautājumiem. Tos publicē (galvenokārt angļu valodā) ECB interneta vietnē; daži materiāli tiek tulkoti vienā vai vairākās valodās. ECB kopš 2015. gada sākuma papildus preses konferencei, kas tiek rīkota pēc katras monetārajai politikai veltītās sanāksmes, publicē arī pārskatus par monetārajai politikai veltītajām Padomes sanāksmēm, lai veicinātu savas darbības caurredzamību.

SEE ALSO

Find out more about related content