Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

EKP aruandekohustus

10. juuli 2015

EKP tegevus mõjutab euroalal 340 miljonit inimest ja miljoneid ettevõtteid ehk täpsemalt nende otsuseid säästa või investeerida, võtta või anda laenu. Seepärast peab ta oma tegevusest aru andma ning selgitama seda üldsusele, üldsuse valitud esindajatele ja teistele, nagu meedia ja finantsturud.

Euroopa Liidu institutsioonina on EKP Euroopa Parlamendi kaudu Euroopa elanike ees ametlikult aruandekohuslane. See nõue on sätestatud Euroopa Liidu aluslepingutes, milles on täpsustatud ka erinevad aruandluskanalid, sealhulgas EKP presidendi ja Euroopa Parlamendi korrapärane dialoog.

Aruandekohustus

Lisaks õiguslike kohustuste täitmisele käsitlevad EKP juhatuse liikmed majandusarengut, rahapoliitikat ja muid olulisi teemasid korrapäraselt oma kõnedes ja meediaintervjuudes. Need avaldatakse EKP veebilehel peamiselt inglise keeles, kuid tõlgitakse mõnikord ka teistesse keeltesse. Alates 2015. aasta algusest on EKP avaldanud teavet ka oma nõukogu rahapoliitikat käsitlevate istungite kohta, et veelgi suurendada tegevuse läbipaistvust. Lisaks korraldatakse iga rahapoliitikat käsitleva istungi järel pressikonverents.

Muud seonduvad teemad
SEE ALSO

Find out more about related content