Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Kaip ECB atsiskaito už savo sprendimus?

2015 07 10

ECB sprendimai turi įtakos visų euro zonos šalių gyventojams (o jų yra net 340 milijonų) ir milijonams čia veikiančių įmonių, o tiksliau sakant, jų apsisprendimui taupyti ar investuoti, skolintis ar skolinti. Taigi jis yra – ir turi būti – atskaitingas, todėl stengiasi aiškinti savo sprendimus visuomenei, jos išrinktiems atstovams ir kitiems subjektams, pavyzdžiui, žiniasklaidai ir finansų rinkoms.

Oficialiai ECB, kaip ES institucija, Europos gyventojams atsiskaito per Europos Parlamentą. Šis reikalavimas įtvirtintas Europos Sąjungos sutartyse; jose nustatyti ir įvairūs atskaitomybės būdai, pavyzdžiui, reguliarus ECB pirmininko ir Europos Parlamento dialogas.

Atskaitomybė

Vykdomi ne tik teisės aktuose nustatyti įpareigojimai. Vykdomosios valdybos nariai reguliariai apžvelgia ekonomikos pokyčius, pinigų politiką ir kitus svarbiausius klausimus darydami pranešimus ir duodami interviu žiniasklaidai. Ši informacija skelbiama internete, daugiausia anglų kalba, bet kai kas verčiama ir į kitas kalbas. Nuo 2015 m. pradžios ECB ne tik rengia spaudos konferencijas po kiekvieno Valdančiosios tarybos posėdžio, kuriame svarstomi pinigų politikos klausimai, bet ir skelbia posėdžių ataskaitas visuomenei, taip siekdamas dar labiau padidinti savo sprendimų skaidrumą.

SEE ALSO

Find out more about related content