Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
  • PAZIŅOJUMS PRESEI

ECB iepazīstina ar līdztiesības, dažādības un iekļautības hartu

2022. gada 26. jūlijā

  • ECB paraksta visas sistēmas mēroga hartu, lai veicinātu līdztiesību, dažādību un iekļautību.
  • Līdz šim to parakstījušas 27 iestādes.

Šodien Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidente kopā ar 26 Eiropas nacionālo centrālo banku un nacionālo kompetento iestāžu vadītājiem oficiāli iepazīstināja ar ECBS un VUM līdztiesības, dažādības un iekļautības hartu.[1] Tās parakstītāji apliecina savu iestāžu apņemšanos paātrināt centienus veicināt darba vidi, kas balstās uz cieņu un godu. Tie arī apņemas nodrošināt darba vidi, kas ir brīva no jebkāda veida diskriminācijas.

"Daudzveidīgākas un iekļaujošākas iestādes sasniedz labākus rezultātus. Apvienojot mūsu individuālos centienus, mēs nonākam par soli tuvāk tam, lai labāk atspoguļotu daudzveidību, kas raksturo pilsoņus, kuru labā mēs strādājam," atzīmēja prezidente Lagarda.

Parakstot hartu, visas iesaistītās iestādes apliecina vienotu izpratni, ka daudzveidīga un iekļaujoša darba vide uzlabo iestāžu sniegumu un noturību. Šajā hartā izklāstīti mūsu vienotie principi, kopīgie mērķi un konkrētas apņemšanās, lai visas sistēmas mērogā uzlabotu darba kultūru. Tajā pausts princips, ka visiem cilvēkiem ir vienādas tiesības un cieņa un ka daudzveidīgas grupas piedāvā inovatīvākus risinājumus.

Sīkāku informāciju par ECB centieniem veicināt vienlīdzību, daudzveidību un iekļaušanu sk. ECB interneta vietnē.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Verenas Raitas (Verena Reith; tālr.: +49 69 1344 5737).

  1. Harta ir publiska un brīvprātīga apņemšanās, un to var parakstīt nacionālās centrālās bankas un nacionālās kompetentās iestādes Eiropas Centrālo banku sistēmas (ECBS) un Eiropas banku uzraudzības, ko dēvē arī par Vienoto uzraudzības mehānismu (VUM), ietvaros.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem