Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB parengė lygybės, įvairovės ir įtraukties chartiją

2022 m. liepos 26 d.

  • ECB pasirašo visai sistemai skirtą chartiją, kuria puoselėjama lygybė, įvairovė ir įtrauktis.
  • Šiuo metu yra 27 pasirašiusios šalys.

Šiandien Europos Centrinio Banko (ECB) Pirmininkė kartu su 26 Europos nacionalinių centrinių bankų ir nacionalinių kompetentingų institucijų vadovais oficialiai patvirtino ECBS ir BPM lygybės, įvairovės ir įtraukties chartiją[1]. Pasirašiusios šalys įpareigoja savo institucijas dėti daugiau pastangų kuriant darbo aplinką, kurioje būtų puoselėjama pagarba ir orumas. Jos taip pat įsipareigoja užtikrinti, kad jų darbo aplinkoje nebūtų jokio pobūdžio diskriminacijos.

„Institucijos, kuriose yra didesnė įvairovė ir įtrauktis, pasiekia geresnių rezultatų. Suvienydami mūsų visų pastangas dar labiau priartėjame prie siekio geriau atspindėti pilietinės visuomenės, kuriai tarnaujame, įvairovę“, – kalbėjo Pirmininkė Christine Lagarde.

Pasirašydamos chartiją, visos pasirašančios institucijos patvirtina, kad vienodai supranta tai, jog darbo vietos, kuriose skatinama įvairovė ir įtrauktis, padeda pagerinti pačių institucijų veiklos rezultatus ir atsparumą. Chartijoje išdėstyti bendri principai ir siekiai, kurių laikosi visos pasirašančios šalys, bei konkretūs įsipareigojimai gerinti darbo vietas visos sistemos lygiu. Joje vadovaujamasi principu, kad visi žmonės yra lygūs kalbant apie teises ir orumą ir kad įvairialypės komandos randa labiau novatoriškus sprendimus.

Daugiau informacijos apie ECB pastangas puoselėti lygybę, įvairovę ir įtrauktį pateikta ECB interneto svetainėje.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Verenai Reith telefonu +49 69 1344 5737.

  1. Chartija yra viešas ir savanoriškas įsipareigojimas, kurį gali pasirašyti nacionaliniai centriniai bankai ir nacionalinės kompetentingos institucijos, sudarantys Europos centrinių bankų sistemą (ECBS) ir Europos bankų priežiūros sistemą, dar vadinamą Bendru priežiūros mechanizmu (BPM).

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai