Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

ECB pārtrauc 500 euro banknošu izgatavošanu un laišanu apgrozībā

2016. gada 4. maijā
  • ECB pieņēmusi lēmumu pārtraukt 500 euro banknošu izgatavošanu un laišanu apgrozībā.
  • Euro banknošu Eiropas sērija neietvers 500 euro banknoti.
  • 500 euro banknote joprojām ir likumīgs maksāšanas līdzeklis un vienmēr saglabās vērtību.

Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padome šodien beidza pārskatīt Eiropas sērijas banknošu nominālvērtību struktūru. Padome pieņēmusi lēmumu pilnībā pārtraukt 500 euro banknotes izgatavošanu un neiekļaut to Eiropas sērijā, ņemot vērā bažas, ka šī banknote varētu veicināt nelikumīgas darbības. 500 euro banknošu emisija tiks pārtraukta aptuveni 2018. gada beigās, kad plānots ieviest Eiropas sērijas 100 euro un 200 euro banknotes. Pārējo nominālvērtību banknotes (no 5 euro līdz 200 euro) joprojām tiks izgatavotas.

Ņemot vērā euro starptautisko nozīmi un plašo uzticēšanos euro banknotēm, 500 euro banknote joprojām būs likumīgs maksāšanas līdzeklis un tādējādi to varēs turpināt izmantot kā maksāšanas un vērtību uzkrāšanas līdzekli. Eurosistēma, ko veido ECB un euro zonas valstu centrālās bankas, veiks pasākumus, lai nodrošinātu, ka atlikušo nominālvērtību banknotes pieejamas pietiekamā daudzumā.

500 euro banknote līdzīgi kā pārējo nominālvērtību euro banknotes vienmēr saglabās vērtību un to bez laika ierobežojuma varēs apmainīt Eurosistēmas centrālajās bankās.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Viljama Lelivelta (William Lelieveldt; tālr. +49 69 1344 7316).

Piezīme.

Eiropas sērija ir euro banknošu otrais izlaidums. Šīs sērijas banknotes tiek ieviestas pakāpeniski, sākot ar 5 euro banknoti 2013. gadā un turpinot ar 10 euro un 20 euro banknoti attiecīgi 2014. un 2015. gadā.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem