Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri
PRESSITEADE

EKP lõpetab 500-eurose pangatähe tootmise ja ringlusse laskmise

4. mai 2016
  • EKP tegi otsuse lõpetada 500-eurose pangatähe tootmine ja ringlusse laskmine.
  • Europangatähtede teine seeria ei sisalda 500-eurost pangatähte.
  • 500-eurone pangatäht jääb seadusliku maksevahendina kehtima ja säilitab tähtajatult oma väärtuse.

Euroopa Keskpanga (EKP) nõukogu lõpetas täna europangatähtede teise seeria nimiväärtuste struktuuri läbivaatamise. Nõukogu tegi otsuse peatada lõplikult 500-eurose pangatähe tootmine ja jätta see nimiväärtus europangatähtede teisest seeriast välja, kuna 500-eurose pangatähe kasutamine võib hõlbustada ebaseaduslikku tegevust. Alates 2018. aasta lõpust, mil kavatsetakse emiteerida teise seeria 100- ja 200-eurone pangatäht, rohkem 500-euroseid pangatähti enam ringlusse ei lasta. Kasutusse jäävad kõik teised nimiväärtused alates 5-eurosest kuni 200-euroseni.

Euro rahvusvahelist rolli ja europangatähtede laialdast usaldusväärsust silmas pidades jääb 500-eurone pangatäht seadusliku maksevahendina kehtima ning seda saab ka edaspidi kasutada maksevahendina ja väärtuse säilitajana. EKPd ja euroala riikide keskpanku ühendav eurosüsteem võtab meetmeid, et europangatähtede muud nimiväärused oleksid piisavates kogustes kättesaadavad.

Nagu kõik teisedki europangatähed, säilitab ka 500-eurone oma väärtuse ning seda saab eurosüsteemi keskpankades tähtajatult ümber vahetada.

Meediakanalite küsimustele vastab William Lelieveldt (tel +49 69 1344 7316).

Märkus.

Europangatähtede teine seeria võetakse kasutusele järk-järgult: 2013. aastal lasti ringlusse uus 5-eurone, 2014. aastal 10-eurone ning 2015. aastal 20-eurone pangatäht.

KONTAKTANDMED

Euroopa Keskpank

Avalike suhete peadirektoraat

Taasesitus on lubatud, kui viidatakse algallikale.

Meediakontaktid