Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB nutraukia 500 eurų banknotų gamybą ir jų leidimą į apyvartą

2016 m. gegužės 4 d.
  • ECB nusprendė nutraukti 500 eurų banknotų gamybą ir jų leidimą į apyvartą.
  • Banknotų serijoje „Europa“ 500 eurų nominalo nebus.
  • 500 eurų banknotas ir toliau bus teisėta mokėjimo priemonė; jis niekada nepraras savo vertės.

Šiandien Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba baigė peržiūrėti banknotų serijos „Europa“ nominalų struktūrą. Dėl susirūpinimo, kad 500 eurų nominalo banknotai gali skatinti neteisėtą veiklą, buvo nuspręsta visam laikui nutraukti jų gamybą ir neįtraukti šio nominalo į seriją „Europa“. 500 eurų banknotai nebebus leidžiami maždaug nuo 2018 m. pabaigos – tuo metu į apyvartą planuojama išleisti 100 ir 200 eurų serijos „Europa“ banknotus. Kiti nominalai – nuo 5 iki 200 eurų – bus toliau gaminami.

Atsižvelgiant į tarptautinį euro vaidmenį ir didelį pasitikėjimą eurų banknotais, 500 eurų banknotai tebebus teisėta mokėjimo priemonė, todėl jais ir toliau bus galima naudotis kaip atsiskaitymo ir kaupimo priemone. Eurosistema (ECB ir euro zonos nacionaliniai centriniai bankai) imsis priemonių užtikrinti, kad apyvartoje cirkuliuotų pakankamai kitų nominalų banknotų.

Kaip ir kitų nominalų eurų banknotai, 500 eurų banknotai savo vertės niekada nepraras. Eurosistemos nacionaliniuose centriniuose bankuose juos bus galima pasikeisti neribotą laiką.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti William Lelieveldt, tel.:49 69 1344 7316.

Pastaba.

Serija „Europa“ yra antroji eurų banknotų serija. 2013 m. buvo išleistas šios serijos 5 eurų banknotas, 2014 m. – 10 eurų, o 2015 m. – 20 eurų banknotas.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai