Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

ECB atzinīgi novērtē Eiropas Parlamenta balsojumu par vienotā uzraudzības mehānisma izveidi

2013.12.09.

Eiropas Centrālā banka (ECB) atzinīgi novērtē Eiropas Parlamenta šīsdienas balsojumu par tiesību aktiem, kas nodrošina virzību uz banku savienības izveidi. Saskaņā ar Padomes regulu par īpašu pienākumu noteikšanu ECB attiecībā uz politiku kredītiestāžu uzraudzības jomā (Regula) tiks izveidota jauna banku uzraudzības sistēma, radot vienotu euro zonas (un pārējo ES dalībvalstu, kuras vēlēsies pievienoties vienotajam uzraudzības mehānismam) banku uzraudzības mehānismu. Tas ir nozīmīgs solis, lai atjaunotu uzticību Eiropas banku sistēmai.

Regula stāsies spēkā pēc apstiprināšanas ES Padomē un publicēšanas "Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī". Tās stāšanās spēkā ļaus ECB oficiāli sākt visus sagatavošanās darbus, lai pēc 12 mēnešiem pilnībā varētu tikt sākta uzraudzības uzdevumu īstenošana.

"Šodien sperts reāls solis banku savienības izveides virzienā, kas ir patiesas ekonomikas un monetārās savienības pamatelements. Mēs darīsim visu, kas būs mūsu spēkos, lai īstenotu visus organizatoriskos pasākumus ar mērķi uzņemties uzraudzības pienākumus vienu gadu pēc tam, kad tiesību akti būs stājušies spēkā, un priecājamies par gaidāmo sadarbību ar nacionālajām iestādēm, lai palīdzētu atjaunojot uzticību banku sektoram," teica ECB prezidents Mario Dragi (Mario Draghi).

Vienlaikus ar regulas pieņemšanu Mario Dragi un Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs (Martin Schulz) parakstīja deklarāciju par to, ka abas iestādes oficiāli apņemas noslēgt starpiestāžu vienošanos par sadarbības praktiskajiem aspektiem attiecībā uz jautājumiem, kas saistīti ar vienoto uzraudzības mehānismu.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem